یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

سوم مهرماه 96، سید مهدی موسوی دبیر حزب اعتماد ملی و مجمع روحانیون مبارز شاخه لرستان در پاسخ به سخنان نماینده اصول‌گرای مردم خرم‌آباد و چگنی تحت عنوان «نظام ریاستی فعلی بعضاً دولت و مجلس را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد»؛ بیانه ای صادر کرد.
موسوی در این بیانه خطاب به «محمدرضا ملکشاهی راد» اظهار داشت:
اصلاح‌طلبان کدام‌ سوء استفاده را از انتخابات داشته‌اند؟ زیبا و نیکو است مواردی که اصلاح‌طلبان سوء استفاده کرده‌اند را بیان کنید.
 آقای نماینده چرا فرافکنی می‌کنید؟ چرا ضعف و ناتوانی خود را در امر نمایندگی بجای دیگر پاس می‌دهید؟ چرا در این مدت نمایندگی حاشیه‌سازی می‌نمایید؟
 شما کدام اقدام موثر در جهت اشتغال جوانان شهر، کدام طرح را در جهت بیکاری، کدام سرمایه‌گذار در جهت توسعه، کدام بودجه و تسهیلات از قدرت و تدبیر نمایندگی خود به شهر و حوزه انتخابیتان آورده‌اید.
 آقای نماینده کدام جریان سیاسی و کدام اصلاح‌طلب با شما مخالفت کرده و نگذاشته است که به سرانجام برسانید؟
 شما که این همه دَم از قانون می‌زنید، چرا به تفکیک قوا احترام نمی‌گذارید و اعتقاد ندارید!
چرا با دخالت در کار دستگاه‌های دولتی مدیران را اذیت می‌کنید؟
 آقای نماینده چرا می‌فرمایید جامعه آبستن تنش‌های سیاسی و اجتماعی است؟ این چه حرفی است، از شما بعید است.
 شما می‌گویید در انتخابات احساسات دخیل است، آیا این توهین و اهانت به مردمی نیست که به شما رای داده‌اند که همه را غیرعقلانی قلمداد می‌کنید.
 در لابه‌لای حرف‌هایتان مجلس را هم بی‌نصیب نگذاشته‌اید و پایگاه مردمی مجلس را تضعیف نموده‌اید، اگر به دنبال سهم خواهی از دولت روحانی هستید؟ چه همراهی داشته‌اید؟
 شما کاندیدای مشخصی داشته‌اید که آن هم از سوی مردم با شکست روبرو شده است، بهتر نیست عاقلانه، پخته و سنجیده حرف بزنید و از این به بعد هم شما و هم دیگر دوستان و هم‌فکرانت به‌جای رجزخوانی به فکر خدمت به مردم در حوزه‌های انتخابیه خود باشید.
سید مهدی موسوی دبیر حزب اعتماد ملی و مجمع روحانیون مبارز شاخه لرستان 
بیانیه محمدرضا ملکشاهی راد نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی

به دنبال انتشار این مطلب؛ امروز نیز «محمدرضا ملکشاهی راد» بیانه‌ای صادر کرد.
در این بیانیه که خطاب به سید مهدی موسوی، دبیر حزب اعتماد ملّی لرستان صادر شده، آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای سید مهدی موسوی
دبیر محترم حزب اعتماد ملّی لرستان
 
با سلام و احترام، اخیراً متن پیامی منتسب به شما توسط تعدادی از پایگاه‌های خبری در فضای مجازی منتشر گردیده که در آن انتقاداتی به مصاحبه‌ی اخیر این‌جانب با خبرگزاری خانه‌ ملّت وارد دانسته‌ و در این رابطه شبهاتی را مطرح نموده‌اید.
همان‌گونه که مستحضرید این‌جانب کمترین علاقه‌ای به پاسخ‌دهی به این‌گونه مطالب و تبدیل کردن بحث به مجادله‌ رسانه‌ای نداشته و ندارم. لیکن به این دلیل که بیم دارم مواردی که در این مرقومه بیان فرموده‌اید شبهاتی در اذهان عمومی ایجاد نماید، لازم می‌دانم در این رابطه نکاتی را به عرض شما و مردم شریف برسانم.
جناب آقای موسوی، متن جوابیه شما در درجه‌ اول باعث تعجب این‌جانب شد و باید بگویم که گمان می‌کنم شما هرگز مصاحبه‌ بنده را مطالعه نکرده‌اید و تحت تأثیر فشارهای بیرونی، چنین متنی را در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اید که اگر این‌گونه نبود؛ تناقضاتی چنین واضح در بیان شما مشهود نبود. بر این اساس از شما خواهش می‌کنم که بار دیگر متن مصاحبه بنده را به دقت مطالعه فرموده و با پاسخ سطحی و بدون مقدمه خود مطابقت دهید که در این صورت به بسیاری از برداشت‌های اشتباه خود از مصاحبه بنده پی خواهید برد.
موضوع مصاحبه این‌جانب با خبرگزاری خانه ملّت، بحثی عمیق و ریشه‌دار در حوزه‌ مطالعات سیاسی است که در آن تفاوت‌های نظام پارلمانی و نظام ریاستی در سطوح مختلف علمی و تخصصی مطرح و مزایا و معایب هریک تحلیل و بررسی می‌شود و بنده نیز به‌عنوان نماینده‌ی مردم در عالی‌ترین مرجع قانون‌گذاری کشور نظر خود را که اتفاقاً مطابق رأی و نظر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز می‌باشد در این رابطه بیان نموده‌ام و هم‌اینک نیز اعتقاد دارم که نظام پارلمانی بهترین نوع نظام مردم‌سالارانه برای کشور ایران در شرایط و مختصات کنونی است.
و اما در خصوص سایر موارد مطرح شده در مصاحبه، اولاً باید خدمت شما عرض کنم که بر اساس اصل 84 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ هر نماینده در برابر تمام ملّت ایران مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر نماید. بنده نیز بر اساس چنین مسئولیت خطیری که قانون اساسی و رأی ملّت بر عهده‌ام گذاشته است و به‌واسطه مطالعات و تعاملاتی که با کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مختلف دارم، بر خود لازم می‌دانم که معضلات و چالش‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور را به مسئولان گوشزد نموده و با ابزار رسانه لزوم توجه به آن را به همگان یادآوری نمایم.
این‌جانب همچنان معتقدم که جامعه‌ ما آبستن تنش‌های سیاسی و اجتماعی فراوانی است که منشأ آن جریانات سیاسی کشور هستند. معتقدم که احزاب و جریانات در کشور ما به دلایل مختلفی که ذکر آن در این مجال میسر نیست، به‌جای هم‌افزایی در جهت توسعه و پیشرفت و ایفای نقش نظارتی و کنترلی، بیشتر به مجادله با یکدیگر پرداخته و همین امر سبب شده که کارکرد منفی پیدا نمایند. معتقدم که مخصوصاً در زمان انتخابات، بسیاری از نگرش‌ها و عملکردهای ما حتی در سطوح بالای سیاسی و علمی تحت تأثیر احساسات قرار می‌گیرد. معتقدم که در وقایع تلخ سال 88 این احساسات پاک اما خارج از کنترل مردم بود که دستمایه‌ دخالت و آتش‌افروزی دشمنان نظام و انقلاب قرار گرفت و موجب شد لطمات فراوانی به کشور و نظام وارد گردد. معتقدم که نوع نظام ریاستی فعلی، گاهی نیروهای محرکه کشور از جمله مجلس و دولت را به جای اینکه در کنار یکدیگر قرار دهد، در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد.
جناب آقای موسوی بنده بر روی اعتقاداتم ایستاده‌ام و البته به شما و آحاد ملّت حق می‌دهم که بر اساس منویات و برداشت‌های خود گفته‌های این‌جانب را نقد منطقی بفرمایید، اما اینکه بنده را به دلیل بیان عقاید و نظرات کارشناسی شده‌ام مواخذه نمایید و انتظار داشته باشید که حق و تکلیف نمایندگی‌ام را نادیده گرفته و همچون برخی خواص، سمعکی با مارک مصلحت بر گوشم بگذارم تا صدای مردمم را نشنوم و نارسایی‌ها را فریاد نزنم، برایم غیر قابل‌تحمل است.
 دبیر محترم حزب اعتماد ملی در لرستان؛ مطمئناً اگر به متن مصاحبه این‌جانب مراجعه بفرمایید حتماً خواهید دید که در بیان انتقاداتم هیچ حزب و جناح خاصی را مدنظر قرار نداده و همه جریانات سیاسی در همه ادوار را در به وجود آمدن این مشکلات به چالش کشیده‌ام. به‌راستی این چه فضای تنگ سیاسی است که ایجاد کرده‌اید و راه را بر هر نقدی می‌بندید؟ آری من نظام مدیریتی کشور اعم از مجلس و دولت را نقد کرده‌ام و انتظار دارم که شما به عنوان دبیر کل حزبی اصلاح‌طلب بیش از بقیه مشتاق شنیدن این نقد باشید؛ اما در کمال تعجب می‌بینم که شما همه حقایق را با عینک رنگی سیاست می‌بینید و می‌خواهید که نماینده‌ی مجلس مطالبه‌گر نباشد.
تناقض در متن منتشرشده توسط شما در آنجا بیشتر به چشم می‌آید که از یک‌سو بنده را به دخالت در کار قوه‌ی مجریه و رعایت نکردن اصل تفکیک قوا متهم می‌نمایید و از سوی دیگر بنده را مسئول ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار معرفی می‌کنید. در این رابطه باید بگویم که اگر مردم عادی به دلیل انبوه مشکلات و مأیوس شدن از مسئولان، به نماینده‌ی خود در مجلس که با رأی مستقیم او را انتخاب کرده‌اند پناه ببرند، بر آنان انتقادی وارد نیست؛ اما از شما به عنوان شخصیتی سیاسی بعید است که نماینده را به دلیل بیان اعتقاداتش محاکمه نموده و در عین حال از او بخواهید که اقدامات عملی‎اش در امور اجرایی که مصداق بارز دخالت در کار قوه مجریه است را بیان نماید.
جناب آقای موسوی؛ بدانید که سؤال نماینده‌ مجلس از رئیس‌جمهور و هیأت وزیران و انتقاد از دولت در همه‌ی سطوح مدیریتی‌ از جمله استانداران و مدیران کل، ظرفیتی قانونی است که موجب رشد و اصلاح می‌گردد که متأسفانه اخیراً به دلیل ورود برخی افراد خام و ناآگاه در حوزه‌های سیاسی و مدیریتی استان، این ظرفیت محدود شده و بدترین نوع برخوردها با مجمع نمایندگان استان صورت پذیرفته و ظرفیت آنان در حل مشکلات استان صرفاً به دلایل سیاسی و به انگیزه‌ی ناکارآمد نشان دادن نمایندگان مجلس نادیده گرفته شده است.
در خاتمه باید خدمت شما عرض کنم که استنباط شخصی بنده این‌گونه است که سهم خواهانی که تا دیروز خود را مالک نهادهای اجرایی در استان می‌دیدند و کمترین توجهی به خواست مصلحت مردم نداشتند و خوشبختانه امروز مطرود جریانات اصولگرا و اصلاح‌طلب در استان شده‌اند سعی دارند، شما را به همان وادی کشانده و مهره‌های سوخته خود را با امثال شما عوض نمایند. بر این اساس از شما می‌خواهم که به عنوان شخصیتی سیاسی و اصلاح‌طلب واقعیات جامعه و استان لرستان را ملاک و معیار تصمیمات خود قرار داده و ما را در ایجاد محیط سیاسی، پویا و متکثر یاری نمایید.
خدمتگزار مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی
محمدرضا ملکشاهی راد
 
 

توضیح یافته: سخنان دبیر حزب اعتماد ملّی لرستان و نماینده مردم خرم آباد؛ مطابق فلسفه‌ي رسانه‌های بی‌طرف، منتشر شده و همچنین آمادگي داريم نوشته‌ها و دیدگاه‌های دیگران را نیز در خصوص این موضوع و موضوعات مختلف به‌شرط رعایت قوانین مطبوعات، منتشر نماییم.

دیدگاه‌ها   

#1 سروش 1396-07-04 21:22
جناب نماینده ..مرد مومن بجای شلوغ بازی پروارهای فرودگارو درست کن دلت خوشه ..واقعا مروم خرم آباد رو چی فرض کردی ؟؟!!
نقل قول کردن
#2 آرمین 1396-07-04 21:23
جناب ملکشاهی راد واسه خرم آباد چی کردی؟
واسه رفع بیکاری چی کردی؟
دو دوره رفتی مجلس
نقل قول کردن
#3 کوکلا 1396-07-04 21:27
یافته جان شما چرا انتقادات مردم از هر دو حزب اصلاح طلب و اصولگرا را منتشر نمی کنید همانطور که بارها گفته شده است ملت مظلوم لر دنباله رو هیچ کدام از این احزاب ساختگی نیستند ما فقط به دنبال رفع محرومیت تحمیلی هستیم و چهل سال است که هیچ خیری از این دو حزب ندیده ایم و این حزب ها هیچ ریشه ای در دل ملت لر ندارند و مربوط به فارسها هستند و می بینید که هیچ لری در دولت اصلاحات و اصولگرا به وزارت نرسید و این افراد هیچ مزدی و پاداشی برای ملت لر کسب نکردند فقط خودشان به نام و نوایی رسیده اند پس لطفا ملت لر را درگیر این جریانات وارداتی به استان نکنید و بهتر است خودتان برای احزاب فارسی سینه چاک کنید و آن هم بدون مواجیب که بسیار خنده دار است دیدن کاسه داغ تر از آش
نقل قول کردن
#4 صالح کشوری 1396-07-04 21:49
نمایندگان مرکز استان با تعامل واحترام به اندیشه سیاسی سیاسیاسی متقابل در راستای مشکل بیکاری جوانانتلاش نمایند توسعه یا صلاح وصرفه حوزه انتخابیه رخود هدف غایی خود قرار دهند
نقل قول کردن
#5 علیرضا 1396-07-04 22:06
باسلام حق باآقای ملکشاهی است دستش دردنکندواقعازحم ت میکشد.موفق باشند
نقل قول کردن
#6 بیرانوند 1396-07-04 23:48
درود بر شرفت آقای ملکشاهی
دست مریزاد
نقل قول کردن
#7 اردشیر دریکوند 1396-07-05 00:00
با سلام
پاسخ مستدل و منطقی بود، از نماینده مردم فرهیخته خرم‌آباد غیر از این انتظار نمی‌رود.
نقل قول کردن
#8 همشهری 1396-07-05 00:02
هیچ شخص سیاسی در جهت رفاه حال مردم قدم بر نمیدارد


وسلام
نقل قول کردن
#9 رضا 1396-07-05 02:22
آقای ملکشاهی درست میگن ممنون از بیانیه خوبشون
نقل قول کردن
#10 لرستان 1396-07-05 02:28
نماینده های لر زبان نمایندهای لرستان مخصوصا خرم آباد..برای مردم لر باشید برای مردم کار بکنید اصلاح طلب و اصول گرا هیچکدام به درد مردم لر نمیخورن طرف مصلحت و پیشرفت مردم لر باشین..
نقل قول کردن
#11 ن.ل 1396-07-05 02:35
یکی نیست بپرسد اگر دولت تدبیر و امید در لرستان کارنامه ی قابل قبولی داشته پس چرا هر روز شاهد اعتراص کارگران،سپرده گذاران و کارمندان ارگان های مختلف در مقابل استانداری لرستان هستیم...
نقل قول کردن
#12 رضا 1396-07-05 07:47
آقای نماینده عزیز لطفاً کمی هم در فکر بیکاری جوانان و مشکلات حوزه انتخابیه تان باشید.
نقل قول کردن
#13 بیطرف 1396-07-05 08:09
باسلام. نمایندگان محترم لطفا بجای صرف وقت وانرژی خود به مسایل بیفایده بحال مردم فکری بحال صنعت ورشکسته لرستان بنمایند. کارخانه صدر فولاد هم درهم شکست. خواهشا نمایندگان اصفهان ویزد راسرمشق والگوی خویش قراردهید.
نقل قول کردن
#14 محمود 1396-07-05 08:55
از پاسخ منطقی آقا ملکشاهی نماینده محترم استفاده کردیم، بهتر است دولت و حامیان سیاسی آنها بجای حاشیه سازی پاسخ گوی وعده های خود به مردم باشند و از فراکنی و جوسازی دست بردارند.
نقل قول کردن
#15 مهدی 1396-07-05 11:28
اصلاح طلبان دنبال سهم خواهی هستند و فقط در ظاهر شعار اصلاخ طلبی و آزادی بیان می دهند ودر عمل تمامیت خواه هستند
تشکر از زحمات ملکشاهی راد با اینکه دولت ضعیف و ناکارآمد است ولی تلاش ملکشاهی راد ستودنیست
نقل قول کردن
#16 سفيدكوه 1396-07-05 11:29
آقارضاعزيزمگه شمابيكاريد؟!دول تمردان استان كه مدام اعلام مي كنندبيكاري دراستان رخت بربسته......... .تعجب مي كنم
نقل قول کردن
#17 بیرانوند 1396-07-05 12:41
آفرین بر ملکشاهی که استاندار با اون همه آمار غلط از این استان بیرون کرد
نقل قول کردن
#18 رضا 1396-07-05 13:25
به نقل از سفيدكوه:
آقارضاعزيزمگه شمابيكاريد؟!دولتمردان استان كه مدام اعلام مي كنندبيكاري دراستان رخت بربسته..........تعجب مي كنم

بحث بیکاری بنده نیست ، نمایندگان باید در قبال رای مردم به فکر رفع مشکلاتشان باشند .درمورد نرخ بیکاری هم باید با واقعیات زندگی کرد.
نقل قول کردن
#19 حسن 1396-07-05 14:45
اقای ملکشاهی راد پیگیر مطالبات مالباختگان موسسه آرمان باشید اکثرا از اقشار ضعیف جامعه هستند
نقل قول کردن
#20 منتقد عملکرد دولت روحانی 1396-07-05 16:29
باسلام وعرض ادب
وتشکر از نماینده فعال خرم اباد جناب اقای حاج ملکشاهی
راد
دولت وظیفه اشتغال زایی وفقرزادایی دارد
دولت وظیفه دارد شرایط برای سرمایه گذار
فراهم کند!!! اگر ازانجام وظایف خودش ناتوان
است با مردم رو راست عوامل دولت بگویند
نمی توانیم دیگر نیازی به پراکنده گویی
وغوغا سالاری نیست
نقل قول کردن
#21 منتقد عملکرد دولت روحانی 1396-07-05 16:34
این سر وصداهای پوچ و بی حاصل لرستان
برعلیه مجمع نمایندگان و نیروهای انقلابی
و دولت واستانداری لرستان را میراث و
ملک پدری خود دانستند یک عده قلیلی هستند
که خواراک فکر ی خودرا از عوامل هتل ...
میگیرند
واین روزها هم می بینیم که به بن بست رسیدند

واین وعده الهیست
که ظلم پایدار نیست
نقل قول کردن
#22 محمد 1396-07-05 17:43
به نقل از سروش:
جناب نماینده ..مرد مومن بجای شلوغ بازی پروارهای فرودگارو درست کن دلت خوشه ..واقعا مروم خرم آباد رو چی فرض کردی ؟؟!!

جالبه!! وقتی نماینده بحث کارآمدی و نظارت بر عزل و نصبها را پیش میکشد عده‌ای میگویند دخالت در کار قوه مجریه است! اما همین افراد هروقت موضوع مشکلاتی مثل آسفالت خیابانها و پروازهای فرودگاه پیش میاد نماینده را مقصر میدانند! از چنین منطقی متنفرم
نقل قول کردن
#23 رضا 1396-07-05 20:43
درود بر نماینده ی دلسوز و کارآمد جناب حاج ملکشاهی راد .خیلی منطقی جواب دادی
نقل قول کردن
#24 محمود حسن زاده 1396-07-05 22:21
باسلام تنها انتظار مردم از نمایندگان اینه که هر جناح از این دوطیف وارد خانه ملت میشوند فقط بفکر عزل ونصب نیروهای وفادار بخود هستن واین خود مصیبت جامعه کنونی لرستان است وبرای نمایندگان باید غبطه خوردواز برخورد ورفتار وکرداردیگرنماین دگان استانهای بزرگ چون تبریز ومشهد واراک واصفهان باید درس بگیرند که تادلت بخواهد کارخانه ها وشرکتهای زود باز دهی واشتغالزایی راه انداخته ومردمشان در ناز ونعمت بسر میبرند ودرپایان باید برای ملت مظلوم وفقیرلرستان که دختران مبادرت به تن فروشی وفرار از خانواده بخاطر فقرمالی وبیکاری واعتیاد فراگیر در خانواده ها وزیر آوار ماندن سرپرستان خانواده هابخاطر امرار معاش خانواده راهی کلان شهرها میسوند وبیکاری نخبه گان وتحصیلکردهای این مرزوبوم فقط باید غصه خورد وازغصه دق کرد ومرد؛وبخاطر ارضای جامعه همدیگر را محکوم بعمل مینمائیم ؛
نقل قول کردن
#25 رضا 1396-07-06 00:37
آقای ملکشاهی دو دوره نماینده مجلسه بجز شعارو مغلطه وادعا کاری تشکیلاتی کاری
دیگه ای نمیکنه من که به نوبه خودم ازحقم نمیگذرم وایشون روحلال نمیکنم
نقل قول کردن
#26 سید علی شاهرخی 1396-07-07 12:34
سلام با تشکر از جناب آقای ملکشاهی که بدون توجه به مسائل سیاسی به دنبال رفع مشکلات مردم هستند. کاری که واقعا بدون سابقه بوده بین نماینده های استان لرستان
نقل قول کردن
#27 ایثارگر خرم آبادی 1396-07-11 09:42
باتشکر از جناب آقای ملکشاهی راد،
حزب ... هیچ جایگاهی ندارد که حالا به بیانیه هاشون توجه بشه ب
نقل قول کردن
#28 ناشناس 1396-09-06 08:28
جناب آقای ملکشاهی بسیار عالی و منطقی پاسخ دادند.این روحیه از نماینده انتظار می رود.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا