یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

هر وقت قصد داشتيم مطلبي بسيار جدي بنويسيم، بعضی‌ها فکر می‌کنند شوخی مي‌كنيم! هر چه اصرار کنیم و سگرمه‌‌‌مان را برای نشان دادن جدی بودن در هم کنیم، باز هم مورد قبول سايرين قرار نمی‌گیرد.
چند روز پیش، ناگهان فکری به ذهنم رسید که راستی آخرین استعفای رؤسا و مدیران در استان لرستان و به‌خصوص مديران ادارات شهرهاي خرم‌آباد و بروجرد مربوط به چه دوره تاریخی بوده آخرین استعفای يك مدير در لرستان چه زماني بوده است؟است؟
 هر چه فكر كردم جواب اين سوال را نيافتم! اگر متوجه منظورم نمی‌شوید، کمی قضیه را بازتر می‌کنم:
 تا كنون تصور تا کرده‌اید که آیا سابقه داشته یکي از مديران این دیار، با تمامی حساب و کتاب‌هايی که پیش خودش نموده به این نتیجه برسد که دیگر برای رشد شهر و استانش مثمر ثمر نیست و با دست مبارک خودش استعفا نوشته و از منصبش كنار برود، بلكه با اين كار، دست مسئولین مافوقش را برای جای‌گزین نمودن فرد شايسته‌تري باز بگذارد؟!
سابقه داشته چنین مسوولي در لرستان پیدا بشود و در آرامش کامل و با درخواست خودش از مسئولیتی که به عهده داشته کنار برود؟!
 هر چه فكر مي‌كنم چيزي براي جواب این سوال به ذهنم نمي‌رسد؛ اما این را می‌دانم که گاهي اوقات براي تغيير مديران کار به آژان‌کشی کشیده و مدير يا رئیسی را كه می‌خواهند برکنار نمایند، اگر خودش قبل از بركناري متوجه شود، حاشیه‌هايی به وجود می‌آید؛ تلاش‌ها براي چسبيدن به صندلي تداوم يافته و رايزني‌ها با مديران ارشد و نمايندگان آغاز مي‌شود و حتي تا زيرآب زدن مدير جديد هم پيش مي‌رود که در این يادداشت جاي باز كردن بيشتر اين موضوع نيست!
 به هر حال، من که تاکنون ندیده و یا نشنیده‌ام که یک مدیر كل استاني یا رئیس شهری با روی باز و خنده بر لب، از سمت خويش استعفا نموده يا کلید اداره‌اش را دو دستی تقدیم مقام مافوق و مدير بعدي كرده باشد!
همچنان كه نوشتم بعضی‌ها می‌گویند بسیار شنیده اند که هر گاه صحبت از کنار گذاشتن بعضی رؤسای شهری شده، نشست‌های بسیاری پشت در منازل عده‌ای در نیمه‌های شب برگزار شده و آن رئیس مربوطه در حالی که به مانند فیلم‌های هندی اشک در چشمانش حلقه بسته بوده، طوری با قیافه حق به جانب و ملتمسانه در خصوص عملكرد و توان مديريتي‌اش حرف می‌زده که دل صغیر و کبیر را کباب کرده و وسط اشک ریختن‌هایش درخواست داشته که چند سالی دیگر نيز در سمت خود باقي بماند بلكه بتواند باز هم به مردم محروم لرستان خدمت كند!
 امیدوارم که من اشتباه شنیده باشم و چنین افراد جسور و بلند اندیشه‌ای در شهر و استان ما وجود داشته که هر گاه دیگر به وجودشان ثمري براي مردم نداشت، بدون هیچ‌گونه مشکلی استعفا داده و خودشان کنار بروند و برای نفر بعد نیز آرزوی موفقیت بنمایند!
 البته از هر کسی این سوال را می‌پرسم که شما سراغ دارید رئیسی را که خودش استعفا داده باشد؟! اول چپ چپ نگاهم می‌کند و بعد خطاب به من می‌گوید: ما را دست انداخته‌ای؟! باز هم می‌خواهی طنز بنویسی؟! اين‌جا كسي استعفا نمي‌دهد چون براي به دست آوردن پست مديريتي راي بسياري جمع كرده يا صبح تا شب در ميتينگ‌هاي سياسي، قربان فلان جناح و فرهاد داودونديسركرده‌هاي سياسي آن در استان و كشور رفته يا اين كه استعفا دادن را نوعي بي‌احترامي به مردم و در راه خدمت به آن‌ها مي‌داند!
راستی شما نمی‌دانید چرا وثتي از ديگران در خصوص استعفا و کنار رفتن داوطلبانه برخي روسا و مدیران نا‌کار‌آمد شهر و استان از پست و مقام‌شان می‌پرسم، همه با كنايه به به من می‌گویند: شوخی می‌کنی یا طنز و شعر می‌گويی؟!
 
فرهاد داودوندی/ بروجرد

دیدگاه‌ها   

#1 واقع بین 1395-05-16 02:42
بابا مدیر کلی پول توشه کی استعفاء میده
نقل قول کردن
#2 خادم ملت 1395-05-16 11:19
خواهشی که از مدیران ارشد کشوری دارم اینه که مدیران ناکارآمد و آنهایی که سنی ازشون گذشته رو کنار بذارن چرا که ملت مضحکه دست نیستن. این ملت ؛ ملتیه که باعث شده ما در دنیا سرافکنده نباشیم ؛چه در دوران جنگ تحمیلی و چه در دوران تحریم های سخت!در تمام دنیا مرسومه که مدیر در طول سال ارزیابی بشه البته توسط متخصصین آن کار و مدیری که نمره قبولی گرفت در پست خود بقا میابه و مدیری که نمره قبولی نگرفت سریعا تعویض میشه.مسئولین بالادست کشور با مردم لر مشکلی ندارن این مدیران ناکارامد و غیر متخصص و مسن هستن که باعث تغییر نگرش مردم شده لذا از دلسوزان واقعی کشور و نظام خواهشمندم در اسرع وقت نیروهای غیر متخصص و مسن رو شناسایی و عزل کنن.
نقل قول کردن
#3 دد 1395-05-16 11:42
دلت خوشه وقتی مقام داری همه توی عزا وعروسیت شرکت میکنند مگه مغز ...خورده استعفا بده
نقل قول کردن
#4 حمید ت 1395-05-16 11:56
اینجا کسی استعفا نمیده بلکه از مدیریتی به مدیریت دیگر تغییر مکان میدهن .حالا میخواد مدیر مورد نظر لایق باشد و چه نالایق.....
نقل قول کردن
#5 محبوب 1395-05-16 12:53
بله سال گذشته دکتر نظری معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ، دکتر دلفان معاون غذا و داروی دانشگاه، معاون سابق استاندار و فرماندار فعلی بروجرد و .... با دست مبارک خود استعفا دادند گرچه انگیزه اصلی جهت شرگت در انتخابات بود ولی بهر حال اسمش استعفا است
نقل قول کردن
#6 رضا 1395-05-16 13:24
آقای امیرناصر غلامرضایی عضو سابق شورای شهر خرم آباد در دوره ای که عضو شورا بودن حالا به صلاح دید خود استعفا داد
شاید با اعضای شورا هم سو نبود
و آقای خادمی که ایشان هم عضو شورای شهر بود با رای اعضای وقت شهردار خرم اباد شد ولی بعد مدتی استعفا داد
دلیل استعفا رو دقیق اطلاع ندارم
ولی به دلیل جو حاکم بر شورا یک دلیل استعفا میدونم
این دو مورد رو یادم هست
نقل قول کردن
#7 رضا 1395-05-16 13:28
مدیران ارشد که دولتی باشند کسی یادش نمیاد/استعفا در مدیران اینجا که هیچی در سطح کشور هم معنی نداره
کشورهای خارجی با یک اتفاق کوچک که شاید برای ما پیش پا افتاده باشه
استعفا دسته جمعی میدن
نقل قول کردن
#8 شهروند 1395-05-16 14:02
جناب داودندی همیشه کنار کشیدن از پست بی لیاقتی نیست هستند کسانیکه علی رغم توان مدیریتی بالا جون نمی خواهند مانند برخی فقط بله قربان گوی مقامات بالا دستی باشند و می بینند برای ماندن در پست تن به هرذلتی نمی دهند و از پست خود استعفا و امکان ادامه کار را بر این منوال بر نمی تابند و داشته ایم چنین افرادی در سطح استان و کشور همیشه همه کسانییکه مسولیتی را قبول می کنند در چارچوب نوشته های جنبعالی نیست و اگر چنین باشد باید فاتحه ملک ومملکت را خواند.
نقل قول کردن
#9 رضا 1395-05-16 15:01
اصلاح می کنم.مهندس خدامی که اشتباه تایپ شد
نقل قول کردن
#10 علی ع 1395-05-16 19:38
جناب اقای غلامرضایی برای کاندید شدن به عنوان نماینده مجلس از شورای شهر استعفا دادن ولی صلاحیتشون محرز نشد
نقل قول کردن
#11 یاری 1395-05-16 23:47
بودند کسانی هم که ای کاش نمی رفتند...
نقل قول کردن
#12 کامیار 1395-05-17 00:47
ای بابا،،،،چرا باید،استعفا بدن،، جای گرم ونرم گیر آ وردن،،دوروبرشون هم ک غریبه نیستن،،ماشالله از خودشونن،،،،،فقط ظلم ب اونایی رفته،،،ک درس این رشته هارو خوندن،،ولی مدکشون در کوزه ست داره آ ب میخوره
نقل قول کردن
#13 الیما 1395-05-17 11:17
مدیران ما اگر در شهرستان باشند کوتاهی و کمکاری خودشان را میندازن گردن مرکز,و خود را مبرا میکنند از هرخطا در صورتیکه برنامه بودجه برای هرشهری بودجه خاصی قاعل است و اگر طرحی داشته باشند و برنامه اراعه دهند به همان نسبت بودجه و طرحهای عمرانی آنها افزایش می یابد,البته شرایط سیاسی اقتصادیم دخیل است.مدیران اگر در مرکز باشند برای اینکه پست را از دست ندهند هیچ نقدی و انتقادی نمیکنند و هدفشان نه تنها خلاقیت و پیشرفت در کار بلکه فقط گذراندن دوره مسؤلیت است.
نقل قول کردن
#14 کاندیدا 1395-05-17 11:18
بدون هیچ‌گونه مشکلی استعفا داده و خودشان کنار بروند و برای نفر بعد نیز آرزوی موفقیت بنمایند!
استاد دادوندی عزیز ؛اینا جیب مارو نزنن استعفا پیش کش و ایضا دعا برای موفقیت مدیر بعدی پیش کش تر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا