یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توانمندی‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی لرستان باید به مزیت گردشگری تبدیل شود.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "زهرا احمدی پور" در جلسه ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان که ظهر روز جاری در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: وظیفه متولیان گردشگری و رسانه‌ها آماده‌سازی ذهن گردشگران و ایجاد تصویرسازی مناسب از مقاصد سفر می‌باشد که لازمه‌اش ایجاد زیرسازی لازم سفر است.
وی افزود: ما نیاز به داشتن زیرساخت‌های مناسب برای جذب گردشگر داریم، شرایطی همچون: امنیت، امکانات لازم، خدمات بین‌راهی مناسب و... که باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی‌های لازم صورت پذیرد.
احمدی پور با اشاره به اینکه یکی از بخش‌های مهم گردشگری صنایع دستی و نمادهای فرهنگی مقصد می‌باشد افزود: برای معرفی و استفاده درست از این قابلیت نیاز به برنامه‌ریزی و هدف داریم. زمانی که گردشگر وارد مقصد سفر می‌شود، باید بتواند از بسته سفر استفاده کند؛ که این خدمات باید متناسب با هر آنچه در قالب سرمایه‌های این استان وجود دارد، باشد تا بتوان گردشگر را به‌صورت پایدار برای استان نگه داشت.
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: مجموعه‌ای از توانمندی‌هایی در استان وجود دارد که باید بتوانیم در قالب فرصت‌ها تبدیل به مزیت گردشگری نماییم.
وی ادامه داد: لازمه این هدف خلق ثروت است که به صورت اتفاقی رخ نخواهد داد. تا زمانی که مزیت‌های ایجاد شده را، تبدیل به منبع آورده برای استان نکنید و سرمایه استان نشوند، ثروت خلق نمی‌شود. پس آنچه که به عنوان زیرساخت و توانمندی دارید باید در قالب مزیت معرفی کنید تا ما بتوانیم از آن استفاده کنیم و به برنامه‌هایی که استان می‌خواهد پی‌ریزی کند، کمک کنیم.
 

سهم ملی لرستان در حوزه گردشگری ناچیز است
در ادامه این نشست، استاندار لرستان گفت: شعار " از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شویم" پشتوانه کارشناسی شده داشت، زیرا لرستان در دو کریدور مهم شمال به جنوب قرار دارد و روزانه در این دو کریدور بیش از پنجاه‌هزار خودرو تردد می‌کند که با توجه به ظرفیت‌ها حیف بود فقط نقش یک معبر گردشگری را داشته باشد.
" هوشنگ بازوند" افزود: علیرغم کاستی‌های موجود امروز تغییرات را احساس می‌کنیم، اگرچه برای تحقق همه اهداف مستلزم سرمایه‌گذاری و تولید ثروت فراوانی هستیم.
وی در خصوص پروژه سافاری پارک گفت: این پروژه با توجه به عظمت آن نیازمند حمایت و مصوبات ویژه دولت دارد، زیرا که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های صنعت توریسم کشور تلقی می‌شود.
بازوند همچنین پروژه شرکت کشت صفا فجر را یکی دیگر از طرح‌های جدید و مفید برای استان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: مزیت این طرح، تأمین گردشگر و جامعه هدف توسط خود مالک و سرمایه‌گذار پروژه می‌باشد.
وی سهم ملی لرستان در حوزه گردشگری ناچیز دانست و گفت: و ما برای تکمیل پروژه‌های استان نیازمند تامین هزینه‌ای بالغ‌بر اعتبارات استانی هستیم که توجه ویژه دولت را می‌طلبد.
استاندار همچنین در خاتمه به اختلاف میان ارتش و سازمان میراث فرهنگی در خصوص اجرای پروژه پادگان 07 اشاره کرد و گفت: این اختلاف کوچک سبب شده طرح آزادسازی مجموعه تاریخی فلک‌الافلاک 2 سال به تعویق بیفتد که اگر رفع نشود بناهای این محدوده ممکن است براثر بارش باران و برف تخریب شوند.
وی خاطرنشان کرد: اگر این پادگان منتقل شود بیش از 1500 میلیارد تو من تولید ثروت برای شهر دارد که سرمایه بزرگی محسوب می‌شود.

در خاتمه این جلسه، از کتاب افق ۱۴۰۴ و تمبر اختصاصی تصاویر فاخر صنایع‌دستی و گردشگری استان لرستان رونمایی شد.
 

لغو سفر معاون رئیس‌جمهور به بروجرد
سفر زهرا احمدی‌پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهرستان بروجرد به دلایلی لغو شد.
قرار بود بعدازظهر امروز شنبه به شهرستان بروجرد سفر کنند اما بنا به دلایلی این سفر لغو شد.


خبر: نرگس حافظی

دیدگاه‌ها   

#1 سردار 1395-12-28 19:40
خانوم احمدی پور کو گوش شنوا ؟ این ها رو آقای استاندار باید عملی کنه که متاسفانه ايشون ميگن سربازخانه رو هتل کنیم ، هفت اثر تاریخی پادگان صفر هفت رو خراب کنیم تجاری کنیم ....
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1395-12-28 19:46
یافته جان لطفا در مورد لباس محلی لرستان که در کشور استرالیا مقام اول جهان را کسب کرده بنویسید.
نقل قول کردن
#3 اکبر-ظ 1395-12-28 19:56
وجود پادگانها در داخل شهر فقط باعث ضرر و اشغال فضای زیادی شده.پادگانها خیلی وقت پیش باید به اطراف شهر جابجا می شدند.
نقل قول کردن
#4 #همشهری 1395-12-28 21:16
تامقصدگردشگری بشیم کلی مونده
چرابروجرد نرفتن?
نقل قول کردن
#5 امیرزاده 1395-12-28 23:56
به نقل از اکبر-ظ:
یافته جان لطفا در مورد لباس محلی لرستان که در کشور استرالیا مقام اول جهان را کسب کرده بنویسید.

یافته فقط پیگیر کارهای دلسوزانه مسئولین هست و به افتخارات قوم لر توجه نداره متاسفانه ، ضمنا پادگان به خارج شهر منتقل شه همه موافقیم . ولی پادگان صفر هفت پره از ساختمان های 80 سال و 100 ساله و تخریب آثار تاریخی فقط با عقل داعشي جور در میاد ...
---------------
یافته: موضوع لباس لری و کسب مقام اول جهان در کشور استرالیا صحت ندارد.
نقل قول کردن
#6 امیری 1395-12-29 17:45
نه تنها در حوزه گردشگری بلکه در زمینه صنعت هم سهم لرستان ناچیز است و حدود ۱ صدم درصد است
نقل قول کردن
#7 وحدتی 1395-12-30 11:38
از سال ۱۳۷۰ تا کنون قلعه فلک الافلاک آزاد نشده است و ما آنچه شنیدیم فقط و فقط شعار بوده است
نقل قول کردن
#8 محبیان 1395-12-30 21:14
همه مسؤلان از مشکلات و کمبودهای استان مطلع هستند و خبر دارند اما جالبه که در عین حال هم هیچ قدم مثبتی بر نمی دارند. الان هتل پارک صخره ای که سه ستاره است و نقشه سازه آن متعلق به بیست سال پیش است هنوز سالهاست که نیمه تکمیل است.پادگان های نظامی هم که دقیقأ در محدوده مرکز شهر هستند و باعث مشکلات ترافیکی و ازدحام و شلوغی شده اند.طبق قانون مصوب سال ۸۵ کلیه پادگانهای نظامی باید از شهر به بیرون منتقل شوند.الان که در حریم پادگان صفر هفت خرم آباد دارند بانک و ساختمان جدید میسازند
نقل قول کردن
#9 مصطفی اکبریان 1395-12-30 21:19
به نقل از #همشهری:
تامقصدگردشگری بشیم کلی مونده
چرابروجرد نرفتن?

احتیاج به کار مداوم و پیوسته است. متأسفانه خیابان های قدیمی حافظ و ۱۷ شهریور و انقلاب که همچنان شلوغ اند و تعریض نشدند. خانه های فرسوده و خشتی ساحلی علوی در حریم پل صفوی همچنان برقرارند و تخریب نشدند. زمین باغ مفرغ بجای گسترش قصد دارند زمینهایش را بفروشند و به پاساژ و مغازه تبدیل کنند. مغازه های قدیمی جنب قلعه و پل صفوی هم همچنان هستند. هیچ پارکینگ طبقاتی جدیدی در شهر پیش بینی نشده و مسولان شهرداری به فکر روشنایی و زیباسازی ورودی خرم آباد از سمت جنوب شهر نیستند.
نقل قول کردن
#10 شهروند 1396-01-01 00:34
تمام طرحهای بیان شده بیشتر در حد توهم های شخصی هستش و طرح کارشناسی شده و استانداردی برای اون تدوین نشده ضمنا اون کتاب که به عنوان چشم انداز 1404 لرستان رو نمایی شده به فرهیختگان پیشنهاد می کنم مطالعه بفرمایند تا پی به حال و روز این استان ببرند این چشم انداز خارج از مباحث توسعه پایدار و آمایش سرزمین هستش .... و باید از سوی متخصصین بازنگری اساسی شود....
نقل قول کردن
#11 ملکی 1396-01-01 09:44
سفر باید منتج به نتیجه بشود. وگرنه آمد و رفت و اظهار ناراحتی از مشکلات بدون پیشنهاد راه حل که سودمند نیست. الان جناب استاندار و فرماندار و شهردار وضعیت نامطلوب ورودی خرم آباد و تجمع صدها خودروی مسافربر جنب زیرگذر شمشیرآباد ( میدان بسیج ) و پارک مورب خودروها و عدم انتقال صدها قطعه فروش و مکانیک آن مسیر را نمی بینند؟ واقعأ جنب زیرگذر شمشیرآباد خودش یک ترمینال است.نمیشه این تعمیرکاران و مکانیکیها را به شهرک صنوف زاگرس منتقل کنند؟ تا با تعریض خیابان حداقل از ترافیک و شلوغی کاسته شود؟ بخدا اصلا چشم انداز خوبی ندارد.همچنین خانه های خشتی و حاشیه ای علی آباد در ورودی شهر تخریب شوند.حداقل اینکار را برای شهر بکنید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا