یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

پل حاجي خرم‌آباد 1372
نمايي از بخش شمال غربي پل حاجي خرم‌آباد در حدود سال 1372 و زماني كه جاده‌اي براي عبور از زير يكي از دهنه‌هاي شمالي پل احداث مي‌شد.
اين جاده بعدها تا منطقه "چم ‌چغل" (cham chaghal) امتداد يافت و با عبور از كنار باغ‌هاي قديمي خضر (شامل درخت‌هاي گردو، آلو سياه و ... كه چند سال است از بين رفته‌اند) به ميدان ورودي ابتداي شهر از سمت چگني و چنگايي در جلوي قبرستان بهشت رضا (ع) وصل شد.
5 سال قبل نيز زيرگذر بخش جنوبي پل حاجي افتتاح شد.
عمليات احداث پل حاجي در سال 1332 با هزينه مرحوم حاج علي‌اصغر ناصريان (1338-1252) آغاز شد و در سال 1334 به بهره‌برداري رسيد. معمار اين پل مقاوم و زيبا، مرحوم غلام‌حسين فشنگچي اصالتاً قزويني و ساكن خرم‌آباد بود.

 

دیدگاه‌ها   

#1 بهاروند 1394-02-01 09:17
خرم آباد شهري زيبا بود ولي به دست افراد غير بومي و با همكاري افراد کارنابلد اين شهر از چهره خوب و سبزي كه داشت متاسفانه خراب شد درست يادم مي آيد خرم آباد از گوشه پل حاجي تا ماسور 6 كيلومتري شهر نماما باغ بود و درختان ميوه افرادي براي خودشيريني كه يكي از آنها در سال 69 معاون عمراني استاندار بود اين باغها و باغهاي اطرف كيو و بسياري جاهاي ديگر را تخريب كرد و به افرادي واگذار كردند كه اين شهر را به اين روز انداختند كيو باغ كشاورزي پشته اسبستان و ماسور را نيز به همين روز انداختند ما خود مردم هستيم كه تيشه به ريشه شهر ميزنيم اگر چند نفر از اين بزرگان شهر ميرفتند و صحبت ميكردند اينها خراب نميشدند.
نقل قول کردن
#2 سارا 1394-07-09 09:16
جناب بهاروند درسته که وجود درختان و باغها زیبا بود ولی شما افزایش جمعیت و گسترش شهر و در نظر بگیرین .همین ساحلی اگه نبود که شهر از شدت ماشین و ترافیک منفجر میشد .گرچه بنده هم دلم برای اون روزها تنگ میشه .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا