یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

ظرف سال‌هاي اخير در جاده خرم‌آباد- چنگايي لاشه جانوران وحشي كه بر اثر تصادف كنار جاده افتاده‌اند به كرات مشاهده شده است.
به گزارش پايگاه خبري يافته، طبيعت زيبا و غني لرستان و به خصوص دره خرم‌آباد، باعث شده علاوه بر گياهان، جانوران متعدد نيز در اين نقاط زندگي نمايند به طوري كه گاهي برخي از اين جانوران وحشي در حومه شهر نيز حضور مي‌يابند.
بخش جنوب غربي خرم‌آباد شامل سفيدكوه و يافته‌كوه، يكي از زيستگاه‌هاي حيواناتي نظير گراز، كل و بز وحشي، خرگوش، جوجه‌تيغي، روباه، گرگ و خرس است. شمار گرازها در اين محدوده طي سال‌هاي قبل زياد بوده اما متاسفانه طي سال‌هاي اخير، به‌خصوص شكارهاي شبانه شكارچيان متخلف، باعث مرگ بسياري از آن‌ها و خطر انقراض آن‌ها شده است كه به يقين اين موضوع مي تواند روي اكوسيستم منطقه و بقاء نسل حيوانات ديگر نظير گرگ، خرس و پلنگ نيز تأثيرگذار باشد.
تصاوير مربوط به چند روز پيش است كه يكي از مخاطبان پايگاه خبري يافته از طريق ايميل براي ما ارسال كرده و طي آن يكي از گرازهاي اين منطقه در 5 كيلومتري خرم‌آباد (شهرك باباعباس) به ضرب 2 گلوله كشته شده است و يك رشته سيم خاردار نيز به پاي اين حيوان بسته شده است.
متاسفانه بايد اذعان داشت كساني كه اقدام به شكار حيوانات از روي تفنن و سرگرمي مي‌كنند، يقيناً رفتار انساني و درستي با طبيعت ندارند كه اين‌چنين باعث مرگ حيواناتي نظير اين ماده‌گراز شده‌اند و با كشتن او، به يقين توله‌هاي اين گراز نيز از بين خواهند رفت.
"جرج برنارد شاو" نويسنده و طنزپرداز ايرلندي چه خوش گفته است: «وقتي انساني مي‌خواهد حيواني را بكشد، اسم اين كار را مي‌گذارد شكار و تفريح، اما اگر حيوان به او حمله كند، اسم آن را مي‌گذارد درنده‌خويي!
زماني بشر اوليه با شكار، به تهيه غذا مي‌پرداخت، اما در عصري كه دام‌پروري رواج يافته و فراگير شده است، بي‌جان كردن مخلوقات الهي به اسم شكار، چه لذتي براي برخي شكارچي‌نماها دارد، ما نمي‌دانيم!
 حيات وحش لرستان قرباني بي‌وجداني برخي شكارچيان + عكس

دیدگاه‌ها   

#1 بابک 1395-04-01 20:36
شکارچیان باید یکبار برای همیشه اسلحه رو کنار بگدارند و به طبیعت و حیوانات امکان و اجازه ادامه حیات دهند در غیر اینصورت تداوم این وضع جز نابودی حیوانات بازمانده در حیات وحش هیچ سوغات دیگری برای این استان زیبا نخواهد گذاشت
نقل قول کردن
#2 اسی 1395-04-02 12:48
اگر شکار در مناطق مشخص شده و در ایام تعیین شده توسط محیط زیست انجام بشه نه تنها باعث صدمه به نسل جانوارن نمیشه بلکه به کنترل جمعیت برخی انواع علی الخصوص طیور کمک هم می کنه. البته اگر ..............
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا