یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

تاريخچه تيم تهران‌جوان دورود (تاسيس 1352)
تصوير مربوط به قبل از آغاز دیدار دوستانه تيم تهران‌جوان دورود با تیم آریاشهرتهران در زمین ورزشی سیمان دورود است که با پیروزی 10 بر 2 تهران‌جوان دورود خاتمه یافت.
ردیف ایستاده تیم آریاشهر و نشسته تهران‌جوان ديده مي‌شوند.
تيم تهران‌جوان (نشسته)؛ از راست: غلام محمدی، غلام لک، رحمان کلکیان(سرگروه)، قربان‌علی غیاثوند، سیدمجتبی موسوی، نوروز صفایی، ایرج اشراقی، محمد یارا‌حمدی، پرویز لشنی، احمد ستاری، پرویز صابری، حاجی لشنی، اکبر قلیچ و مرتضی رضازاده، اسکندر امیدی (مربي/ غايب در عكس)

تاريخچه تيم تهران‌جوان دورود (تاسيس 1352)
"اسکندر امیدی" مربی باشگاه پاس دورود چون عضو هیأت مدیره باشگاه تهران‌جوان پايتخت بود، شعبه‌ای از تهران‌جوان نیز در دورود تاسیس کرد و تعدادی از بازیکنان جوان که به علت کثرت آنان امکان بازی در تیم اول پاس دورود برای‌شان کم بود را در تهران‌جوان زیر نظر گرفت تا بتواندضمن حفظ پشتوانه‌سازي براي تیم پاس، امکان حضور این بازیکنان را در مسابقات باشگاه‌های دورود فراهم آورد.
تیم تهران‌جوان دورود سال 1352 (اولين سال تاسیس) به سرپرستی احسان مباشر و مربی‌گری احمد ستاری در مسابقات باشگاه‌های دورود که با حضور6 تیم راه‌آهن، جم، سیمان، پاس، تهران‌جوان و تربیت‌بدنی برگزار گردید، پس از پاس و سیمان عنوان سوم را كسب كرد.
تهرانجوان دورود سال1353 نیز در مسابقات قهرمانی باشگاهی دورود تحت عنوان جام کیهان ورزشی شرکت كرد و در میان 6 تیم سوم شد.
سال 1354 استاد اسکندر امیدی شخصا هدایت تیم‌هاي تهران‌جوان و منتخب جوانان دورود را به عهده گرفت كه این امر باعث جذب تعدادی از بازیکنان سایر تیم‌ها به تهران‌جوان شد.
تهران‌جوان در دیدار دوستانه مقابل پاس خرم‌آباد 3 بر 2 شکست خورد. در ادامه دیدارهای تدارکاتی تیم جوانان دورود با شاکله تهران‌جوان خود را برای شرکت در مسا‌بقات قهرمانی استان آمده نمود. سرانجام شاگردان جوان امیدی در ورزشگاه خرم‌آباد با پیروزی‌هاي مقتدرانه 6 بر 2 مقابل الیگودرز و 9 بر 2 مقابل بروجرد و حذف جوانان خرم‌آباد با شکست دادن 3 بر صفر جوانان بروجرد در روزی فراموش نشدنی، با شایستگی تمام به قهرمانی لرستان رسیدند.
توضيحات: احمد ستاري/ دورود

دیدگاه‌ها   

#1 احمد ستاری 1396-03-13 21:59
به نام خدا
با سلام و تشکر از درج تاریخچه تیم تهران جوان
دورود.لطفاسطر آخررا بدین شرح اصلاح و تکمیل
فرمایید. وحذف جوانان خرم آبادباشکست خوردن
3برصفرازجوانان بروجرد.درروزی فراموش نشدنی
جوانان دورود.باشایستگی تمام به قهرمانی
لرستان رسیدند. در پناه حق به سلامت باشید.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا