یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده دوره نهم در مجلس در یادداشتی چند پیشنهاد به استاندار لرستان ارائه داد.
به گزارش یافته، ایرج عبدی نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در یادداشتی چند پیشنهاد به استاندار لرستان ارائه داد ، متن این یادداشت به شرح ذیل است:


 

چند پیشنهاد به استاندار محترم لرستان جناب دکتر خادمی
جناب آقای دکتر خادمی ضمن آرزوی توفیق و سربلندی جنابعالی در امر خدمت به مردم شریف و متدین لرستان، نکات ذیل به همراه چند پیشنهاد اجرایی برای تسهیل و افزایش سرعت عملکرد جنابعالی و مجموعه ادارات تحت امر مخصوصاً در مرکز استان به حضور پیشنهاد می‌گردد.
نکته اول: اینکه کار عمرانی و اقتصادی در مرکز استان تقریباً تا سال 1390 جز سه فقره زیرگذر و مختصری فعالیت راه‌سازی در بام لرستان از پیشرفت و سرعت عمل قابل‌قبول برخوردار نبود و پیشرفت پروژه‌های عمرانی با سرعت بسیار کندی صورت می‌گرفت.
: نکته دوم: از سال 91 تا 94 هم سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های افزایش یافت و هم پروژه‌های جدیدی کلنگ زنی و به اتمام رسید به عنوان مثال سرعت اجرای پروژه‌هایی مثل پل جهاد گران / پل 9 دی و پل مازیار / آزادسازی بخشی از حریم قلعه فلک الافلاک / کنارگذر رودخانه کرگانِ به‌سرعت انجام پذیرفت از طرفی پروژه‌هایی مثل تعریض خیابان بدون گذر کوی علی‌آباد / پروژه ورودی شمالی شهر خرم‌آباد/ استانداردسازی فرودگاه خرم‌آباد / ساخت پایانه برون‌شهری در منطقه کرگانه خرم‌آباد / دائمی کردن آب دریاچه کیو با استفاده از آب چشمه گلستان / خارج نمودن ساختمان استانداری از مرکز شهر بعد از سالیان طولانی و ساخت در یک مکان مناسب و قابل رؤیت همگان / اتمام ساخت و راه‌اندازی بیمارستان شهید رحیمی / کلنگ زنی و اتمام پروژه درمان بیماران مبتلا به سرطان / کلنگ زنی و اتمام کارخانه شیر خشک / کلنگ زنی و سرعت عمل در پروژه کاتالیست کارخانه پتروشیمی / و ساخت 5/7 میلیون تن دامداری پرورش مرغ گوشتی / کلنگ زنی و اتمام پروژه مرغ ماهان شهرستان چگنی / افزایش چند برابری سرعت گازرسانی روستایی و افزایش اعتبارات و سرعت عمل در اجرای طرح‌های هادی روستایی/ و همچنین افزایش سرعت آسفالت جاده‌های روستایی / شروع بکار و بازسازی مجدد مجتمع عظیم کشت و صنعت با سرعت بسیار عالی/کلنگ زنی و اخذ مجوز کارخانه بزرگ لاستیک‌سازی / شروع بکار مجدد کارخانه صدر فولاد و پارسیلون خرم‌آباد / و اتمام کار پروژه گلخانه دیناروند بعد از 12 سال انتظار از اقدامات موثری بود که در سالیان گذشته و در شرایط تحریم در اواخر دوره استانداری جناب دکتر دهمرده و در شروع بکار مهندس بازوند استاندار قبلی انجام پذیرفت این نکات را به این خاطر عرض نمودم که مطمئن باشید مردم و فعالین حوزه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در استان حتماً عملکرد و سرعت عمل شما را با جناب مهندس بازوند قیاس خواهند نمود/ پس باید قبول فرمانید که ان شاء الله با سرعت بیشتری باید فعالیت نمایید تا در قضاوت و قیاسی که انجام خواهد گرفت موردقبول افتد؛ اما ذکر چند نکته از دلایل سرعت قابل‌قبول اجرای پروژه‌های فوق‌الذکر در سالیان گذشته نیست.
اولاً: حتماً باور دارید که این اقدامات هرچند ناچیز در شرایط بسیار سخت تحریم انجام پذیرفت و چون در این زمان جنابعالی در سمت استاندار بوده‌اید از کم و کیف اعتبارات عمرانی و وضعیت اقتصادی کشور بهتر از هرکس خبر دارید.
دوماً: در این شرایط سخت تحریم چند قانون توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که برای استان لرستان برکات زیادی در برداشت به عنوان مثال:
- تصویب قانون توازن و اصلاح قانون ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه
- تصویب قانون توسعه گاز روستایی و تشکیل صندوق توسعه گازرسانی روستایی که منجر به گاز کشی 9000 روستا در کشور گردید.
- تفکیک ردیف بخشی از اعتبارات توسعه روستایی از اعتبارات استانی که برای استان‌هایی که تعداد بیشتری روستا دارند همانند لرستان اعتبارات قابل قبولی ایجاد نمود.
- ایجاد ردیف قیر برای جاده‌هایی روستایی در قانون بودجه سالیانه از سال 1392 به بعد.
- تفکیک اعتبارات آب‌رسانی روستایی از آبفای شهری در قانون بودجه مصوب مجلس که برای استان‌هایی که روستایی بیشتری دارند برکات بیشتری داشته است.
- تصویب قانون معافیت مالیاتی برای شهرک‌های صنعتی داخل حومه شهر که شهرک‌های شهر خرم‌آباد همگی از این مزیت بهره‌مند شده و کارخانه کاتالیست و شیر خشک بر همین اساس کلنگ زنی شدند.
سوماً: سفر هیات دولت در بدو شروع بکار دولت یازدهم به لرستان به دعوت هفتاد نماینده مجلس که اعتبارات بسیار خوبی برای استان لرستان در بر داشت.
- استفاده مناسب استاندار وقت از پیمانکاران بزرگ کشوری و پتانسیل‌های موجود از قبیل قرارگاه خاتم در شروع بکار راه‌آهن خرم‌آباد / آزاده راه خرم‌آباد که بخش زیادی از اعتبارات آن از محل فروش فولاد خوزستان تأمین اعتبار گردید.
- استفاده از ظرفیت‌هایی مثل بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت در استان لرستان به عنوان یک محور اصلی کار اجرایی و جذب اعتبار و دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تاکید بر سرمایه‌گذاری معظم له در مناطق محروم
- تمرکز جدی نمایندگان وقت و مقامات ارشد استان و ترجیح فعالیت‌های اقتصادی بر فعالیت‌های سیاسی و ...
- نکته دیگر ورود مستقیم جناب مهندس بازوند در پروژه‌ها که در استانی با مشخصات لرستان به نظرم یک امر ضروری هست.
- نکات بالا را بر این اساس عرض نمودم که جنابعالی به صورت مکتوب شرایط و عوامل توسعه هرچند ناچیز استان و مخصوصاً شهرستان خرم‌آباد را در سالیان گذشته از نظر کسی که علاقه‌ای جز اشتغال جوانان بیکار و توسعه یافتنی لرستان در تدوین این متن ندارد را مرور فرمائید.
 
و اما چند پیشنهاد:
:1- ساختمان در حال احداث استانداری در دو سال گذشته به دلیل نبود اعتبارات دچار وقفه شده است، پیشنهاد می‌کنم با فروش املاک و ساختمان‌های مازاد استانداری نسبت به تأمین اعتبار پروژه برای اتمام اقدام فرمانید که این امر خود باعث رونق در شهر خرم‌آباد خواهد شد، دنبال اعتبار دولتی نباشید که مؤثر نخواهد بود. سرعت عمل شما در این پروژه خیلی مهم است.
:2- نیروگاه پانصد مگاواتی خرم‌آباد، دارای مانع قانونی بود که در مجلس مشکل قانونی آن در سال 93 مرتفع گردید
در حال حاضر Lc گشایش شده و تجهیزات در حال خرید است، اگر شخصاً و با دقت و به همراهی نمایندگان محترم پیگیری نفرمایید ده سال دیگر به نتیجه نخواهد رسید.
:3- قانون توازن عمده اعتبارات استان را شکل می‌دهد و اگر به همراهی مجمع نمایندگان و شخصاً با تشکیل یک دبیرخانه این موضوع را پیگیری نکنید هم در تصویب و هم در تخصیص حقوق قانونی مردم استان محقق نخواهد شد. پیشنهاد می‌کنم آقای مجتبی ملکی از کارکنان استانداری را برای این موضوع به‌صورت ویژه امور نمایید.
:4- پیشنهاد می‌کنم با تجهیزات و امکانات راهداری استان حداقل بعد از فصل سرما به بازسازی ورودی شمالی شهر خرم‌آباد از کرگانه تا پلیس‌راه اقدام نمایید که اگر دانشگاه‌ها را به این کار مامورکنید کاری بسیار چشمگیر برای شهر خرم‌آباد انجام خواهد شد.
:5- در ورودی جنوبی شهر خرم‌آباد ساخت یک میدان مشابه میدان آیت‌الله بروجردی در بروجرد در منطقه بدرآباد یک ضرورت است و با احداث مغازه‌ها و سرویس‌های بهداشتی نقش مؤثری در گردشگری خواهد داشت.
:6- بلوار نمودن مسیر پشته حسین‌آباد به پل رو گذر کمربندی جنوبی خرم‌آباد در منطقه دیناروند و هم چنین بلوار نمودن مسیرهای اصلی منطقه کرگاه خرم‌آباد برای اصولی نمودن ساخت و سازه‌های آتی شهر یک ضرورت است می‌توانید با ماشین‌آلات راهداری و با امکان قیر روستایی به‌عنوان جاده‌های بین روستایی اقدام نمایند.
:7- اصلاح مسیر آبشار نوژیان و بیشه می‌تواند در توریسم داخلی و خارجی بسیار مؤثر باشد.
:8- می‌توانید در منطقه نوژیان یک منطقه شکار آزاد با استفاده از مکانیسم پرورش کبک ایجاد نمایید که هم توریسم و هم در اشتغال بسیار مؤثر و کم‌هزینه خواهد بود.
:9- با مبلغ یک میلیارد تومان می‌توانید مسیر پیاده‌روی مخمل کوه انتهای خیابان ولی‌عصر را اصلاح نمایید و با احداث یک قهوه‌خانه در روی گردنه کوه مخمل کوه برای کوهنوردان قطعاً نقش مؤثری در سلامت و رضایت مردم ایجاد خواهد نمود و حتماً به اشتغال جوانان کمک می‌نماید.
:10- تهیه زمین برای ایجاد نیروگاه بادی و نیروگاه خورشیدی با توجه به سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی در منطقه بام لرستان جلوه‌ای بسیار زیبا برای شهر ایجاد خواهد نمود.
:11- تعریض خیابان انقلاب مخصوصاً در سه‌راه اسدآبادی به‌راحتی قابل انجام است به نظرم در اولویت برنامه‌های توسعه شهری جنابعالی باشد. البته در زمان مهندس بازوند تلاش زیادی انجام شد ولی ظاهراً تمایل باطنی به انجام این وجود نداشت.
:12- سعی کنید برای توسعه استان همدلی و وفاق ایجاد نمایید و اقدامات خود را به‌عنوان خواسته جدی مردم با مردم پیگیری نمایید و تلاش کنید زحمات نمایندگان همراه را
:13- واگذاری پارک جنگلی شوراب و مخمل کوه به بخش خصوصی برای احداث مجموعه‌های گردشگری و همچنین اصلاح وضعیت محیط پل شکسته به بخش خصوصی به‌عنوان کارهای ماندگار جنابعالی باشند.
:14- و از همه و همه مهم‌تر در همه حال ساده زیستی و صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید که مردم لرستان از این نظر خاطرات تلخ و شیرین فراوان دارند.
در مسائل اقتصادی و اشتغال استان بحث مفصل است که در این مقال نمی‌گنجد.
 
دکتر ایرج عبدی
نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی

دیدگاه‌ها   

#1 مظلومین بالاگریوه 1396-09-13 11:30
سقه سرت بام اوسه که خوت نماینده بیدی سی چی ای کاریان نکردی بازهم ممنونم که سکوتن اشکنایی ولی فکر کنم ها دوباره بنویسی سی نماینده ای
نقل قول کردن
#2 پاپی 1396-09-13 11:54
تشکر از پیشنهادات خوب جناب دکتر عبدی انشالله که استاندار محترم به این پیشنهادات عمل کند.درخصوص ورودیهای شهر خرم آباد بویژه ورودی جنوب احداث میدان در منطقه بدرآباد کاملا ضرئری میباشد.چون قبلا درب ورودی تیپ 57 ابوالفضل (ع) آنجابوده ومردم لرستان عشق عجیبی به حضرتش دارند پیشنهاد میشه میدان ورودی درمنطقه بدر آباد را میدان حضرت ابوالفضل (ع) نامگذاری کنند. انشالله اگه عملی شد
نقل قول کردن
#3 مصطفی 1396-09-13 11:56
زمان خودتان اینها یادتون نبود! :-*
نقل قول کردن
#4 شهروند 1396-09-13 12:48
ما کور خود و بینای مردم هستیم
نقل قول کردن
#5 سروش 1396-09-13 12:54
هرچه خوانیدم از این یادداشت همه اش خوب و مثبت بود ..سوال اینجاست در دوران نمایندگی جنابعالی چرا هبچ کاری نکردی ؟؟همه کاستیهارو ما می دانیم کیه که ندونه ..ولی کو اقدام ..کو پول ..
نقل قول کردن
#6 سپهر عاشق خرم آباد 1396-09-13 12:59
خرم آباد در سال2010میلادی از جانب دفتر منطقه ای اسکان بشر سازمان ملل متحد به عنوان اولین شهر نمونه گردشگری ایران انتخاب شد و قرار بود طرح پایلوت توسعه پایدار شهری بر مبنای گردشگری در خرم آباد اجرا گردد.چرا آن طرح بین المللی فقط در حد یک وعده ی قشنگ باقی ماند؟!اگر اجرا میشد اکنون خرم آباد به جای اصفهان،شیراز و تبریز توریست پذیرترین شهر کشور بود،رتبه آخر بیکاری متعلق به لرستان نبود و این همه جوان مثل بنده بر خلاف میلشان از لرستان به کلانشهرها مهاجرت نمی کردند.مطمئن باشید توسعه صنعت گردشگری تنها راه برون رفت لرستان از مشکلات است.
نقل قول کردن
#7 اکبر-ظ 1396-09-13 13:39
پیشنهادهاتون خیلی خوبه اما چرا نیروگاه 1000 مگاواتی شد 500 مگاوات ؟ ؟ ؟ ؟
نقل قول کردن
#8 همشهری 1396-09-13 13:45
لابد میخواه بگی اقدامات سال 91 تا 94 کار شما بوده؟؟؟
نقل قول کردن
#9 حسن 1396-09-13 13:50
تکمیل وافتتاح نمودن ساختمان ابتدای پارک معلم که فقط اسکلت است ونمای پارک را خراب کرده است
نقل قول کردن
#10 علی 1396-09-13 13:50
این آقا اگه پیشنهادی داشت اون تو دوره خودش انجام میداد
نقل قول کردن
#11 سید محمد قاسمی 1396-09-13 14:35
پیشنهادات بسیار خوبی است و بسیار تاثیر گذار ...
نقل قول کردن
#12 شهروند 1396-09-13 14:44
آفرین دکتر
نقل قول کردن
#13 شهروند 1396-09-13 15:05
جناب دکتر عبدی چرا وقتی خود حضرتعالی صاحب منصب بودی به این کارا فک نکردی و اونا رو اجرایی نکردین
نقل قول کردن
#14 بیرانوندلرستان 1396-09-13 16:10
نمیدونم چرا موقعی راس کار قرار دارید چشمه خلاقتون خشک میشه
نقل قول کردن
#15 عرشیا 1396-09-13 17:55
تاکید بر سرمایه گذاری معظم له درمناطق محروم!!جناب دکترانشای این جمله اشکال دارد؛بفرمائید؛ت اکید معظم له بر سرمایه گذاریهای بیشتر در مناطق محروم وکمتر توسعه یافته.
نقل قول کردن
#16 حمیدت 1396-09-13 19:44
تعریض خیابان انقلاب واقعا مهمه ، دیگه نباید بیشتر از این عقب بیفته
نقل قول کردن
#17 مهدی 1396-09-13 20:45
لابد میخواید بگید این کارها روشما انجام دادید وحالا در نبود شمانیمه کارهارها شدن وسال اینده دوباره به مجلس برید تا کارهای زمین مانده راانجام بدید ومردم حافظشون اندازه ماهیه یادشون رفته که شما دردوران نمایندگیتون هیچ حرکتی از شما ندیدن
نقل قول کردن
#18 سعید 1396-09-13 21:36
انصافا تعریض خیابون انقلاب مهمترین پروژه عمرانیه خرم آباده که باید اجرا بشه حیف که افراد ذینفع نمیذارن این اتفاق بیافته
نقل قول کردن
#19 عباس 1396-09-13 21:57
به نقل از مصطفی:
زمان خودتان اینها یادتون نبود! :-*

به نقل از مصطفی:
زمان خودتان اینها یادتون نبود! :-*

اون موقع مشغول درس خواندن بودن!!!
نقل قول کردن
#20 رضا 1396-09-13 22:26
چرا موقعی که خودت بودی از این پیشنهادها نمیدادی.
نقل قول کردن
#21 آرمین 1396-09-13 22:42
راست و حسینی بیا بگو میخوام سه سال دیگه دوباره کاندید بشم 8) والله داری همش تبلیغ می کنی واسه شخص خودت واگرنه از سر دلسوزی نیست!
ما که از همتون ناامید هستیم
نقل قول کردن
#22 مير 1396-09-13 23:58
اگر از اين برنامه به ريز خبر داره حتما در دوران نمايندگي خودش انجام داده ولي ادامه پيدا نكرده
اگه اين كارها از زحمات نماينده وقت نبوده چطور در كل استان انجام نشده
پس ميشه نتيجه گرفت از كارهاي دوران نمايندگي جناب دكتر عبدي بودن
چرا نماينده هاي كنوني چنين پيشنهادهايي به مخيله شون نميرسه ؟؟؟؟؟
نقل قول کردن
#23 مير 1396-09-14 00:02
لابد میخواید بگید این کارها روشما انجام دادید وحالا در نبود شمانیمه کارهارها شدن وسال اینده دوباره به مجلس برید تا کارهای زمین مانده راانجام بدید ومردم حافظشون اندازه ماهیه یادشون رفته که شما دردوران نمایندگیتون هیچ حرکتی از شما ندیدن

جناب مهدي اگه مردم حافظه ماهي ندارن كه همينطور هم هست و مردم حافظه شون خوب كار ميكنه
هيچ يك از اين كارها در دوران قبل از نمايندگي دكتر عبدي وجود نداشت
يكم به حافظه خودتون مراجعه بكنيد

بعد دوباره كانديد شدن كه عيب نيست !!!!
نقل قول کردن
#24 خرم ابادی 1396-09-14 10:14
واقعا رویایی دارد :lol: :lol:
نقل قول کردن
#25 علی 1396-09-14 10:58
ممنون از پیشنهادتون ولی مگه استاندار خودش بلد نیست یا چشم دیدن نداره
نقل قول کردن
#26 سربندی 1396-09-14 12:04
سخنی با استاندار عزیز لرستان، جناب آقای خادمی؛
شما استاندار کل لرستان هستید ،مراقب باشید مطالبات مرکز لرستان (و لو به حق) به عنوان خواسته های تمام مردم لرستان ( مثل دوره های قبل ) به شما تحمیل نشود. وگرنه ادامه این شرایط قطعا ضمن ایجاد گسست بیشتر بین مردم لرستان، موجب سرخوردگی بیشتر مردم لرستان و مهاجرت جمع بیشتری از نخبگان لرستان خواهد شد.
نقل قول کردن
#27 سالاروند 1396-09-14 20:33
به نظرم احداث یک میدان بزرگ در جنوب خرم آباد (بدرآباد) کاملا ضروری به نظر میرسد
نقل قول کردن
#28 دالوند 1396-09-14 20:35
به نقل از سربندی:
سخنی با استاندار عزیز لرستان، جناب آقای خادمی؛
شما استاندار کل لرستان هستید ،مراقب باشید مطالبات مرکز لرستان (و لو به حق) به عنوان خواسته های تمام مردم لرستان ( مثل دوره های قبل ) به شما تحمیل نشود. وگرنه ادامه این شرایط قطعا ضمن ایجاد گسست بیشتر بین مردم لرستان، موجب سرخوردگی بیشتر مردم لرستان و مهاجرت جمع بیشتری از نخبگان لرستان خواهد شد.

خرم آباد ستیزی در تمام نوشته های شما که گاهی هم با نام الف پیام میگذارید مشهود است. شما خرم آباد را به نمایندگی از قوم لر میکوبید. همین تنگ نظری های شما باعث شد که یک این استان دو نشود
نقل قول کردن
#29 حسن 1396-09-15 16:46
فقط یه چیز یادش رفته تغییر مدیران بالاخص مدیران شهری
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا