یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

"ژن برتر به آموزش‌‌وپرورش لرستان رسید"؛ این، تیتر مصاحبه‌ای بود که نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با فارس انجام داده است.
در این گفتگو محمدرضا ملکشاهی‌راد از انتخاب 21 مدیر در آموزش و پرورش استان لرستان از یک خانواده خبر داد و با بیان اینکه آموزش‌‌وپرورش لرستان امروز به طور کامل به یک آموزش‌‌وپرورش سیاسی تبدیل شده است، اظهار کرد: آموزش‌‌وپرورش استان به میدانی برای بازی سیاسیون تبدیل شده و شاخص‌ها نیز نشان از سکون روند فعالیت‌های این اداره‌کل دارد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌هایی که عملکرد آموزش‌‌وپرورش را می‌سنجد، رتبه ورودی‌ به دانشگاه است که متاسفانه استان لرستان در این زمینه امسال رتبه 31 را در بین 32 استان کشور کسب کرده که این موضوع به خاطر عملکرد چند سال گذشته حاصل شده است.
نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه این روند ضعیف در آموزش‌‌وپرورش محصول چند سال اخیر بوده، بیان داشت: 21 نفر از مدیران اصلی آموزش ‌‌و پرورش لرستان از یک خانواده هستند و بایستی گفت که یک آموزش‌‌وپرورش خانوادگی در استان تشکیل شده‌است.
ملکشاهی‌راد با انتقاد از خانوادگی شدن مدیریت در آموزش‌‌وپرورش لرستان و رسوخ احساس ژن برتر در مدیران این اداره‌کل، افزود: در این اداره‌کل تمام اهداف کنار زده شده، به نحوی‌که انتصاب‌ها و انتخاب مدیران دیگر از جریانات سیاسی و طایفه‌ای عبور کرده و به خانواده رسیده است و لذا آموزش‌‌وپرورش استان از وضعیت خوبی برخوردار نیست و عملکرد این سازمان نیز مؤید این مسئله است.
وی تصریح کرد: وقتی می‌بینیم 21 نفر از اصلی‌ترین مدیران آموزش‌‌وپرورش استان لرستان از یک خانواده هستند این موضوع در ذهن تداعی می‌شود که ژن برتر به این سازمان رسیده است که این موضع موردپذیرش نمایندگان مردم به‌عنوان مطالبه‌گران از دولت نیست.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ورود نمایندگان به بحث نظارت بر انتخاب مدیران را از وظایف آن‌ها دانست و تأکید کرد: کسانی که عنوان می‌کنند نمایندگان مجلس نباید در انتخاب مدیران دخالت کنند به هیچ وجه سواد سیاسی نداشته و اصلاً با حیطه وظایف نمایندگان آشنا نیستند چراکه یکی از وظایف نمایندگان نظارت بر انتخاب مدیران است تا مبادا مدیران ضعیف امور را در اختیار بگیرند.
 
 


 
به دنبال انتشار این گفتگو در فضای رسانه‌ای کشور، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش لرستان جوابیه‌ای را منتشر کرد که جهت تنویر افکار عمومی در ادامه منتشر می‌شود:
 
جوابیه: اتهاماتی ناروا و غیرمنصفانه به دستگاه تعلیم و تربیت وارد نموده‌اید
در پی به‌اصطلاح افشاگری دبیر حزب …… و نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی و اتهامات ناروا و غیرمنصفانه وی به دستگاه تعلیم و تربیت در راستای تنویر افکار عمومی مطالبی را به عرض مردم شریف و فهیم می‌رسانیم.
آقای نماینده در این افشاگری اشاره‌کرده‌اید که ژن‌های برتر به آموزش‌وپرورش لرستان رسیده است
اما گویا فراموش کرده‌اند که ژن برتر آموزش‌وپرورش لرستان مربوط به زمانی بود که اکثر قریب به‌اتفاق منصوبین این دستگاه می‌بایست از حلقه یک حزب خاص که دبیری آن بر عهده مدیرکل وقت بود، عبور کنند
این حق مردم است که بدانند علت عصبانیت شما چیست؟
آیا فراموش کرده‌اید که این دولت برخاسته از رأی و نظر مردمی است که به‌اعتدال و تدبیر رأی داده‌اند و نمی‌توان مخالفینی را که هیچ ابایی در تخریب و تضعیف دولت ندارند، با ارعاب و تهدید بر اریکه قدرت نشاند؟
 
آقای نماینده!
از جایگاه استان در کنکور سراسری ابراز ناراحتی کرده‌اید؛ اما فراموش کرده‌اید که خود در حالی مدیریت آموزش‌وپرورش را تحویل دادید که لرستان با سقوط ۴ پله‌ای به جایگاه ۳۰ کشور تنزل پیدا کرد.
کاش لیست منصوبین خود را منتشر می‌کردید تا مردم و فرهنگیان قضاوت کنند که کدام دوران زمان جولان سیاسیون بر دستگاه تعلیم و تربیت بود؟
آیا فراموش کرده‌اید بدهی میلیاردی حامل‌های انرژی مداری میراثی است که از شما به آموزش‌وپرورش رسیده است
باید پاسخ قانع‌کننده‌ای برای افکار عمومی داشته باشید
جناب نماینده محترم مجلس!
کاش با شجاعت لیست استخدام‌شدگان دوران تصدی خود و دوستانتان را منتشر می‌کردید تا مردم قضاوت کنند که معیار و ملاک استخدام‌ها چه بود؟ کاش لیست منصوبین خود را منتشر می‌کردید تا مردم و فرهنگیان قضاوت کنند که کدام دوران زمان جولان سیاسیون بر دستگاه تعلیم و تربیت بود؟ باید پاسخ قانع‌کننده‌ای برای افکار عمومی داشته باشید
در این دورانی که نمایندگی مردم شریف را یدک می‌کشید آیا حتی یک‌بار هم از مسائل و مشکلات تعلیم و تربیت سؤال کرده‌اید؟ آیا پیگیر کیفیت آموزش‌وپرورش بوده‌اید؟ آیا راهکار و یا پیشنهادی برای پیشبرد بهتر اهداف تعلیم و تربیت و رشد و بالندگی آینده‌سازان این مرزوبوم ارائه داده‌اید؟
چرا برای انتصاب مصادیق خاص، آموزش‌وپرورش را تحت‌فشار می‌گذارید؟‌ چرا معاملات سیاسی را بر منافع و مصالح دانش آموزان ترجیح می‌دهید؟ چرا وقتی مدیریت آموزش‌وپرورش تلاش کرد تا از ظرفیت نمایندگان برای رفع موانع و مشکلات پیش رو استفاده کند؛ کوچک‌ترین کمکی نکردید و حتی حاضر نشدید در جمع همکاران خودتان و اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حاضر شوید؟
نماینده محترم مجلس شورای اسلامی ما برای شان و جایگاه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ارزش قائلیم و نیک می‌دانیم که باید پاسخگوی آنان باشیم اما به مرز اختیارات قانونی قوای مقننه و مجریه نیز واقفیم.
شما سوگند یاد کرده‌اید و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد کرده‌اید که پاسدار حریم اسلام و نگاهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشید و ودیعه‏ای را که ملت به شما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنید و در انجام وظایف وکالت، امانت و تقوی را رعایت کنید و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشید. جنابعالی در پیشگاه قرآن کریم سوگند یاد کرده‌اید که از قانون اساسی دفاع کنید و در گفته‌ها، نوشته‌ها و اظهارنظرها، استقلال کشور و آزادی مردم و تأمین مصالح آن‌ها را مدنظر داشته باشید.
حال چه شده است که برای اعمال فشار به دستگاه تعلیم و تربیت و انتصاب اعضای ستاد انتخاباتی خودتان بی‌محابا بر آموزش‌وپرورش تاخته و غیرمنصفانه واقعیت‌ها را کتمان می‌کنید؟
در پایان انتظار داریم به دور از هر گونه ستم‌خواهی به دنبال تامین منافع و مصالح دانش آموزان و فرهنگیانی باشید که برای توسعه و پیشرفت چشم به دهان شما دوخته‌اند و با دست و زبان خودتان یاریگر آن‌ها در پیشبرد و تحقق اهداف کلان تعلیم و تربیت باشید.
اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش لرستان

دیدگاه‌ها   

#1 علی 1396-08-19 13:39
این پارتی بازی در استخدامها و واگذاری پستها در اغلب دستگاهای استان متاسفانه معمول شده و کسی هم پیگری نمی کنه. بهتره به سایر ادارات هم سری بزنید.
شرکت آب و فاضلاب روستایی که آخرشه
نقل قول کردن
#2 سید عزیز 1396-08-19 13:43
پسر برخی از نعمت ژن خوب بی بهره نبوده ....
نقل قول کردن
#3 آرمین 1396-08-19 13:55
این آقای ملکشاهی میگه من فرد فراجناحی هستم در حالیکه همه میدونیم احمدی نژادی سختی هست :-? الانم به جای اینکه پیگیر قول و وعده هاش در زمان انتخابات باشه همش سراغ حاشیه رفته!
نقل قول کردن
#4 فرهنگی 1396-08-19 14:01
هر دو تا گروه دارید با احساسات مردم بخصوص فرهنگیان بازی می کنید.عملکردها را دیدیم.
نقل قول کردن
#5 آرمین 1396-08-19 14:01
آقای ملکشاهی تو این 7 سال نمایندگی چی واسه خرم آباد کردی؟؟؟ اون همه رقابت با آقای ...و تقلا برای رای آوردن نتیجش چی شد؟؟؟ واسه بیکاری چی کردی؟ حتی نتونستی یه اسپانسر کوچولو واسه خیبر پیدا کنید! من مطمئنم که در بحث اشتغال هم عاجز هستید! یافته خواهشا چاپ کن

بذار بفهمن که مردم از دستشون ناراضی هستن،چرا صدای خودمون باید خفه کنیم؟
نقل قول کردن
#6 حسن 1396-08-19 14:09
اقای دریکوندچهارتا ...مدیربزاری مشکلدحله
نقل قول کردن
#7 سپهوند 1396-08-19 14:34
رتبه قبولی شان در کنکور گویای عدم آموزش درست است
نقل قول کردن
#8 احسان میرزاوند 1396-08-19 14:36
استخدامات در آموزش و پرورش باید بر اساس شایسته سالاری و از طریق آزمون باشد نه فامیل گزینی!!!
نقل قول کردن
#9 بیکار 1396-08-19 14:39
وامصیبت ازاین دسته بازیها خدا از تون نگذره .بس کنید بداو مردم برسید!
نقل قول کردن
#10 مهاجر 1396-08-19 14:40
متاسفتم برای این استان مخصوصا خرم اباد با توجه به اینکه ۱۵سال است که از این شهر رفتم باز شاهد حرفهای الکی هستیم به حای اینکه فکر خدمات باشیم فکر درگیری و جنجال هستیم خدا به مردم شهر رحم کند
نقل قول کردن
#11 مهدی 1396-08-19 14:48
توی این جوابیه هیچ توضیحی راجع به اینک راست گفته یا تهمت بوده گفته نشدهفقط تز گذشته اقای ملکشاه ایراد گرفته شده گویا ایشان دل پری از استخدامهای سالهای پیش دارن
نقل قول کردن
#12 صادق 1396-08-19 14:52
متاسفانه اموزش و پرورش استان به جای دادن نماینده با عدد و ارقام در خصوص وضعیت اموزش و پرورش استان اقدام به دادن جواب غیر منطقی نموده که بیان کننده تایید کننده حرفهای نماینده در خصوص ضعف عملکردی در اموزش و پرورش آستان است
نقل قول کردن
#13 بیرانوندلرستان 1396-08-19 15:07
از ملکشاهی و بیرانوندی اصلا راصی نیستیم...یافته جان به گوششون برسون...لعنت خدا به کسی ک روی پارتی بازی رای داده
نقل قول کردن
#14 ایرج 1396-08-19 16:03
کاش آقای نماینده گزارشی از اقدامات مثبت در زمان صدارت خویش در آموزش و پرورش را اعلام می نمودند ؟؟
کاش میگفتند در این دو دوره ای که به مجلس رفته اند چه بازدهی داشته اند.
کاش..........
ان شاالله روزی فرا برسد اگر توانایی انجام کار و احقاق حق مردم را نداریم . فارغ از سیاسی بازی سرجای خود بنشینیم و .
نقل قول کردن
#15 احسان غلامرضایی 1396-08-19 16:23
افسوس که وقتی یک کاندیدا برای ورود به بهارستان حاضرمیشوحاضر میشود چندین میلیارد هزینه کند که ووارد مجلس شود چه دلخوشیم ما که انتظار خدمت داریم
نقل قول کردن
#16 سایه لرستانی 1396-08-19 16:23
سلام.دوستان عزیز سیاسی کاری و طایفه بازی کمر لرستان را شکسته و این عمل از طرف هر خط فکری مردود هست، اصلا اصلاح طلبی و اصول گرایی در لرستان اصالت ندارد و فقط ادا بازی است،همه دنبال منافع خود هستند،کاش مردم بدانند همان افرادی که دم از شایسته سالاری میزنند از همه بدتر و فرصت طلب تر هستند،نگاهی به .......که مغز متفکر جامعه لرستانی هست بیندازید ،وای براما تسویه حساب و سونامی راه انداختیم،لعنت بر سیاهکاری چپ وراست ،لعنت بر نفاق و تزویر ،لعنت بر رانت و رانتخواری،.. واقعیت را از افراد آگاه بشنویم،جبهه گیری بیخودی نکنیم،بدانیم لرستان مظلوم رها شده و ربطی به این زمان و آن زمان ندارد،به اندیشیدن وشعور فرهنگی و اجتماعی ما دارد،اصلا ما کجاییم اصفهانی ها و تهرانی ها کجا#؟ما کجای نقشه سیاسی ایران هستیم و حقمان کجاست?.
نقل قول کردن
#17 قدرت دهباقری 1396-08-19 16:45
ژن خوب و رنهای خوب از زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد بخصوص در دور دوم و سپس در در دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی فقط و فقط در میان اعضای ستاد این عزیزان یافت می شود و جامعه ما کم کم این را پذیرفته و به آن عادت کرده است منتهی مشکل اینجاست که بخشی از این افراد از ژن خوب نه در کار کردن بلکه در زد و بندکردن بهره مند هستند، ماحصل این رویه در استان ما فضای کسب و کار و ---- که با آن روبرو هستیم
نقل قول کردن
#18 ابراهیم آریاوند 1396-08-19 19:12
آقای ملکشاهی درخصوص منحل کردن شرکت پرس ایران وتعطیی شدن آن چندین بارشورای کارگری شرکت به ایشون مراجعه کردن ولی هیچ گونه اقدامی نکردن،
نقل قول کردن
#19 رضای راد 1396-08-19 20:09
با سلام ربطی به ژن خوب نداره ربطش به اینه که مثل آقای ...فقط حزب باد باشی هرجا چرب تر به اون جهت بری تا سود کنی
نقل قول کردن
#20 دریکوند 1396-08-19 20:12
نخیر ژن سرایت کرده ویافته هم
نقل قول کردن
#21 آرش 1396-08-19 20:57
باسلام جناب دریکوند چرا درمورد انتصابات خانوادگی که آقای ملکشاهی گفته اند توضیح ندادید پس حرفهای جناب نماینده صحت دارد؟
نقل قول کردن
#22 فرهنگی امیدوار 1396-08-20 02:59
آقای نماینده مجلس تو خود بگو استخدام چندین هزار نیروی غیر مرتبط دز اموز ش وپرورش لرستان توسط مدیر کل وقت توسط چه کسی برنامه ریزی شد آیا دراین دوران اشغال پست نمایندگی مجلس چه گلی به سر این استان زده اید ۰۰۰
نقل قول کردن
#23 ص 1396-08-20 07:50
اينطور كه از صحبت آقايون ميشه حس كرد هيچكدام كاري را كه به ديگري منتصب كردن رد نكردن و گفته اند كه شما هم همين كار را قبلا انجام داده ايد كه نتيجه مي شود دعوا سر لحاف ملا اين مردم بخت برگشته هستند كه بايد تاوان اينگونه حركت ها را بدهند
نقل قول کردن
#24 شهروند 1396-08-20 08:25
آقای نماینده
استان فقط آموزش و پرورش نیست
سایر ادارات رو هم چک کن
فقط حضور فیزیکی در ادارات و انتصاب ها رو ملاک قرار ندید
روند کار ؛ عملکرد واقعی مدیران کل؛ سن مدیران کل؛ سابقه مدیران کل رو هم ملاک قرار بدید.
شما مدیر دارید که نزدیک چهل سال سابقه داره
آقای نماینده برو مدیر کلی انتخاب کن که جوان باشه و انگیزه داشته باشه تا بتونه سرکشی مداوم از مجموعه هاش داشته باشه نه مدیری که دو سال یکبار هم توان سرکشی نداره
مردم دانا هستن و به خوبی از سیستم مدیریتی اطلاع دارن
امیدوارم دفعه بعد نماینده ای رای بیاره که همه مدیران رو رصد کنه و جوان و متخصص بودن مدیر براش مهم باشه.
نقل قول کردن
#25 میر 1396-08-20 09:39
سلام
در جوابیه آموزش و پرورش معلوم میشود که حرفهای نماینده درسته
نقل قول کردن
#26 پاپی 1396-08-20 10:18
یک ماهه که گاز مدرسه شهید غفاری بدرآباد علیا بخاطر بدهی قطع شده الان هم داره سرماشروع میشه جناب آقای دریکوند وجناب ملکشاهی اگه راست میگویید مدیرین وتوانایی دارین این مشکلات راحل کنین واین قدر جدال نکنین
نقل قول کردن
#27 مریم 1396-08-20 10:19
تا زمانی که مدیرانی غیر از همان دستگاه بر آنها مدیریت کنند این استان همچنان به سراشیبی و وعدم پیشرفت خواهد بود
نقل قول کردن
#28 شهروند 1396-08-20 10:36
کاش جناب نماینده از ژن خوب خودشون هم میفرمودن
نقل قول کردن
#29 دریکوند 1396-08-20 12:05
حق با ملکشاهی هستم همه تیره طایفه برده کرده مدیر
نقل قول کردن
#30 متأسف 1396-08-20 13:20
سلام یافته
شما هم جناح بازی میکنید جناحتان هم کاملاً مشخص است که کیست :sad: . چرا دیدگاهها را سلیقه ای منتشر میکنید؟ واقعا که..
متأسفم
جناب آقای ملکشاهی بسیار حرف درستی فرموده اند که کاملاً منطقی و منصفانه است.
متاسفم برای یافته که جناح و طایفه بازیش همیشه روی زبانهاست :sad: :oops:
نقل قول کردن
#31 دیدبان 1396-08-20 14:38
نوع پاسخ داده شده به نماینده هم مناسب نیست و هم تایید کننده ایراد وارده بر آموزش و پرورش است . متاسفانه از سنت نامتعارف طایفه گرایی بجای شایسته سالاری به پدیده بد و نوظهر انتصاب خانواده گرایی تنزل پیدا کرده ایم. نقد سابقه نماینده در جای خودش اما اظهار نظر نمایده ی مردم که نباید با برافروختگی و عصبانیت باشد ....
نقل قول کردن
#32 محمود 1396-08-20 22:23
آقای مدیر کل به جای دادن پاسخ منطقی یک سری اتهامات را به آقای نماینده نسبت دادند. به نظر عصبانیت آقای مدیرکل حرف های آقای نماینده را تائید می کند.
نقل قول کردن
#33 محمد عزیزی 1396-08-21 00:51
به نقل از سایه لرستانی:
سلام.دوستان عزیز سیاسی کاری و طایفه بازی کمر لرستان را شکسته و این عمل از طرف هر خط فکری مردود هست، اصلا اصلاح طلبی و اصول گرایی در لرستان اصالت ندارد و فقط ادا بازی است،همه دنبال منافع خود هستند،کاش مردم بدانند همان افرادی که دم از شایسته سالاری میزنند از همه بدتر و فرصت طلب تر هستند،نگاهی به .......که مغز متفکر جامعه لرستانی هست بیندازید ،وای براما تسویه حساب و سونامی راه انداختیم،لعنت بر سیاهکاری چپ وراست ،لعنت بر نفاق و تزویر ،لعنت بر رانت و رانتخواری،.. واقعیت را از افراد آگاه بشنویم،جبهه گیری بیخودی نکنیم،بدانیم لرستان مظلوم رها شده و ربطی به این زمان و آن زمان ندارد،به اندیشیدن وشعور فرهنگی و اجتماعی ما دارد،اصلا ما کجاییم اصفهانی ها و تهرانی ها کجا#؟ما کجای نقشه سیاسی ایران هستیم و حقمان کجاست?.

درود به شرفت گل گفتیییییییییییی ییی
نقل قول کردن
#34 سفیدکوه 1396-08-21 01:11
درپاسخ به حرف نماینده
کلی گویی کفایت نمیکنه شماهم مستند بفرمایید نماینده فعلی درزمان مدیریتش دراموزش وپرورش به کدام یک ازبستگانش مسولیت داده یااستخدام نموده تاجایی که مااطلاع داریم بچه های خودش هنوزبیکارند
نقل قول کردن
#35 شوتی 1396-08-21 02:37
میگم اقای نماینده از پیگیریتون درباره آزاد سازی حریم قلعه چه خبرا? اصلا پیگیری???
نقل قول کردن
#36 ایثار 1396-08-21 11:27
جناب آقای دریکوند نیازی به فرافکنی نیست فقط بفرمایید که صحت دارد 21نفر از خانواده شما مدیر هستند یا نه
نقل قول کردن
#37 فرهنگی 1396-08-21 12:13
باسلام
من نمیدونم آقای ملکشاهی چطور چنین چیزی گفته
البته باتوجه به سیاست زدگی ادارات استان خصوصاً آموزش و پرورش قطعاً حالا هم این اتفاقات افتاده ولی ایشان خودشان رطب خورده هستند چطور کاری که خودشان هم انجام داده اند ... والا چی بگم؟
نقل قول کردن
#38 رضا 1396-08-21 13:54
به استخدامهای دوران آقای ملکشاهی و ماکنعلی نظری افکنده شود .بدراباد روستای بدون بیکار=یزد لرستان
نقل قول کردن
#39 bahram 1396-08-21 17:15
در این جوابیه متوجه شدیم که حرفهای نماینده واقعیت داره.چون تکذیب نکردن فقط گفتن شما هم وقتی در راس کار بودین همین رویه ما رو داشتین با این تفاوت که شما هم حزبی ها رو مدیر میکردین و ما اقوام محترم رو.احسنت به این صداقت
نقل قول کردن
#40 بازنشسته 1396-08-22 16:26
برا
نقل قول کردن
#41 بازنشسته فرهنگی 1396-08-24 14:17
چرامطالبی که ارسال میکنم منتشرنمی کنید
--------
یافته/ تمام پیامهای شما حاوی توهین و افترا به دیگران است.


يافته قوانين مطبوعات را رعايت كرده ایم. حالا شما كه اين‌قدر مخالف سانسور هستي لطف كن اسم و فاميلي، آدرست را زير نظر انتقادي منتشر كن تا پس از تاييد هويت شما، نظرت بدون سانسور منتشر بشه و اللبته در آن صورت مسئوليت قضايي آن بر عهده شماست
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا