یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد تا پایان خردادماه ۹۷ افتتاح می‌شود.
افتتاح فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد خرداد ۹۷به گزارش مهر، علی علیخانی ظهر پنجشنبه در شورای اداری خرم‌آباد با اشاره به اینکه استاندار لرستان پس از بازدیدی که از کتابخانه مرکزی خرم‌آباد داشتند، دستور تخصیص اعتبار آن را دادند، اظهار داشت: کتابخانه مرکزی خرم‌آباد ۷۳۰۰ متر مربع زیربنا و هزار متر مربع محوطه‌سازی دارد.
وی با بیان اینکه تا کنون ۵.۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این کتابخانه هزینه شده است، تصریح کرد: امسال ۳ میلیارد و ۲۷۲ میلیون تومان اعتبار برای این پروژه مصوب شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه از این میزان، یکی میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص گرفته‌ایم، یادآور شد: در حال حاضر این پروژه فعال بوده و در بخش نازک‌کاری است.
علیخانی با بیان اینکه با تخصیص این اعتبار امیدواریم تا پایان خرداد ماه ۹۷ فاز اول کتابخانه مرکزی خرم‌آباد را بهره‌برداری کنیم، تصریح کرد: این پروژه برای تکمیل به ۴.۵ میلیارد اعتبار دیگر نیاز دارد؛ تجهیزات خنک‌کننده، صوتی و تصویری این کتابخانه باید از خارج کشور وارد شود.
افتتاح کتابخانه مرکزی خرم‌آباد ظرفیت‌های فرهنگی را دوبرابر می‌کند
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی خرم‌آباد، ظرفیت‌های فرهنگی شهر را دو برابر می‌کند.
علی جهان‌آرا هم در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جدی مردم خرم‌آباد در حوزه فرهنگ افتتاح کتابخانه مرکزی است، اظهار داشت: این کتابخانه پس از ۱۷ سال هنوز ۷۰ درصد پیشرفت دارد.
وی با بیان اینکه این کتابخانه سرانه فضای مطالعه را تا دو برابر افزایش می‌دهد، تصریح کرد: از سنوات گذشته تخصیص اعتبارات این پروژه کم بوده است اما امسال بودجه خوبی برای آن در نظر گرفته‌شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به اینکه امسال ۳.۵ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص یافته اما تخصیص اعتبار کافی نداشته‌ایم، ادامه داد: افتتاح این کتابخانه می‌تواند ظرفیت‌های فرهنگی را دو برابر کند.

دیدگاه‌ها   

#1 داریوش میرزایی 1396-11-12 21:12
این کتابخانه قبلأ قرار بود سه طبقه باشد ولی به دلیل تحریم ها به یک طبقه تنزل پیدا کرد و الان بیش از پانزده سال است که نیمه تکمیل است امیدوارم تکمیل و افتتاح شود
نقل قول کردن
#2 عماد دالوند 1396-11-12 21:14
خرم آباد با پانصد هزار نفر جمعیت فقط پنج کتابخانه کوچک دارد یعنی هر صد هزار نفری فقط یک کتابخانه که واقعأ جوابگوی جمعیت نیست همچنین خرم آباد هیچ فرهنگسرایی هم ندارد
نقل قول کردن
#3 مهدی چنگایی 1396-11-12 21:15
آسفالت ورودی خرم آباد از طرف کوهدشت ، از روستای گیلوران تا میدان بهشت کنده شده و نیاز به روکش و ترمیم دارد امیدوارم مدیرکل اداره راه و شهرسازی فکر عاجلی با توجه به فرا رسیدن نوروز بکند
نقل قول کردن
#4 محمد پاپی 1396-11-12 22:57
کل این کتابخانه تنها یک طبقه است حالا تازه فاز اولش خرداد سال دیگه افتتاح میشه ؟؟؟ چقدر عمر پروژه ها در لرستان طولانی است الان هتل صخره ای خرم آباد بیست ساله که نیمه تکمیل است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا