یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

غزل‌بانوهای دامنه‌ی چُغا (زنان نويسنده و شاعر بروجردي)غزل‌بانوهای دامنه‌ی چُغا
معصومه افراشی، 1349 - بروجرد
قطع: رقعی
تعداد صفحات: 163 ص- مصور
ناشر: شاپورخواشت 1394
شابك: 9-232-260-600-978
شماره كتاب‌شناسي ملي:  3991981
قيمت: 12 هزار تومان
 
پنجمین کتاب "‌معصومه افراشی " نویسنده و شاعره بروجردی با عنوان "غزل‌بانو‌های دامنه چُغا" در مرکز اسناد منتشر شده است.
این کتاب ثمره ماه‌ها تحقیق و پژوهشی این نویسنده در راستای معرفی زنان صاحب‌نام بروجرد است که در حوزه کتاب‌، فرهنگ و هنر فعال بوده‌اند و از آن جمله مي‌توان به مشهدي گلين خانم، انسيه خزعلي، اشرف بروجردي، مهناز كشوري، اعظم رحمان‌بروجردي، مرضيه شاكرمي و ... اشاره كرد.
افراشی از زنان نویسنده و شاعره بروجردی است که توانسته است با قریحه  لطیف و شیوای خود اشعار زیبایی را بسراید و پیش از این مجموعه اشعار سروده شده خود را در 4 مجموعه قاصدک‌های بی‌ادعا ١٣٨٢‌‌، شب‌نشینی کفتارها ١٣٨٧، چون کبوتر ساده چون مار هوشیار ١٣٨٩ و زنی از جنس تاریکی ١٣٩٣ به چاپ برساند.
بخشی از مقدمه کتاب
کتاب پیش رو در ارتباط با زنان نویسنده و شاعر بروجرد تدوین گردیده گرچه از دیرباز موقعیّت دینی، علمی و فرهنگی این شهر برای همگان روشن بوده و هست و تکرار مکررات ملال‌آور است کمتر کسی هست که ذخایر دینی و علمی و ادبی این شهر را نشناسد که اگر این‌گونه باشد دلیل بر بی‌انصافی اوست.
اما جای خالی کتاب زنان بروجرد را حس می‌کنیم. زنانی که دوش به دوش مردان این شهر در سرما و گرما و برف و باران و پاییز و تابستان در محافل ادبی شرکت داشتند و رنج نوشتن را بر دوش حمل کرده‌اند.
گر چه زنانی که در این شهر کتاب تألیف کرده‌اند شاید انگشت‌شمار باشند ولی ما زنان با استعدادی داریم که شاید هنوز فرصت ارائه دادن آثارشان را نداشته‌اند ولی نوشتن برایشان عشق است ...
 

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا