یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در جلسه‌ی هماهنگی و برنامه‌ریزی جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: متأسفانه برخی با ایجاد چارچوب‌ها و موانع بی‌دلیل پیش روی هنرمندان، جای نقد هنرمندانه را با تملق عوض کرده‌اند.
حجت‌الاسلام حميدرضا حنان مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي لرستانبه گزارش پایگاه خبری یافته، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان در این جلسه که پیش از ظهر امروز و با حضور اعضای گروه‌های نمایشی جنگ‌ها و جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خرم‌آباد، گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و مهم‌ترین پیام‌های این انقلاب در قالب آثار فرهنگی و هنری منعکس‌شده و می‌شود.
وی افزود: نیاز به شادی و نشاط از فطرت انسان سرچشمه می‌گیرد و این فطرت در بین تمام انسان‌ها با هر دین، آیین، ملیت، نظر و دیدگاه یکسان و مشترک است و نمی‌توان با آن مقابله کرد یا آن را از انسان گرفت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، با تأکید بر اینکه تکامل انسان منوط به تکامل روح بشر است، گفت: شادی و نشاط متعلق به روح بشر است و ازآنجاکه روح بر جسم ارجحیت دارد پس شادی روح منجر به‌سلامت جسم شده و تکامل انسان و جامعه درزمینهٔ های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... منوط به تکامل روح اوست.
حنان ادامه داد: از بین بردن زمینه‌های ایجاد غم و اندوه در جامعه و تزریق روحیه‌ی شادی و نشاط در بین مردم از مهم‌ترین وظایف شما هنرمندان است که باید با نگاه معنوی به کار خود نگریسته و بدانید که اثر شما هم در سلامت روحی و هم در سلامت جسمی جامعه مفید و مؤثر خواهد بود.
وی هنر را شریف‌ترین و ظریف‌ترین مقوله‌ی بشری دانست و ابراز داشت: تعالی بشر در گروه تعالی هنر است و هنرمند و هنر مترقی و تعالی‌بخش دارای شاخصه‌های است که یکی از آن‌ها عالمانه بودن هنر است و این بدان معنا است که هنرمند نباید فقط به خلاقیت خود اکتفا کرده و باید علم هنر را نیز از نزد استاد آن بیاموزد که متأسفانه برخی از هنرمندان ما در استان به این موضوع توجه نداشته و علی‌رغم وجود مراکز تخصصی آموزش رشته‌های مختلف هنری در استان ازجمله مرکز فرهنگ و هنر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این خصوص با چالش مواجه هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، نقادانه بودن هنر را دومین شاخصه‌ی هنر مترقی و تعالی‌بخش دانست و اظهار داشت: لازمه‌ی ارائه‌ی هنر نقادانه و سازنده، داشتن آزادی بیان و اندیشه برای هنرمندان است که در این زمینه متأسفانه برخی با ایجاد چارچوب‌ها، موانع و مشکلات بی‌دلیل، هنر منتقدانه را به سمت هنر متملق و مجیزگوی سوق داده‌اند.
حجت‌الاسلام حنان تصریح کرد: مخاطب شناسی درست و ارائه‌ی پیام در قالب اثر هنری، شاخصه‌های مهم دیگری هستند که هنر مترقی و تعالی‌بخش را از سایر گونه‌های آن جدا کرده و موجبات رشد و توسعه‌ی جامعه را فراهم می‌کند.
وی در پایان با تأکید بر تلاش برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن جشن‌های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: بنا بر فرموده‌ی پیامبر اکرم (ص) کسی که مردم را شاد می‌کند به ازای زمانی که این کار را کرده، خداوند را تسبیح کرده، پس کار شما یک کار معنوی است و باید برای باشکوه‌تر شدن آن تلاش کنید.
 

دیدگاه‌ها   

#1 امیری 1396-10-20 21:08
احسنت . انتقاد برای برون رفت از مشکلات است . انتقاد سازنده برای پیشرفت و رفع کاستی ها لازم است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا