یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رئیس لرستانی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه اولویت جمهوری اسلامی برگزاری مجدد تمتع بود، گفت: در صورت برگزاری امن تمتع، بررسی‌ها برای برگزاری مجدد عمره نیز قابل‌پیگیری است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "الهیار ملکشاهی" در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه وجوب حج باعث شد جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را برای برگزاری مجدد آن کند، گفت: باید شرایط برای انجام این فریضه فراهم می‌شد لذا به درخواست عربستان بعد از وقوع حادثه منا و سقوط جرثقیل وارد مذاکره شدیم.
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نتیجه مذاکرات تشریح کرد: سرانجام قرار شد تمتع با حفظ عزت و کرامت حجاج ایرانی برگزار شود و حجت‌الاسلام قاضی عسگر نیز با حضور در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی متن صبحت‌های وزیر حج عربستان را قرائت کرد که امنیت و سلامت زوار ایرانی را تضمین کرده‌اند.
وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری حج عمره نیز بعد از برگزاری تمتع و بررسی وضعیت امنیتی عربستان پیگیری می‌شود، عنوان کرد: اولویت جمهوری اسلامی برگزاری حج تمتع بود که مذاکرات صورت گرفته در این خصوص با عربستان نیز مثبت و مفید ارزیابی می‌شود.
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مسائل مربوط به حادثه سقوط جرثقیل حل شد اما فاجعه منا همچنان در دست پیگیری است، خاطرنشان کرد: جلسات متعددی در این خصوص برگزارشده که مجلس نیز به عنوان یکی از نهادهای پیگیر بوده اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است و جلسات ادامه دارد.

دیدگاه‌ها   

#1 کوکلا 1396-02-02 17:16
عربستان چه تضمینی داده است ؟ چرا حجاج بی دفاع را به کشوری که با ما در حال جنگ است می بفرستید جز اینست که گویی گروهی اسیر به عربستان تحویل می دهید و خدا می داند در طول یک ماه حج عربستان چه بازی های که در نمی آورد و چقدر با حیثیت ایران و حجاج بازی نمی کند و برخورد های تحقیر آمیز می کند و ما هم دست بسته به اعزام حجاج هیچ حرکتی نمی توانیم بکنیم تا حجاج برگردند این یک امتیاز سیاسی است که به عربستان داده اید تا هر طور دلش می خواهد با ما برخورد کند و همه این موضوع را می فهمند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا