یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به عملکرد ناموفق سازمان فنی‌وحرفه‌ای از آماده‌سازی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد این سازمان خبرداد.
http://yaftenews.ir/images/95/3-95/rostamian.jpgبه گزارش یافته، "علی رستمیان" در گفت‌وگو با خانه ملت از آماده‌سازی طرحی برای تحقیق و تفحص از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبرداد و گفت: سازمان فنی و حرفه ای درحال حاضر با وجود کارکنان بسیار و ایجاد هزینه‌های هنگفت برای دولت، از اصل وظایف خود دور شده است؛ یعنی جای آموزش در این سازمان هم اکنون بسیار خالی است زیرا فضاهای آموزشی توسط مسئولان سازمان فنی و حرفه‌ای به آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد زیرمجموعه وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی اجاره داده شده است.
نماینده مردم سلسله و دلفان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای از اصلی ترین وظیفه خود یعنی ایجاد کار آفرینی، تولید و اشتغال فاصله بسیاری دارد، افزود: متاسفانه نه تنها فنی و حرفه ای از انجام وظایف ذاتی خود غافل شده بلکه هیچ بحثی درحال حاضر درخصوص این موارد نمی شود؛ به طوری که طبق بررسی های انجام شده در 5 استان سازمان فنی و حرفه ای هیچ اقدام مثبت و قابل قبولی درجهت وظایف خود انجام نمی دهد.
وی با تاکید بر اینکه در اکثر استان های کشور مراکز فنی و حرفه ای به معنای واقعی تعطیل شده است، تصریح کرد: بنابراین با توجه به نقاط ضعف بسیار در این سازمان، طرحی آماده شده است مبنی بر اینکه به کدام دلیل و علت مسئولان فنی و حرفه ای برخی مراکز را دراستان ها تعطیل و یا اجاره داده اند، ضمن اینکه آموزش های حال حاضر فنی و حرفه ای مبتنی بر بازارکار و در راستای تولید و اشتغال مورد نیاز جامعه نیست و فناوری های جدید هیچ جایگاهی در آموزش های فنی و حرفه ای ندارد.
رستمیان با بیان اینکه نگارش طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان فنی و حرفه ای به اتمام رسیده است، افزود: پس ازجمع آوری امضاء نمایندگان، این طرح هفته آینده به هیات رییسه مجلس تقدیم می شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه طرحی نیز برای انتقال سازمان فنی و حرفه ای به وزارت آموزش عالی آماده شده است، گفت: سازمان فنی وحرفه ای یا باید به زیرمجموعه وزارت علوم منتقل شود یا اینکه با تغییر نگرش سیستم آموزشی در این سازمان باید به روز و براساس بازار اشتغال شود.

دیدگاه‌ها   

#1 لرستانی 1396-04-22 20:19
هیچ ارتباطی بین صنعت و دانشگاه در ایران نیست
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا