یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: افزایش آمار خودکشی نگران کننده است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "جعفر بدری" اظهار داشت: رشد سالانه رقم خودکشی در كشور حاکی از وجود یک بحران خاموش و بی‌صدا در جامعه است که کمتر مورد توجه جدی مقامات مسؤول قرار گرفته افسردگی، اختلافات و خشونت خانوادگی بیشترین عامل خودکشی در بین دختران و زنان است و آمار رو به افزايش آن نگران کننده است.
 وی افزود: نزدیک به 80 درصد خودکشی‌ها را جوانان زیر 40 سال انجام می‌دهند و چهل درصد از مجموع خودکشی‌ها در استان را زنان انجام می‌دهند.
 رئیس کل دادگستری استان لرستان ادامه داد: با وجود پیشرفت‌ها و تغییرات مهمی که در حوزه حقوق زنان صورت گرفته چون افزایش جمعیت دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان دختر، جامعه سنتی و باورها و رفتارهای مردسالارانه در برخی مناطق هنوز دست‌نخورده باقی مانده است و تلاش‌های نهادهای فعال در امور زنان در جهت تغییر وضعیت عمومی زنان اثربخش نبوده است.
 بدری اظهار داشت: در سال‌های اخیر دسترسی زنان به شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ارتباط‌جمعی تا دوردست‌ترین نقاط کشور امکان پذیر شده و به متداول‌ترین سرگرمی زنان و دختران تبدیل شده است و مخاطب اصلی بیشتر سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای زنان و به‌ویژه دختران جوان است؛ به‌این‌ترتیب زنان و دختران به‌راحتی با روش‌های مختلف زندگی و فرهنگ‌های بیگانه آشنا شده و جدیدترین و به‌روزترین اطلاعات و پیام‌ها را دریافت می‌کنند.
وی بیان داشت: بدیهی است آن‌ها وقتی به محیط پیرامونی زندگی خود رجوع می‌کنند، هیچ سنخیتی با ایده‌ها و پیام‌های دریافت شده از رسانه‌ها نمی‌بینند در این شرایط است که تناقض بین ایده‌ها و واقعیت، می‌تواند به بحران منجر شود و دختر یا زنی که ایده‌آل‌های خود را از رسانه‌های آزاد دریافت می‌کند در مواجهه با واقعیت خشن، بی‌رحم و انعطاف‌ناپذیر زندگی خود، دچار پریشانی درونی می‌شود و راه‌حل‌های خطرناکی را جستجو می‌کند.
 بدری تاکید کرد: قبول داریم که این گونه بحران‌ها لازمه گریزناپذیر جوامع در حال گذار است؛ اما نباید فراموش کنیم که عبور از این بحران‌ها بدون مدیریت و تلاش‌های پیگیرانه و جدی نهادهای مسئول ممکن است سالیان متمادی خانواده‌های محروم را درگیر کند؛ چنانچه تا هنوز در مناطق روستایی و حاشیه کلان‌شهرها شاهد آن بوده‌ایم.
رئیس‌کل دادگستری استان لرستان یادآور شد: عبور از این بحران‌ها و برطرف ساختن ناهنجاری‌ها نیازمند حضور و تأثیرگذاری نهادهای مذهبی و مراکز علمی و تبلیغی است که در جهت اهداف و آرمان‌های دینی و اعتقادی، صادقانه و پیگیرانه تلاش کنند.

 خبر: علی سبزواری

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر ظهرابی 1395-10-16 13:12
خوشبختانه ریاست محترم دادگستری اگاهی کاملی به همه ناکاستی های جامعه دارند . البته بعضی از خودکشیها هم بعلت بیکاری و وضعیت نامطلوب معیشت صورت میگیرد.
نقل قول کردن
#2 اصغر محمدی منفرذ 1395-10-17 13:59
کمتر مدیری دیدم در حوزه قضایی استان اینقدر تسلط کامل داشته باشد رو همه موضوعات احسنت حاج اقا
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا