یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

جلسه شورای اداری استان لرستان با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، خندان معاون عمران، توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
به گزارش یافته؛ در این جلسه هوشنگ بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه انتخابات اخیر مانند همیشه فرصت تعالی سیاسی، اجتماعی و ... در کشور و استان بود که زمینه‌ساز اقتدار کشور و نظام شده است افزود: لرستان بیشترین افزایش رای به روحانی را در بین استان‌های کشور داشته است افزود: مردم لرستان در دولت قبل 44 درصد به آقای روحانی رای داده بودند اما در این دوره از انتخابات این میزان به 55 درصد افزایش یافت و لرستان از این حیث بیشترین رشد رای به آقای روحانی را در بین استان‌های کشور داشته است.
استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: سال ۹۵ با برگزاری ۱۷۲ جلسه ستاد تسهیل تولید بیش از ۷۷۸ مصوبه اجرایی یکی از استان‌های موفق کشور بودیم.
استاندار لرستان با اشاره به تشکیل ستاد احیای واحدهای راکد در لرستان اظهار کرد: بیش از 140 واحد راکد مانند کشت و صنعت و صنایع غذایی گهر در این ستاد در سال ۹۵ احیا شد. وی ادامه داد: همچنین گلخانه دیناروند که بیش از 10 سال متوقف شده بود، امروز از 55 واحد تولیدی آن افتتاح به عمل آمد.
بازوند در خصوص چشم‌انداز استان لرستان در سال 96 تصریح کرد: ایجاد شغل برای 27 هزار و 500 نفر با سرمایه‌گذاری 6 هزار و 409 میلیارد تومان، احداث پروژه‌های توسعه‌زا و بزرگی همچون نیروگاه، اجرای 223 پروژه در زمینه سلامت و هتلینگ بیمارستان‌ها که 85 درصد این پروژه تا اسفند امسال با 104 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تکمیل می‌شود، تخصیص هزار و 50 میلیارد تومان برای کارخانه لاستیک‌سازی، اتمام طرح مرغ ماهان با اعتبار 1000 میلیارد تومان و تعیین و تکلیف تخصیص سد معشوره از جمله این چشم‌اندازها است.
پارسال پیش‌بینی 37 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده بود که این رقم در عمل به بیش از 41 هزار میلیارد ریال رسید. دولت تدبیر و امید در لرستان است.
استاندار لرستان از تعیین تخصیص سد معشوره خبر داد و اظهار داشت: نوبخت معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با برداشت 500 میلیارد ریال از اسناد خزانه و آغاز عملیات اجرایی این سد موافقت کرده است.
 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور
عکس: امین آزادبخت

دیدگاه‌ها   

#1 محمدآریان 1396-04-23 10:25
معشوره نامی نامفهومی است این سددرحوزه شهرستان چگنی بررودخانه کشکان ودرتنگ گاوشمارکلنک زده شده هرچند پیش رفتی ندارد اما چرا نام آن را کشکان یاگاوشمارباتوجه به شرایط محل نگذاشتند به نظر مردم جهت این بوده حق مردم چگنی بخصوص بخش شاهیوندوبخش مرکزی دوره درنظرگرفته نشودوحق آبه اختصاص نیابد
نقل قول کردن
#2 فرهنگی بازنشسته ساکن گلدشت 1396-04-23 11:00
آیامعاون عمرانی درباره سه راهی گلدشت که سه سال است آنراخراب کرده اندوکسی بفکرنیست که این راه رازودتربرای این اهالی محروم بازکنندواین کاسب ها زندگی بکنند ومتآسفم برای این سفرهای بدون خیروبدکت برای استان لرستان
نقل قول کردن
#3 فرزاد 1396-04-23 11:09
متاسفانه این نوع نامگذاری های غیر اصولی و نامانوس در لرستان و بالاخص خرم اباد باب شده است.
نقل قول کردن
#4 رضا 1396-04-24 11:57
استاندار و نمایندگان استان در مجلس باید تلاش کنند تعدادی از این پروژه ها که اشتغال زایی دایم دارند را به سرعت تعیین تکلیف کنند و حتی الامکان در زمان کوتاهتری به بهره برداری برسانند تا مردم ثمرات آنرا لمس کنند درغیر اینصورت تبعات آن ایجاد یاس و ناامیدی در بین جوانان بیکار است.
نقل قول کردن
#5 محمودی 1396-04-29 01:58
امیدواریم اینم وعده تنها نباشد
نقل قول کردن
#6 راعی 1396-04-29 23:47
چندباره دارن هی کلنگ این سد رو میزنن ولی بازم معلوم نیست
نقل قول کردن
#7 یه جوان بی کار 1396-06-30 15:31
وای بر اسیریکه از یاد رفته باشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا