یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: با تخصیص‌های قطره‌چکانی اعتبارات، بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد تا لرستان به میانگین‌های کشوری برسد.
به گزارش مهر، محمدرضا ملکشاهی راد ظهر پنجشنبه در جلسه مشترک «شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی» و «شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان» با اشاره به اینکه در لرستان هزار میلیارد بودجه استانی داریم که بالغ‌بر ۵۵۰ میلیارد تومان آن از محل توازن منطقه‌ای است، اظهار داشت: این اعتبار را تاکنون دولت پرداخت نکرده و نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه از اعتبارات استان ۴۵۰ میلیارد می‌ماند که اگر بتوانیم تخصیص ۳۰ تا ۴۰ درصدی بگیریم، ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در استان می‌ماند، تصریح کرد: با این پول چه اتفاقی می‌افتد؟ لرستان نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد نیاز دارد تا به میانگین‌ کشوری برسد، با تخصیص‌های قطره‌چکانی بیش از ۱۰۰ سال طول می‌کشد تا به میانگین‌های کشوری برسیم.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آنچه که دولت و مجلس به دنبال آن هستند تقویت بخش خصوصی است، اما ما در رقابت‌ها از اول عقب افتاده‌ایم و نمی‌توانیم به رقابت برگردیم، افزود: کمیسیون برنامه و بودجه باید شرایطی را فراهم کند تا بتوانیم امتیازاتی را به مناطق محروم بدهیم.

نمایندگان مجلس لرستان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تلاش کنند
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس گفت:در کل کشور و استان لرستان تکمیل بسیاری از پروژها به مبلغ زیاد نیاز دارند پس نمایندگان باید تلاش کنند تا دولت لایحه بیاورد و تکمیل شوند.
به گزارش تسنیم ، محمد بیرانوندی ظهر امروز در نشست مشترک شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور هیئت رئیسه، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی خرم‌آباد در حال برگزاری است اظهارداشت:  آنچه که می‌تواند ما را به مقصد راهنما و هدایت‌گر باشد این است که متناسب با توان  کمیسیون و  مجلس برنامه را تعریف کنیم.
وی نشست امروز را  تضارب  اندیشه‌ها  و راهنمایی دانست و افزود: هدایت رئیس کمیسیون  این است که مدیرانی که در این جلسه حضور دارند بدانند که  از آن سهمی که در اختیار دولت است الحاق حقوق برای استان  کنند.
نماینده  مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس به عدم توسعه توازان اشاره  و عنوان کرد: از نمایندگان انتظار می‌رود تا جایی که امکان دارد از دولت  بخواهند تا تخصیص را زیاد کند تا شاید چیزی را که به عنوان توازن پیش بینی کردیم اندک تعادلی را برقرار کند.
وی بیان کرد: در کل کشور و استان لرستان تکمیل بسیاری از پروژها به مبلغ زیاد نیاز دارند به طوری که برخی پروژه ها 14 سال زمان برده‌اند و 70 درصد آن انجام شده است بنابراین تا این پروژه‌ها فرسود نشده است باید تلاش کنیم تا دولت لایحه بیاورد و تکمیل شوند.




لرستان تا رسیدن به میانگین‌ کشور به ۲۰ هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد

دیدگاه‌ها   

#1 یزدان 1396-07-13 23:30
برا رای جمع کردن لرها میشن قهرمان اما برا دادن بودجه میگن پول نیست

آیا جرات نه گفتن به اصفهانی ها یزدی ها قمی ها کرمانی ها رو دارند این همه ظلم چرا مدیرانی هم هستن برای خوش خدمتی بودجه رو پس میفرستن ونمایندگان ما هم عرضه گرفتن حق مردم خودشون رو ندارند تمام این مشکلات بر میگرده به مردم که دنبال مطالبات خود نیستیم وبرخی هم دنبال منافع شخصی خودشون هستند
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-07-14 07:04
اونوقت وقتیکه میگیم تشکیل فراکسیون لرها در مجلس یک امر الزامی است عده ایی ساده دل میگن نباید بفکر تجزیه طلبی باشید .خب شما بفرمایید پس چطوری مردم لرستان حقشون رو طلب کنند؟ واقعاشرم اور نیست که بعضی از استانها در اوج ترقی باشند و استانی هم مثل لرستان در عقب افتادگی بدبختی و بیکاری دست و پا بزند .
نقل قول کردن
#3 رضا 1396-07-14 11:39
ما نماینده انتخاب کردیم که از حقوقمان دفاع کنند
.اگه این منابع طبیعی و خدادادی نبودند الان از گشنگی مرده بودیم.
نقل قول کردن
#4 محمد حسن 1396-07-14 12:13
اقای ملکشاهی راد واقای بیرانوندی پیگیر مطالبات مالباختگان موسسه ارمان باشید اکثرا از اقشار ضعیف جامعه هستند
نقل قول کردن
#5 رضا 1396-07-15 13:24
مجمع نمایندگان استان باید با اتحاد بیشتر تلاش کنند اعتبار مورد نیاز پروژه های نیمه تمام را از دولت بگیرند.
نقل قول کردن
#6 خلیفه 1396-07-15 17:08
استان لرستان طی دو سال گذشته جز پر بارش ترین استان های کشور بود ، سومین منابع آب سطحی رو داره ، ولی جالبه حق برداشت رو نداره ، معلوم نیست این آب کجا میره و کجا مصرف میشه .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا