یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نایب‌رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تنها راه خاموش کردن آتشفشان بیکاری، سرمایه‌گذاری است.
به گزارش پایگاه خبری یافته؛ حسین سلاح‌ورزی که در مراسم روز ملی صنعت و معدن و همچنین روز ملی حمایت از صنایع کوچک سخن می‌گفت، اظهار داشت: متاسفانه علیرغم مهیا شدن شرایط برای سرمایه‌گذاری و تاکیدات مقام معظم رهبری برای سرمایه‌گذاری 200 میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز کشور، هنوز اجماع و همراهی کافی برای رخ دادن امر سرمایه‌گذاری در کشور شکل نگرفته است.
وی با اشاره به هجمه‌ها به قرارداد اخیر وزارت نفت با سرمایه‌گذاران نفتی، افزود: تنها راه خاموش کردن آتشفشان بیکاری، سرمایه‌گذاری است.
سلاح‌ورزی گریزی به تاریخ اقتصاد ایران زد و تصریح کرد: جای پرسش است که چرا از سال 1320 تاکنون نظام اقتصادی کشور فاقد ساز و کار مشخصی است که بر اساس آن بتوانیم مسائل اقتصادی ایران را برطرف نماییم.
نایب‌رییس اتاق ایران راه‌حل را رفتن از سطح به عمق مسائل عنوان نمود و عنوان داشت: چرا هنوز نتوانسته‌ایم شکاف توسعه‌یافتگی میان استان‌های برخوردار و کمتر برخوردار کشور را برطرف نماییم؟
حسین سلاح‌ورزی با بیان اینکه به عنوان بخش خصوصی قدردان دولت یازدهم هستیم، که وضعیت اقتصادی کشور را تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی کرد و تورم افسارگسیخته را مهار نمود و کاهش داده است.
وی با تاکید بر محاسن به ثمر رسیدن برجام و فراهم شدن امکان تعاملات بین‌المللی افزود: با این حال هنوز جای سوال است که چرا در شرایطی که در کشور رکود حاکم است، سیاست‌های مالیاتی، همان سیاست‌هایی است که برای شرایط عادی اقتصاد در نظر گرفته شده‌اند؟!
سلاح‌ورزی تصریح کرد: واقعیت این است که ما نمی‌فهمیم چرا به جای تعدیل مالیات در برهه‌ی سخت کنونی، هر سال تولیدکنندگان باید شاهد افزایش مالیات و فشار سنگین آن باشند و هر سال افزایش درآمدهای ناشی از مالیات باید به دوش تولیدکنندگانی باشد که به صورت شفاف در حال فعالیت هستند!
نایب‌رییس اتاق ایران با طرح این پرسش که چرا صاحبان بنگاه‌های تولیدی باید کمترین سهم را از اداره‌ی صندوق تامین اجتماعی داشته باشند، بیان داشت: انتظار داریم دولت دوازدهم در ادامه‌ی سیاست‌های تسهیل‌گرانه در جهت رفع مشکلات حوزه‌ی اقتصاد، به صورت جدی‌تری به موضوعاتی بپردازد که منجر به بالا رفتن هزینه‌های تولید می‌شوند و نسخه‌ای اساسی برای اصلی‌ترین معضل تولید کشور بپیچد.
تنها راه خاموش کردن آتشفشان بیکاری، سرمایه‌گذاری است

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر-ظ 1396-05-17 13:37
بله اما منابع مالی در ذاخل برای سرمایه گذاری اندک است که معمولا همان مقدار هم در استانهای برخوردار و پر نفوذ سرمایه گذاری میشود . لذا می بایست از سرمایه کشورهای دیگر و ایرانیان خارج از کشور بهره برد که فعلا چون سیستم مالی ما به روز نیست و کشورهای متخاصم هم در مسیر توسعه ایران سنگ اندازی می کنند دور از دسترس است مگر اینکه با دیپلماسی قوی این مشکلات را کنار زد .
نقل قول کردن
#2 سپهر از خرم آباد 1396-05-17 15:04
ان شاالله با ثبت جهانی قلعه باستانی فلک الافلاک خرم آباد شرایط برای جذب سرمایه گذاران در حوزه توریسم لرستان فراهم می شود.رونق صنعت هتلداری،احداث سایت های تفریحی-گردشگری نظیر پارک آبی،تله کابین و پل معلق،احداث مجتمع های تجاری-رفاهی زمینه اشتغال بسیاری از جوانان جویای کار را فراهم می کند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا