یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: یک هزار و 94 کارگر در استان لرستان که در مشاغل سخت و زیان‌آور فعالیت داشتند در شش‌ماهه نخست سال 1396 بازنشسته شدند.
به گزارش یافته، علی آشتاب با اعلام این خبر گفت: تعداد یک هزار و 347 پرونده متقاضی استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور طی 43 جلسه در کمیته‌های بدوی و تجدید نظر استان در شش‌ماهه نخست سال جاری موردبررسی قرار گرفت.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان در ادامه افزود: به همین منظور از مجموع درخواست‌های مطرح‌شده در کمیته‌ها یک هزار و 94 درخواست مورد تائید قرار گرفت و جهت اقدام به سازمان تأمین اجتماعی ارسال گردید.
وی تصریح کرد: کارهای سخت و زیان‌آور کارهایی است که در آن‌ها عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد بوده که در اثر اشتغال تنشی به‌مراتب بالاتر از ظرفیت‌های جسمی و روانی در فرد ایجاد می‌گردد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، آشتاب همچنین عنوان کرد: افرادی که حداقل بیست سال متوالی و بیست‌وپنج سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال داشته و در هر مورد حق بیمه مدت مزبور خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کرده باشند می‌توانند با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل سکونت خود اقدام نمایند.


دیدگاه‌ها   

#1 رضا 1396-07-20 19:46
بیشتر اینها اشخاصی هستند که با پارتی در ادارات استخدام شده اند اما به جای کارگری بیست سال پشت میز بوده اند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا