یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

گروهی از هنرمندان موسیقی لرستان با هنرمندی محمد باجلاوند پیشکسوت موسیقی نواحی لرستان در جشنواره فجر حضور خواهند یافت.
به گزارش یافته، گروهی از هنرمندان موسیقی لرستان با هنرمندی محمد باجلاوند پیشکسوت موسیقی نواحی استان و همراهی نوازندگان مطرحی چون احسان عبدی پور و بابک پیمانی در جشنواره فجر حضور خواهند یافت.
بر اساس این گزارش، تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال موسیقی اقوام ایران در چارچوب بخش «موسیقی نواحی» سی و سومین جشنواره موسیقی فجر آثار خود را در تالارهای میزبان این رویداد موسیقایی اجرا می‌کنند.
طبق تازه‌ترین شنیده‌ها احتمال حضور دو گروه «ژن دنگ» به سرپرستی آرزو بابایی و گروه «کیدی» به سرپرستی رومینا تنی از هرمزگان در بخش بانوان وجود دارد.
برگزاری ویژه‌برنامه «شب موسیقی بلوچستان» با حضور گروه «ساحل مکران» به سرپرستی محمد اسحاق بلوچ به همراه چند نوازنده شاخص سراوان و ایرانشهر منطقه بلوچستان، گروه‌های «ژی» به سرپرستی شهباز شاهین پور از مهاباد با هدف معرفی فرهنگ سورانی، «نی مه» به سرپرستی امیر میرشکاری از بوشهر از جمله برنامه‌هایی است که احتمال اجرای آن‌ها در جشنواره سی و سوم موسیقی فجر وجود دارد.
اجرای گروهی از هنرمندان پیشکسوت استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان از جمله خالو قنبر راستگو، احمدعلی شرفی و تعدادی دیگر در کنار تعدادی از جوانان هنرمند این مناطق به سرپرستی محسن آقایی به همراه اجرای گروهی از جزیره هرمز با انجام حرکات آیینی ویژه‌برنامه دیگری است که با محوریت موسیقی جنوب ایران در ایام جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌شود.
گروه «دیلمون» به سرپرستی محمود فرضی نژاد از گیلان، گروهی از هنرمندان موسیقی لرستان با هنرمندی محمد باجلاوند پیشکسوت موسیقی نواحی لرستان و همراهی نوازندگان مطرحی چون احسان عبدی پور و بابک پیمانی، گروه «مازرون» از مازندران، گروه «مخام چیلر» از منطقه ترکمن صحرا با هنرمندی طواق سعادتی و گروهی از هنرمندان موسیقی خراسان و گروه «عاشیقلار» به سرپرستی احمد ملکی علیشاه از آذربایجان نیز از جمله مجموعه‌هایی هستند که احتمال حضورشان در جشنواره موسیقی فجر امسال تقریباً قطعی شده است.
گروه «جوانان شش اقلیم» نیز از دیگر گروه‌هایی است که با هدف حضور جوانان مستعد موسیقی نواحی در رویدادهای ملی تشکیل شده است و بنا دارد در ایام برگزاری جشنواره به اجرای برنامه بپردازد که یکی از ویژگی‌های بارز این مجموعه حضور تعدادی از استادان مطرح موسیقی اقوام ایران از مناطق لرستان، بختیاری، ترکمن، کردستان، خراسان و آذربایجان به عنوان نوازنده است.
سی و سومین جشنواره موسیقی فجر طی روزهای بیستم تا سی‌ام دی‌ماه سال جاری به مدیریت حمیدرضا نوربخش در تالارهای وحدت، رودکی، بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، برج میلاد، سالن همایش ایرانیان، برج آزادی برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر 1396-09-21 21:58
درود بر استاد بزرگ و پنهان محمد باجلاوند عزیز سلطان کمانچه
نقل قول کردن
#2 ساکی 1396-09-21 23:18
مدیرکل ارشاد بسه دیگه .. ما ازت فقط برگزاری موسیقی دیدیم . کار دیگه ای نداری؟!!! عجب :sigh:
نقل قول کردن
#3 جواد 1396-09-22 12:08
به فکر نان باشیم ، که خربزه آب است..
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا