یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان تصریح کرد: ‏در سال گذشته نیز تعداد یک هزار و 423 نفر همسر آزاری اعم از زن آزاری (1412 مورد) و شوهر آزاری (11 ‏مورد) در مراکز پزشکی قانونی استان لرستان به ثبت رسیده است.
 به گزارش یافته، دکتر حمیدرضا نظیفی با بیان این مطلب افزود: ‏طی 9 ماهه نخست سال جاری تعداد یک هزار و 156 نفر به دلیل وجود صدمات و ضرب و جرح حاصل ‏از همسر آزاری به مراکز پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه نموده‌اند که شامل یک هزار و 120 زن و 36 مرد ‏می‌باشند که مورد آزار همسرانشان قرار گرفته‌اند.
نظیفی تأکید کرد: مقایسه ‏آماری این میزان پرونده در بازه زمانی 9 ماهه نخست امسال و سال گذشته نشان می‌دهد که خوشبختانه همسر ‏آزاری در استان لرستان کاهش 18 درصدی داشته است. ‏
عضو شورای قضائی استان لرستان تأکید کرد: همچنین طی 9 ماهه نخست امسال تعداد 7 مورد کودک‌آزاری ‏‏(همگی دختربچه) به ثبت رسیده است.
نظیفی اظهار داشت: طی 9 ماهه نخست سال گذشته نیز تعداد 18 ‏مورد کودک‌آزاری (12 مورد دختربچه و 6 مورد پسربچه) به ثبت رسیده بود که خوشبختانه کودک‌آزاری نیز ‏در استان لرستان 61 درصد کاهش داشته است.
عضو شورای قضای استان لرستان افزود: رسانه‌ها با انتشار مطالب ‏مناسب و آموزش مهارت‌های زندگی می‌توانند میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا ببرد تا زن و شوهر ‏به‌جای درگیری فیزیکی، با بحث، گفتگو و تفاهم مشکلات فی‌مابین را حل‌وفصل کنند و سایه سنگین فقر ‏فرهنگی زائل گردد و به دنبال آن کاهش مراجعات همسر آزاری را در پی داشته باشد.‏
نظیفی با اشاره به اینکه این‌گونه جرائم بایستی مورد تجزیه‌وتحلیل و آنالیز بیشتری قرار بگیرند، ‏اظهار داشت: اگر تمام عوامل مؤثر در ایجاد پرخاشگری وجود داشته باشد، اما فرد تا اندازه‌ای از خویشتن‌داری ‏برای پرهیز از رفتار خشن برخوردار باشد تا حد قابل‌توجهی میزان درگیری کاهش می‌یابد و این خویشتن‌داری ‏تحت تأثیر مسائل سرشتی، تربیتی، مذهبی، فرهنگی و آموزش روش‌های مدارا با مشکلات ایجاد می‌شود.
 ‏مدیر کل پزشکی قانونی استان لرستان اظهار کرد: انواع و میزان جرائم ارتکابی نیازمند بررسی کارشناسی سپس ‏برنامه‌ریزی درست و دقیق است و برای کاهش مراجعات همسر آزاری، دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی می‌توانند ‏با ارائه راهکارهای مناسب و با انجام اقدامات فرهنگی در کاهش میزان این‌گونه مراجعات در سطح استان نقش‌آفرینی کنند.‏

دیدگاه‌ها   

#1 پدرام سالاری 1396-10-25 17:45
تمامأ این معضلات بخاطر فقر اقتصادی ، بیکاری و نداری و بدگمانی و سوء ظن است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا