یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: سی و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشتی دانش آموزان سراسر کشور با حضور معاون وزیر برگزارمی شود.
به گزارش یافته؛ "خدانظر دریکوند" در نشست خبری با خبرگزاری‌های استان سوق دادن دانش آموزان به‌سوی ورزش را تضمین کننده سلامت جامعه ذکر کرد و گفت: سی و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشتی دانش آموزان سراسر کشور 11 مردادماه سال جاری با حضور معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
دریکوند رویکرد و راهبرد آموزش و پرورش را در فعالیت‌های ورزشی محوریت مدرسه با عنوان ((مدرسه قهرمان، کانون قهرمان)) ذکر کرد و افزود: مسابقات مدرسه محور بستری مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان لرستان است.
وی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش در حوزه معاونت تربیت‌بدنی، گسترش ورزش‌های همگانی و توجه به استعدادیابی ورزشی دانش آموزان و نیم‌نگاهی هم به ورزش‌های قهرمانی است.
دریکوند در ادامه افزود: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای سالم داشته باشیم یکی از راه‌های تحقق آن این است که دانش آموزان را به سمت ورزش سوق دهیم و بدون شک یکی از عوامل جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی درگیر کردن افراد در امور فرهنگی و ورزشی؛ به ویژه تقویت حس رقابت مثبت و سالم در بین دانش آموزان است که قشر پایه‌گذار آینده جامعه هستند.
دریکوند ورزش مدارس را پایه و اساس ورزش قهرمانی برشمرد و افزود: در این راستا تلاش‌های زیادی در جهت توسعه ورزش دانش‌آموزی، مسابقات مدرسه محور، کانون محور صورت می‌پذیرد.
وی ابراز داشت: ورزش‌هایی چون کشتی، شنا و ... جزو ورزش‌های کانون محور بوده بدین معنا که این قبیل رشته‌ها در تمام مدارس وجود ندارد و بیشتر در کانون‌های ورزشی آموزش و پرورش متمرکز است و دانش آموزان در این کانون‌ها شناسایی، هدایت و جهت این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهمیت میزبانی مسابقات و با توجه به قرار گرفتن دانش آموزان در صحنه واقعی رقابت‌های ورزشی و روبرو شدن با ورزشکاران و مربیان مجرب و سرآمد کشوری بیان داشت: این بستر انگیزه دانش آموزان در حوزه ورزش را بالا می‌برد و به‌نوعی تبلیغی برای هر استان نیز هست؛ لذا تلاش آموزش‌وپرورش استان نیز بر همین است که طبق گفته‌ی مدیریت عالی استان بتوانیم لرستان را به عنوان مقصد گردشگری مطرح کنیم.
دریکوند ادامه داد: امیدواریم با همکاری و تعامل سازنده دانش آموزان و مربیان عزیز بتوانیم تصویر مثبتی از استان به کشور نشان دهیم.
وی در ادامه اعلام کرد: از حدود دو ماه پیش استارت این کار زده شده و کمیته‌های مختلفی توسط آموزش پرورش استان کار تمهیدات مقدمات سالن مسابقات، خوابگاه‌ها و محل اسکان و تعامل با دستگاه و ادارات ذی‌ربط را انجام داده‌اند.
دریکوند در این خصوص از شخص استاندار و معاونت سیاسی استان به جهت توجه و همکاری لازم با آموزش و پرورش تشکر کرد و گفت: آماده پذیرش مهمانان و ورزشکاران عزیز هستیم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان خبر داد: هم اکنون 26 تیم در رشته آزاد و 21 تیم در رشته فرهنگی نسبت به رقابت در مسابقات اعلام حضور کرده‌اند.
دریکوند افزود: روز پنجشنبه ساعت نه صبح مسابقات در سالن شهید چاغروند آغاز می‌شود و مراسم افتتاحیه نیز در ساعت شش غروب روز پنجشنبه 12 مردادماه با حضور مدیریت ارشد و مدیران کل و معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.
وی در خاتمه تصریح کرد: در این حرکت سعی شده از ابتدا تا انتها تصویری از فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری استان را به طرق مختلف به مهمانان نشان دهیم و با توجه به اهمیت نقش بلوط که با فرهنگ ما عجین شده است و نیز یادآوری بحران زوال بلوط، به نفرات اول تا سوم هر رشته توسط پدر بلوط، یک نهال بلوط نیز اهدا خواهد شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان هم در این نشست به میزبانی لرستان در این مسابقات اشاره کرد و گفت: پس از پیگیری‌های فراوان موفق شدیم پس از 8 سال وقفه مسابقات کشتی را هم به مسابقات ورزشی دانش آموزان اضافه کنیم.
فرید بهرامی به حضور تیم ورزشی لرستان در 8 وزن در رشته‌های فرنگی و آزاد اشاره کرد و افزود: 16 دانش‌آموز کشتی‌گیر آزاد و فرنگی کار در رده سنی نوجوانان و جوانان در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت.
وی به حضور برخی از نخبگان ورزش کشتی در این رقابت‌ها اشاره کرد و افزود: به‌منظور نهادینه کردن فرهنگ احترام به پیشکسوتان و قهرمانان در این مسابقات از پیشکسوتان، قهرمان و مربیان کشتی تجلیل خواهد شد.
 

دیدگاه‌ها   

#1 همشهری 1396-05-11 14:04
چرا این اداره کل معاونت پشتیبانی نداره؟ ؟؟
نقل قول کردن
#2 ورزشکار 1396-05-12 00:30
این مسابقات جهانی برگزار میشه یا کشوری؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا