یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

دو هفته قبل فیلم کوتاهی در فضای اجتماعی منتشر شد که در آن دختری با به‌ کار بردن الفاظ و جملاتی از پیش تعیین‌شده (مقایسه تخریب این منزل توسط شهرداری خرم‌آباد با تخریب منازل فلسطینیان توسط رژیم اشغالگر قدس) و مردی با بغل کردن پیرزنی و نشاندن او بر ویرانه‌های منزل تخریب‌شده عامدانه عواطف انسانی را به بازی گرفتند.
این فیلم که به‌سرعت برق و باد در فضای اجتماعی کشور و بلکه جهان منتشر شد بهانه‌ای را به دست رسانه‌های معاند داد تا چهره‌ای پرخاشگر از مردم خوب شهر خرم‌آباد نزد جهانیان به تصویر بکشد.
در مرحله اول بینندگان این کلیپ بدون تحقیق و کنکاش، شهرداری را مورد نکوهش قراردادند و مستمسکی شد تا فرهنگ غنی لرستان را مورد هجمه قرار دهند.
اما دیری نپایید که روابط عمـــومی شهـرداری، شهردار خرم‌آباد، بـــرخی اعضـای شورای شهر و رسانه‌ها با انتشار مدارکی و همچنین قرارداد شهردار با مالک، بینندگان اولیه فیلم با دادن حق به شهرداری به تقبیح عوامل منتشرکننده این کلیپ پرداختند، نهایتاً مشخص شد شهرداری برای تخریب این ملک همه راه‌های قانونی را طی کرده و با حکم دادستان و حضور ضابطین قضایی ابتدا با انتقال لوازم و اثاثیه و ساکنان سپس اقدام به تخریب منزل کرده‌اند.
انتشار این فیلم تأثیر بسیار ناخوشایندی در جامعه برجای گذاشت به‌طوری‌که اکثـــر مــــردم و مسئولین خرم‌آباد تا چندین روز پاسخگوی دوستان، اقوام و آشنایان خود از سراسر کشور در خصوص چگونگی تخریب این منزل بودند.
اما بعد از توضیحات جامع، کامل و ارائه اسناد و مدارک آن‌ها عنوان می‌کردند چرا با عوامل حاضر در فیلم (دختر و مالک منزل) و همچنین انتشاردهندگان آن برخورد نمی‌کنند؟
متأسفانه در این فیلم تعدادی آدم معلوم‌الحال البته با برنامه، پشت این ملک پنهان و با بداخلاقی و هنجارشکنی و با نیات شوم به اعتبار و حیثیت شهر و شهرداری خرم‌آباد آسیب رسانده‌اند.
بنا بر اسناد و مدارک، این منزل در ملک دولتی واقع‌شده و غیرمجاز احداث گردیده (ملک در محدوده طرح پارک آفتاب محله کوی فلسطین با ده‌ها هزار جمعیت فاقد فضای سبز می‌باشد).
صاحب ملک غیر مجاز ده‌ها اخطار از کمیسیون ماده 100 مبنی بر تخلیه منزل دریافت کرده اما هر بار به عناوینی در مقابل این اخطارها مقاومت می‌نمود تا اینکه شش روز قبل از تخریب، با حکم دادستان و حضور مأموران انتظامی به صاحب‌ملک جهت تخلیه اخطار و اثاثیه منزل در حضور ضابطین قضایی صورت‌جلسه، بسته‌بندی و به مکان دیگری منتقل می‌گردد.
حتی شهردار با صاحب‌ملک گفتگو و با اعلام اینکه ملک غیرمجاز احداث شده، اما برای کمک به خانواده وی موافقت و قراردادی به مبلغ 145 میلیون تومان بین شهردار و مالک غیرمجاز امضاء می‌شود.
با این اوصاف مالک، دختر خانواده و دیگر عوامل در حرکتی به دور از اخلاق انسانی پس از تخریب منزل، با مظلوم‌نمایی و تظلم خواهی اقدام به تهیه و پخش فیلم در فضای مجازی کرده و به همین راحتی خوراکی برای دشمنان نظام جمهوری اسلامی فراهم نمودند؛ تا به حیثیت مردم خوب و شهرداری خرم‌آباد آسیب فراوان برسانند.
 اگر چه یک‌بار صاحب‌ملک و سپس همان دختر گوینده که با مظلوم‌نمایی شهرداری خرم‌آباد را با رژیم اشغالگر قدس مقایسه کرده بود در دو فیلم کوتاه و جدا از هم از کرده خود پشیمان و با عذرخواهی از شهردار، حق را به شهرداری دادند اما آب رفته به جوی، باز نمی‌گردد.
آنچه پس از انتشار این فیلم مشخص شد حقانیت شهرداری است؛ اما سخنی با دادستان عمومی و انقلاب خرم‌آباد که اتفاقاً از دلسوزان شهر می‌باشد این است که دادستان رازانی با منتشر کنندگان و عوامل تهیه این کلیپ به عنوان مدعی‌العموم آیا قانوناً برخورد خواهد کرد؟ زیرا شهرداری با دستور و حکم دادستان واحد غیر مجاز در محدوده حریم را تخریب کرده است.
انتظار می‌رود رازانی که همواره تعلق‌خاطر خود به مردم، قوم لر و شهر خرم‌آباد را در چارچوب قانون ثابت کرده این بار هم با اقدامی انقلابی با آنان که با تهیه و پخش این فیلم و با مظلوم‌نمایی به اعتبار و آبروی خرم‌آباد آسیب جدی وارد کرده‌اند برخورد نماید.
وقتی یک قاضی سخت‌ترین حکم را برای یک خبرنگار به خاطر درج یک جمله و بلکه یک کلمه می‌دهد، به نظـــر می‌رسد شهرداری و دادستان نباید در مقابل این اهانت بزرگ کوتاه بیایند.
یادمان نرود شناسایی و دستگیری این افراد بسیار آسان و سهل‌الوصول است مگر اینکه نخواهند از حق مردم و حیثیت این شهر دفاع کنند؟

محمد فیضی/ سرپرست روزنامه قدس
 

دیدگاه‌ها   

#1 پاپی 1395-12-15 09:10
این مقاله از جنس مقالات روزنامه ؟؟؟بود. من اخبار رو دنبال کردم، کسی به مردم خرم اباد توهین نکرد، فقط اعضای شورای شهر و شهرداری رو زیر سوال بردن، من پیشنهادم به نویسنده مقاله اینه که اون پیرزن،که الان بی خانمان شده رو دستگیر کنید و اون خانم فیلمبردار رو هم اعدام کنید تا دیگه نگران خوشحالی معاند نشید. فقط حرفم با خبرگزاری یافته اینه که با چاپ این مقاله فقط خودتون رو زیر سوال بردید؛ جمهوری اسلامی انقلاب مستضعفا بوده نه انقلاب سرمایه دارا، اقای فیضی اگه مستضعفا تریبون داشتن هیچ وقت فیلم نمی گرفتن و پخش کنن. بعد میاید اسم قوم لر رو بولد می کنید، نه اقا هیچ ربطی به قوم لر نداره، ظلم همه جا ظلمه. کسی هم به قوم لر توهین نکرد.
نقل قول کردن
#2 سعید 1395-12-15 09:31
درد شهر ما اینه که کسانی توش زندگی میکنن که مال این شهر نیستن و اصلا آبروی اینجا واسشون مهم نیست ای کاش اینجا هم درو پیکر داشت .
نقل قول کردن
#3 حمید ت 1395-12-15 10:54
نباید احساسی برخورد کرد ،و مهم حق باشد ...
نقل قول کردن
#4 ارتش سبز لرستان 1395-12-15 11:41
فرهنگ غنی و معرفت قوم اصیل لر و لرستانات اجازه تخریب اقوام و شهرهای دیگر را به خود نمی دهد.که این کار نه تنها برای این مردم خیلی راحت بلکه متخصص هستند.با تخریب دروغ مردم بزرگ و با فرهنگ خرم آباد نمی توان تاریخ و تمدن تحریف کرد.
نقل قول کردن
#5 شهروند 1395-12-15 12:31
این فیلم نشانی از پرخاش گری مردم لرستان را به همراه نداشت بلکه به نوعی مظلومیت مردم لرستان را در بی تدبیریها نشان میداد ... شما برادر بزرگوار به جای تلاش در بسته نگاه داشتن دهان مظلمومین سعی کنید زبان رسای مردم باشید ... همه چیز برای مردم مشخص شده شما دیر متوجه شدید ...ضمنا شما که مدعی العموم شده ایید نزد همون خانواده می رفتی و واقعیات را مستند انتشار می دادید .
نقل قول کردن
#6 ناشناس 1395-12-15 14:14
بادختری ک فیلم رو گرفته سخت برخورد قانونی شود تا بفهمه نباید الکی با آبروی ی ملت بازی کنه.
نقل قول کردن
#7 امیر 1395-12-15 15:09
آقای فیضی چرا دنبال دردسر درست کردن برای مردمی.اون بنده خدا حتما دچار مشکل بوده و از روی ناراحتی حرف زده وگرنه مگه مشکل روانی داره دنبال ماجراجویی و دردسر برا خودش بگرده. این فرد همشهری و هموطن ماست نه مزدور بیگانس نه عامل دشمن
نقل قول کردن
#8 علی 1395-12-15 15:32
بله حتما باید رسیدگی شود تا دیگر کسی به خود اجاره ندهد گزارش کذب وخلاف واقعیت تهیه کند .
نقل قول کردن
#9 اکبر-ظ 1395-12-15 15:34
شهرداری خرم اباد هم هم بی عیب نیست.برای اخذ عوارض از روشهای غیر اخلاقی استفاده می کند .دیروز تلفن خانه من زنگ خورد خانمی اعلام میکرد برای اینکه از ۴۰ درصد تخفیف عوارض سالیانه شهرداری برخوردار شوید به شهرداری مراجعه کنید چون از تاریخ ۱۲/۱۲/۹۵ عوارض با تخفیف محاسبه میشه.لذا امروز صبح من به شهرداری منطقه ۳ خرم اباد مراجعه کردم خیلی ها در صف بودند و چندین نفر از مراجعه کننده ها در حال جر و بحث و گفتن ناسزا به کارمند شهرداری بودند وقتی که نوبت بمن رسید واقعا دچار حیرت شدم نه تنها تخفیفی در عوارض سالیانه داده نشده بود بلکه برای یک ملک خیلی کلنگی در منطقه ایی دور ۱۵۱ هزار تومان بصورت علی الحساب عوارض نوشته بودند .وقتی من اعتراض کردم تعداد بیشتری از مردم هم به این بی عدالتی اعتراض کردند در واقع شهرداری عوارض سالیانه را دو برابر سال قبلش محاسبه می کند جالب اینجاست که از سال ۹۳ هم به یکباره عوارض ۴ برابر بیشتر شد امسال هم ان را بصورت نجومی بیشتر کردند .
نقل قول کردن
#10 حمید ت 1395-12-15 18:42
به نقل از امیر:
آقای فیضی چرا دنبال دردسر درست کردن برای مردمی.اون بنده خدا حتما دچار مشکل بوده و از روی ناراحتی حرف زده وگرنه مگه مشکل روانی داره دنبال ماجراجویی و دردسر برا خودش بگرده. این فرد همشهری و هموطن ماست نه مزدور بیگانس نه عامل دشمن

احنست ،دوست عزیز ،،،،،احسنت به این سطح از در ک شعور ......
نقل قول کردن
#11 حسن شاقلی 1395-12-15 20:13
شهرداری خرم اباد با این روش مدیریت شهری بسیاری از سازندگان رو از ساخت و ساز منصرف کرده
نقل قول کردن
#12 سیا 1395-12-16 00:28
از دوستان روزنامه قدس همچین نوشتاری طبیعی به نظر میاد.شما به جای موج سواری روی احساسات مردم و خفه کردن صدای یک شهروند بفکر هزارویک مشکل نگفته ای باشید که ورود دادستان بهشون بسیار واجب تر و عدم ورود ایشان بسیار مخرب تراز این فیلمه.ابروی خرم اباد با ؟؟؟میره.با کوچه پس کوچه های ؟؟؟میره با ؟؟؟؟ میره که کف دستتو از ماشین بیرون بیاری موادمخدر دستت میذارن.شما نگران اونها باش برادر.
نقل قول کردن
#13 محمد 1395-12-17 00:05
نویسنده محترم بجای توضیح دادن بهترنیست اسناد و مدارک در سایت یافته گذاشته تامردم خود قضاوت کنن شایان ذکراست درفیلم پخش شده کسی به قوم لرتوهینی نکردن باتشکر
نقل قول کردن
#14 منفرد 1395-12-17 11:14
فكركنم خيليها مغرضانه پيام ميزارند يا درجريان امرنيستند..چطور همجوارهاي او پولشونو گرفتند ورضايت دادند..ولي اين خانه تنها ماندومخالفت كرد وجوسازي كردندوفضارامتشن ج كردند..بايدباقا طعيت بااونها برخوردبشه..مادر همان محله هستيم وكاملا درجريان هستيم...واقعاجا ي تاسفه كه به اين راحتي درجهت دشمنان گام برمي داريم
نقل قول کردن
#15 مرتضی 1395-12-18 09:20
چرا دنبال اینی که یه خانواده رو نابود کنی .مگه به حرف شماست که آقای رازانی بزرگوار بخواد این دختر بدبخت رو محاکه کنه .اصلا شما چطور به خودتون اجازه میدید که اینجوری برای دادستان تعیین تکلیف میکنی.واقعا برای روزنامه نگاری که باید تمام ابعاد یک اتفاق رو مورد تحلیل و بررسی قرار بده میخواد یک خانواده رو نابود کنه
نقل قول کردن
#16 شهروند باشیم 1395-12-19 00:21
بیاییدبرا یکبار هم که شده ازین ببعد سایر مسائل را تعمدا با سیاست قاطی نکنیم که بخوایم حتما طرف رو ضربه فنی ش کنیم حالا به هر ترفند وحقه ای که دم دست میرسه!!طرف رو برا اینکه محکومش بکنیم سریعا به معاند وو.....نسبت میدهند.
نقل قول کردن
#17 تاراز 1395-12-19 18:24
یعنی در فضای مجازی بعضی مترصد این هستند که فقط حرفی و تصویری از کل مناطق لر نشین به دستشان بیفتد تا ژست روشنفکریشان گل کند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا