یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: سرمایه‌گذاری گسترده تنها راه برون‌رفت از توسعه‌نیافتگی لرستان است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، حسین سلاح ورزی با اشاره به اینکه دو درصد از جمعیت کشور در لرستان هستند، اظهار کرد: با این‌ حال این استان در هیچ مقطعی نتوانسته بیش از یک درصد از تولید ناخالص کشور سهم داشته باشد و همواره و از متوسط رشد و توسعه کشور عقب‌مانده و دچار یک عقب‎افتادگی تاریخی شده است.
وی تصریح کرد: به نظر می‎رسد تنها راه برون‎رفت لرستان از این دایره توسعه‎نیافتگی انجام سرمایه‎گذاری گسترده است.
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: با توجه به اهمیت سیاست‎های اصل 44 و وضعیت بودجه‎های عمرانی و درآمدی دولت به نظر می‎رسد که یگانه راه‌حل مشکل لرستان انجام سرمایه‎گذاری خارجی است تا شاخص‎هایی چون سرانه مردم و اشتغال در این استان بهبود یابد.
سلاح ورزی ادامه داد: با توجه به فضای ایجادشده بعد از برجام و خطوط اعتباری که در اختیار کشور قرارگرفته، امید است که اتاق بازرگانی بتواند به‌عنوان نماینده بخش خصوصی با همکاری دولت، استانداری و سایر دستگاه‎ها بخشی از این خطوط اعتباری را به سمت بنگاه‎های صنعتی، معدنی و گردشگری واحدهای اقتصادی استان هدایت کند و از طریق تکمیل طرح‎های نیمه‎تمام شرایطی را برای افزایش توان تولید و بهبود شرایط اقتصادی بنگاه‎ها فراهم کند.


دیدگاه‌ها   

#1 رضا 1396-10-24 15:10
با سلام
مزیت های استان باید به سرمایه گذاران خارجی معرفی و بستر سرمایه گذاری فراهم و موانع سر راه آنان به حداقل برسد.
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-10-24 19:51
تا استانهای برخوردار و فربه روی دولت نفوذ دارند فرصت سرمایه گذاری گسترده برای لرستان فراهم نمی شود لذا می بایست بفکر جذب سرمایه از خارج بود .
نقل قول کردن
#3 ایران و لرستان 1396-10-25 09:21
خودمان هم میدانیم دلیلش سرمایه گذاری نکردن بود در این سالها.چون پول نفت و گاز و مالیات ملت فقط برای تهران.مشهد.اصفه ان.شیراز.قم.اهو ازخرج میشه.
چطور ممکنه کرج در عرض 5 سال یک کلانشهربزرگ بشه به غیر اینکه همش سرمایه گذاری بوده و جاهای دیگه این حق رو نباید داشته باشند که سرمایه گذار دولتی داشته باشندبه اینکار میگن ظلم وتبعیض.تبریز هم بدتر از خرم آباد تبعیض قائل شدن ولی اونا باگفتن آذربایجان بودجه ومردم 3تا استان رو ریختن تو اون شهر وتولید ناخالصی رو بیشتر کردند.جریان لرستان فقط ناعدالتی سرمایه گذاران دولت بود.وگرنه مردم لرستان از توسعه و پیشرفت بدشان نمیاد.
نقل قول کردن
#4 یزدانی 1396-10-25 17:38
وقتی که شصت و پنج درصد کل تسهیلات بودجه مملکت فقط در تهران خرج میشود دیگر چه انتظاری در اقتصاد متوازن و برابر دارید . متأسفانه سیاست توسعه نقطه ای در ایران دنبال میشود و فقط به نقاط تهران و تبریز و اصفهان و شیراز و مشعد میرسند
نقل قول کردن
#5 امین 1396-10-25 18:55
احسنت به شما جناب سلاح ورزی عزیز...
ما باید در مدیریت کلان کشور افرادی از استانمون داشته باشیم که حق این استان رو بگیرن و سرمایه گذار داخلی و خارجی وارد استانمون کنن...مردم هم باید فرهنگسازی کنن
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا