یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

 علیرضا بیرانوند که این سال‌ها با قراردادهای میلیاردی در تیم پرسپولیس تهران و تیم ملی بازی می‌کند، از آن دسته افرادی است که از خانواده‌ای بسیار فقیر و بدون داشتن هیچ امکاناتی خود را به این مرحله رسانده است. به گفته خودش بیش از 10 بار داستان زندگی خود را برای هم‌تیمی‌هایش تعریف کرده ولی هیچ‌کس از شنیدن این ماجراها خسته نمی‌شود و همیشه همه گوش شنوای ماجراهای تلخ و سخت زندگی او هستند.
او که متولد سال 71 در خرم‌آباد است، از بچگی علاقه بسیار زیادی به فوتبال داشته و این علاقه به‌شدت مورد نارضایتی پدرش بوده است. علیرضا دراین‌باره می‌گوید: «پدرم اصرار داشت به‌جای اینکه وقت خود را برای بازی فوتبال بگذرانم کارگری کنم و بتوانم پول دربیاورم.»
این‌طور که دروازه‌بان تیم ملی می‌گوید پدر او هیچ‌وقت او را کتک نزده و همیشه توپ، لباس فوتبال یا وسایل فوتبالی او را پاره می‌کرده که دیگر نتواند بازی کند زیرا می‌دانسته علیرضا چه علاقه‌ای به این ورزش دارد اما او هیچ‌وقت خسته نشده و بالاخره باکار کردن در نانوایی بربری در خرم‌آباد توانسته پدرش را راضی کند که فوتبال هم‌بازی کند.
این دروازه‌بان می‌گوید: «بالاخره پول‌هایم را جمع کردم و بلیت اتوبوس خریدم و به تهران آمدم. درراه با حسین فیض که مربی تیم وحدت تهران بود هم‌سفر شدم و او به من گفت اگر 250 هزار تومان بدهم من را به تیم می‌برد.» او ادامه می‌دهد: «من هیچ پولی نداشتم و همین را به فیض گفتم و او بااین‌حال من را به تیم برد. در بازی تدارکاتی درخشیدم ولی این تیم خوابگاه نداشت و در میدان آزادی می‌خوابیدم.» او با بیان اینکه همه دست‌فروش‌های آنجا او را می‌شناختند، ادامه داد: «بعداً قرار شد در ازای شستن ظروف یک پیتزا‌فروشی شب‌ها را آنجا بخوابم. در آن روزها به تیم جوانان هما رفتم و در آنجا هم‌بازی می‌کردم.» او به‌عنوان تلخ‌ترین خاطره‌اش در آن روزها می‌گوید: «یک‌بار سعید ریاضی مربی‌مان ساعت یک و نیم شب به رستوران آمد. نمی‌خواستم مرا ببیند اما تصادفاً دید و برایم گریه کرد و گفت چرا تابه‌حال درباره کار به او نگفته‌ام. بعدازآن به یک کارواش رفتم و مدتی در آنجا کار می‌کردم. بعد معرفی شدم به شهرداری و هرروز از ساعت 5 در خزانه در حوالی مترو رفتگری کردم. در همه این مدت پدر و مادرم نمی‌دانستند من در تهران کار می‌کنم.» اولین قرارداد این بازیکن با تیم نوجوانان نفت بود. 900 هزار تومان به او پول دادند که آن را به خانواده‌اش داد و به آن ها گفت در تهران فوتبال بازی می‌کند. وقتی از نوجوانان به امید رفت رقم قرارداد او به دو میلیون و 500 هزار تومان رسید. پس‌ازآنکه نفت به لیگ برتر آمد، قراردادش 85 میلیون تومان شد و حالا با قرارداد خوب که قراردادی دوساله با پرسپولیس است برای این تیم بازی می‌کند. شهرت بیرانوند به بلند پرتاب کردن توپ و دست‌های بلندش است. خودش دراین‌باره می‌گوید: دست‌های بلند من جان می‌داد برای شستن ماشین‌های شاسی‌بلند.
حکمت‌اله بارانی

دیدگاه‌ها   

#1 narges hafezi 1396-01-11 22:22
که الان مایه افتخار لرستانن
نقل قول کردن
#2 مهدی منصوری از حسن آبادشهرری 1396-01-11 23:58
علیرضا بیرانوند و وحید امیری افتخار و سربلندی مردم و استان لرستان محسوب میشوند،پیشنهاد من به لرزبانان سراسر کشور اینه که عکس و پوستر این فرزند و ستاره لرستان را در محل کار و مغازه خود نصب کنند و به نوعی این دوبازیکن را نماد و برند لرها معرفی کنیم_همینجور که علی دایی را ترکها نماد خود میدانند.
نقل قول کردن
#3 سلام 1396-01-12 00:32
درود بر بیرانوند که افتخاری است برای لرستان نمونه بارز یک سخت کوش که از صفر به اینجا رسیده و ما باید از این تلاش و پشتکار درس بگیریم و در زندگی به کار گیریم به امید موفقیت هر چه بیشتر بیرانوند
نقل قول کردن
#4 زنده بادشیرکرتیم ملی 1396-01-12 10:22
غیرت لر هیچ وقت تمام نمی شود.پایار لور.
نقل قول کردن
#5 سیاوش 1396-01-12 10:24
داستانش به آدم امید و انگیزه میده و آدم شوق پیدا میکنه.که با تلاش میشه به همه جا رسید و میلیاردر شد.
نقل قول کردن
#6 حمید ت 1396-01-12 10:48
ای کاش همه جونهای ما اینطور پشتکاری داشتن ، و نا امیدی رو بخودشون زود راه نمیدادن
نقل قول کردن
#7 جوان 1396-01-12 10:58
ماشالله به نون حلال

به خدا بچه های لرستان پاک هستن قدرشون بدونین مسیولین لرستان

و کم توقع
نقل قول کردن
#8 محمد چگنی 1396-01-13 00:12
استعداد زیاد هست اما امکانات نیست ان استعدادهاییکه هرگز فرصت شکوفا شدن ندارند.
نقل قول کردن
#9 ارتش سبزلرستان 1396-01-14 09:53
بیرانوند تنها یک قدرت ورزشی برای لرهانیست بلکه یک قدرت فرهنگی .اجتماعی و حتی سیاسی است.امیدوارم از این قدرت درست استفاده بشود.
نقل قول کردن
#10 پاپی 1396-01-16 02:10
البته بیرانوند و امیری استثنا هستند. تاریخ و اون چیزی که ما داریم توی خیابون ها می بینیم نشون میده که برعکسه . افراد بزرگ از خانوادهای بزرگشون بلند شدن. از خانواده هایی پولدار و تحصیلکرده و....اگه فکر می کنید حرفم اشتباهه یه نگاهی به زندگی نامه بازیگرا و موزیسین ها بندازید.
نقل قول کردن
#11 رضا شکاری 1396-01-16 13:41
درود بر همتبارم. ارزو میکنم بیشتر بدرخشی در جام جهانی.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا