یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تسهیلات رونق تولید گفت: باید برای گرفتن سهم واحدهای استان از تسهیلات تلاش شود.
به گزارش یافته، مهرداد غضنفری شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان در سخنانی با تأکید بر ضرورت برگزاری مستمر جلسات این ستاد در استان اظهار داشت: در این راستا جلسات این ستاد طی روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته باید در استان برای پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی برگزار شود.
وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تسهیلات رونق تولید در تاریخ ۳۰ ام اردیبهشت‌ماه امسال عنوان کرد: در این زمینه کارگروه استانی باید تشکیل شود و در زیرمجموعه آن نیز کمیته‌ای متشکل از استانداری، صنعت، معدن و تجارت، بانک‌های عامل و شهرک‌های صنعتی راه‌اندازی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت بررسی طرح‌های رونق تولید در استان و همچنین هدف‌گذاری لازم برای ارتقای ظرفیت واحدهای کوچک، متوسط و طرح‌های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد گفت: در این رابطه طرح‌های کوچک دارای پیشرفت فیزیکی زیر ۵۰ درصد، ۵۰ تا ۷۰ درصد و طرح‌های بالای ۶۰ درصد باید برای پرداخت تسهیلات لازم به بانک‌ها معرفی شوند.
غضنفری با بیان اینکه بانک‌ها باید بعد از تصویب طرح‌ها در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ۱۵ روز مهلت‌دارند که این طرح‌ها را به نتیجه برسانند و در نهایت ظرف یک هفته نتیجه بررسی‌های خود را در رابطه با موافقت یا عدم موافقت با طرح‌ها اعلام کنند افزود: درمجموع ۱۰ هزار میلیارد تومان در کشور برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته شده باید برنامه‌ریزی لازم برای گرفتن سهم لرستان از این میزان تسهیلات و اعتبار صورت گیرد.
وی با بیان اینکه سال گذشته خروجی کار در رابطه با پرداخت تسهیلات رونق تولید به هزار و ۵۲ طرح بوده است ادامه داد: این میزان تسهیلات از طریق ستاد تسهیل و رونق تولید، اقتصاد مقاومتی و همچنین کارگروه اشتغال استان پرداخت شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان با اشاره به رتبه برتر لرستان در زمینه بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این حوزه بیان داشت: همچنین در بحث تعداد واحدهای بهره‌مند از این تسهیلات نیز لرستان رتبه سوم را طی سال گذشته کسب کرده است.
غضنفری با تاکید بر اینکه در این راستا امسال نیز باید اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای به سرانجام رسیدن طرح‌های سال گذشته در استان صورت گیرد تصریح کرد: این اقدام باید از سوی بانک‌ها و همچنین دبیرخانه ستاد تسهیل استان عملیاتی شود.


دیدگاه‌ها   

#1 همشهری 1396-03-24 03:03
دستور العملهای رئیس جمهور و وزرا هم صادر شد ولی
کاری از پیش نبرد مال استانداری که سهل است

خدا قوت :
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا