یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

استاندار لرستان گفت: به دلیل اهمیت مصرف ماهی در خانواده ها، احداث بازارچه فروش ماهی در خرم‌آباد ضروری است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، با اشاره به نقش مصرف ماهی در سلامت انسان، اظهار داشت: متأسفانه ۲ درصد مرگ‌‌ومیر در لرستان به دلیل مشکلات قلبی و عروقی صورت می‌گیرد.


وی با بیان این که استفاده از گوشت قرمز یکی از دلایل مشکلات قلبی و عروقی است، افزود: لازم است استفاده از غذاهای دریایی افزایش یابد تا آمار مرگ‌ومیر نیز کاهش پیدا کند.
استاندار لرستان عنوان کرد: شهرداری‌ها باید در حمایت از رستوران‌های طبخ غذای دریایی اقدامات لازم را به عمل‌آورند و مشوق‌های لازم به آن‌ها داده شود.
بازوند همچنین به موضوع برند سازی محصولات لرستان اشاره کرد و گفت: متأسفانه محصولات لرستان برند سازی نشده‌اند و کسی به‌طور مثال انجیر پلدختر و یا انار سیاب را نمی‌شناسد.
وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی باید وظیفه برند سازی را به عهده بگیرد لذا اگر این موضوع نیاز به حضور بخش خصوصی است، جهاد کشاورزی اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهد تا محصولات لرستان برند سازی شوند.

رونمایی از سامانه "نیپا"
در ادامه این جلسه سامانه (نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی) "نیپا" رونمایی شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی لرستان در خصوص احداث این سامانه اظهار داشت: این سامانه قابلیت ثبت اطلاعات برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، اشراف بر طرح‌های ثبت‌شده و تهیه گزارش‌های مدیریتی را دارد.
علی هادی‌چگنی افزود: سامانه نیپا توسط مهندسین بومی استان طراحی‌شده و برای گرفتن گزارش عملکرد در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی طراحی‌شده است.
وی گفت: در این سامانه هر دستگاه اجرایی دارای کارتابل جداگانه است و می‌تواند طرح‌های خود را ثبت نمایند و روند اجرای آن را مرحله‌به‌مرحله با رشد درصد فیزیکی اعلام نمایند.


مصطفی باقری/ یافته

دیدگاه‌ها   

#1 خرم آبادیم 1396-05-16 11:21
احسنت بر مسئولین تلاشگر
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-05-16 17:33
فکر خیلی خوبیه ماهی فروشها هم مثل بقیه صنوف می بایست در یک مکان باشند .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا