یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

با حضور وزیر کشور مرحله نخست گلخانه هیدروپونیک (شیوه کشت بدون خاک) مجتمع کشت و صنعت لرستان به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری یافته، با حضور "عبدالرضا رحمانی فضلی" گلخانه 40 هکتاری کشت و صنعت لرستان که با تکیه بر ظرفیت‌های کشاورزی لرستان و با سرمایه‌گذاری هلندی‌ها به بار نشسته، به بهره‌برداری رسید.
فاز نخست آن در 10 هکتار به کشت محصولاتی از جمله گوجه‌فرنگی و گل‌های زینتی اختصاص یافته است.
یکی از ویژگی‌های این گلخانه ورود آب‌های اضافی به چرخه مصرف و به حداقل رساندن هدر رفت آب است که عملیات اجرایی آن مطابق با استانداردهای کشور هلند و نوین‌ترین فناوری‌ها انجام شده است.
 
بازدید وزیر کشور از مجتمع کشت و صنعت لرستان
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح پنجشنبه در جریان سفر یکروزه خود به لرستان از مجتمع کشت و صنعت لرستان بازدید کرد.
بر اساس این گزارش، ۵۰ هکتار گلخانه مدرن در مجتمع کشت و صنعت لرستان با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان احداث شده است؛ تولیدات محصول گوجه و خیار این گلخانه‌ها به روسیه صادر خواهد شد.
مجتمع کشت و صنعت شهرستان خرم‌آباد با مساحت هزار و ۳۰۰ هکتار در ۱۵ کیلومتری محور خرم‌آباد – اندیمشک قرار دارد و اکنون در بخش‌های مختلف کشاورزی و دامداری فعالیت خود را آغاز کرده است.
مجتمع کشت صنعت لرستان پس از سال‌ها تعطیلی با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی یک سرمایه خارجی مجدداً احیاء شده و رسماً کار خود را آغاز کرده است.
این مجتمع در سه فاز فعالیت خود را انجام می‌دهد به‌طوری‌که در فاز نخست آن پرورش هزار رأس گوساله و سه هزار رأس گوسفند، چند هکتار از اراضی مجموعه تبدیل به باغ می‌شود و در فاز دوم ۱۰ هزار رأس گوساله و ۳۰ هزار رأس گوسفند پرورش داده می‌شود و فاز سوم نیز شامل کارخانه‌ها فرآوری، صنایع تبدیلی و جانبی فرآوری است که به‌تدریج راه‌اندازی شده است.
 
با حضور وزیر کشور گلخانه دیناروند لرستان بهره‌برداری شد
گلخانه دیناروند لرستان ظهر امروز با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور، استاندار لرستان و دیگر مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.
دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در آیین شروع بهره‌برداری گلخانه‌ی سی‌ودو هکتاری دیناروند گفت: آغاز بهره‌برداری این گلخانه بعد از مدت‌ها؛ نشانه‌ی خوبی از نگاه به ظرفیت‌های درون و احیای ظرفیت‌هاست.
وزیر کشور افزود: استفاده از تکنولوژی در اندازه‌ی اعلای آن؛ لازمه‌ی رقابت در بازارهای داخلی و خارجی است.
وی با بیان اینکه این گلخانه باید گام به گام به تکنولوژی روز مجهز شود. ادامه داد: سختی‌هایی که بهره‌برداران تا امروز متحمل شده‌اند؛ امروز تبدیل به لذت شده و فارغ‌التحصیلان جوان امروز خوشحال و مصمم برای انجام کارند.
شایان ذکر است ایجاد شهرک گلخانه‌ای دیناروند باهدف اشتغال فارغ‌التحصیلان بیکار کشاورزی لرستان و رونق کشت‌های گلخانه‌ای در سال 84 در دستور کار مدیران استانی قرار گرفت.
این گلخانه حدود 10 سال راکد مانده بود و برای احیاء این گلخانه جلسات مختلف برگزار و سرمایه‌گذاران متعددی معرفی شدند.
احیاء گلخانه 32 هکتاری دیناروند مطالبه جدی مردم خرم‌آباد بود و یکی از طرح‌های معرفی‌شده در حوزه اقتصاد مقاومتی استان است که امروز با حضور وزیر کشور بهره‌برداری شد.
شایان ذکر است عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در سفری یک‌روزه وارد استان لرستان شد که پس از مراسم استقبال در فرودگاه خرم آباد افتتاح فاز اول گلخانه هیدروپونیک کشت و صنعت، افتتاح فاز اول گلخانه، جلسه شورای اداری با رویکرد اقتصاد مقاومتی با محوریت ایجاد اشتغال و نقش فعالان بخش خصوصی و ... از برنامه های وزیر کشور در لرستان است.

عکس: بهزاد سپهوند

دیدگاه‌ها   

#1 علی 1396-04-22 15:41
ضمنا جناب وزیر! ما مشکل گوجه نداریم،مشکل کارخانه رب گوجه داریم ، اتفاقا هر سال هزاران تن گوجه کشاورزان زحمتکش ما دور ریخته میشود
نقل قول کردن
#2 علی 1396-04-22 16:44
بسیار زیبا به امید گسترش این نوع کشاورزی و سرمایه گذاری اروپایی ها در خرم آباد عزیز.وسربرزی خور ماوه.
نقل قول کردن
#3 امیدی 1396-04-22 19:57
گل از ماست ولی دیگری گیرد گلابش. استان لرستان بزرگترین تولید کننده حبوبات است اما به دلیل عدم وجود صنایع بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی لرستان به صورت خام و فله ای صادر میشود به استانهای توسعه یافته و صنعتی مثل اصفهان و اراک و پس از بسته بندی شیک با نام همان استان صادر و عرضه میشوند.امیدوارم محصولات استان با برند همین استان توزیع گردند. در عرصه سنگ هم متأسفانه سنگ لرستان بصورت خام و کیلویی بفروش میرسد چون صنایع فرآوری در شهرهای استان نداریم.امیدوارم نمایندگان ما در مجلس رسیدگی کنند
نقل قول کردن
#4 کوکلا 1396-04-22 21:10
من از کسانی که همه مطالبات مردم به اسم خرم آباد تمام می کنند و از کلمه سربزی خرماوه استفاده می کنند متنفر هستم ما معنی این کلمه که اصلا لری نیست نمی فهمیم لطفا فقط از لرستان بگویید نه یک شهر خاص
نقل قول کردن
#5 تیام 1396-04-23 01:08
سلام دوست عزیز اولا همه مردم شریف لرستان عزیز و محترمند..ثانیا خرم آباد مرکز استان است و اگر اسمی ازش برده می شه شما اگر واقعا لرستانی هستی و استانت رو دوست داری نبایستی بگی ازش متنفری ..از شما بعیده دوست خوب..به قول لری دوره ی هومالی گذشته...
نقل قول کردن
#6 اکبر 1396-04-24 13:39
اکثر اعضای محترم کابینه از وزیر کشور،وزیر مسکن ،وزیر صنعت، معاون اول ،رییس سازمان محیط زیست و.............. ..........این مجتمع را افتتاح کردن کاش یکبار شخص رییس جمهور محترم بیاد افتتاحش کنه وقال قضیه را بکنه!!!!
نقل قول کردن
#7 صدف 1396-04-27 03:32
این همه آب و برق و وقت صرف محصولات درجه یک میشود که ارگانیک هستند آنوقت همه را صادر میکنند !! مگر مردم خود کشور کافرند ! محصولات کشت و صنعت لرستان به خارج صادر میشود بعد میوه هایی که پر از کود و مواد شیمیایی است با بدترین کیفیت و قیمت بالا به مردم ایران داده میشود ! خارجی ها خودشان زمینهای قابل کشت ندارند از خاک ما استفاده میکنند بعد منت سرمایه خارجی را سر ما میگذارند ! مشکل سرمایه نیست مشکل کشور مدیران دلسوز و با تدبیر است !که خوشبختانه نداریم
نقل قول کردن
#8 سارا 1396-07-21 16:06
با سرمایه‌گذاری هلندی‌ها به بار نشسته!!! والا تا جایی که ما میدونیم سرمایه گذار ها جناب عبدالله الحی از عربستان و خانواده عرب نژاد اهل کرمان هستند. هلندیها تنها کار میکنند و پول هنگفت میگیرن. خبر ندارین خواهشا ننویسین
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا