یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

خدمت به کشور عزیز ایران و خادم مردم بودن سعادتی است که نصیب همه ما در هر شغل و جایگاهی می‌شود اما گاهی به صِرف بهانه‌جویی‌هایی همچون تحریم‌ها و نبود امکانات و عدم‌حمایت مسؤولین و... از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنیم.
ولی به‌حق که اغلب به عینه شاهدیم فعالیت افرادی در گوشه‌ای از این دیار پهناور تجلی زیبایی ازخدمت به کشورمی باشد که نه وزیر هستند و نه مدیرکل و... و در عین گمنامی حقیقت بودنشان خواستن و در پی آن توانستن است که تنها از یک عشق و علاقه پاک سرچشمه می‌گیرد و شاید هیچ وظیفه و مسؤولیتی هم در قبال انجام این‌گونه اقدامات نداشته باشند، اما گاهی عشق به مردم و وطن و تلاش برای سربلندی ایران عزیز حدومرز و اختیار و وظیفه نمی‌شناسد.

روستای شاپورآباد مرکز بخش بربرود غربی واقع در فاصله 20 کیلومتری شهر الیگودرز
خانم گیتی فیلی مدیر مدرسه راهنمایی حجاب روستای شاپورآباد الیگودرز، او با 26 سال سابقه خدمت در آموزش‌وپرورش از ابتدای سال تحصیلی جدید این مسؤولیت را قبول کرده است و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی روانشناسی می‌باشد و در حال حاضر نیز ترم پایانی کارشناسی ارشد مشاوره را می‌گذراند.
از او خواستیم در رابطه با فعالیت صخره‌نوردی خود توضیح دهد؟ خانم فیلی می‌گوید همسرم استاد من در این رشته است و چند سالی است که به همراه او صخره‌نوردی می‌کنم.
وی می‌گوید: پس از مدتی که مدیر این مدرسه شدم شاهد افتادن سنگ‌های نمای ساختمان مدرسه بودم و هرلحظه احتمال می‌دادیم این سنگ‌ها با دانش‌آموزان برخورد نماید و حادثه‌ای تلخ رقم بخورد، مکاتباتی برای رسیدگی به این مشکل انجام دادیم و در نهایت تصمیم گرفتیم خودمان دست بکار شویم، موضوع را با همسرم مطرح نمودم و او برای رول‌پلاک سنگ‌ها ایده صخره‌نوردی بجای استفاده از داربست فلزی را پیشنهاد داد و شروع کردیم و امروز هم بخش عمده‌ای از کار انجام شده است.
او گفت: با این اقدام در هزینه‌های بسیاری صرفه‌جویی نمودیم و حاضریم در دیگر مدارس هم همراه آموزش و پروش باشیم.
مدیر مدرسه حجاب هدف از به خطر انداختن خود را عشق و علاقه به دانش آموزان عنوان کرد و افزود: برای وطنم حاضرم از جانم مایه بگذارم.
خانم فیلی با اشاره به وجود قطعه زمینی بایر در محدوده مدرسه افزود: اگر مسؤولین به‌ویژه در راستای تأمین آب حمایت نمایند با هدف درآمدزایی می‌خواهیم در این زمین کشاورزی راه‌اندازی نماییم و درآمد حاصل از آن به دانش آموزان برسد.
وی از همکاری آقای عباس محمودی بخشدار بخش بربرود غربی قدردانی نمود و افزود: گاهی با دست‌خالی هم می‌توان اقدامات بزرگی انجام داد به‌شرط آنکه همه ما برای کشور و مردم با عشق و علاقه کارکنیم.
همچنین آقای امان اله جوکار همسر خانم فیلی که او را در اجرای این طرح همراهی می‌کند گفت: حدود 20 سال است که صخره‌نوردی می‌کند و تعدادی هم کارآموز تعلیم داده است.
شایان ذکر است: در روزی که برای تهیه گزارش با همراهی آقای جمشیدی معاون اداره آموزش و پرورش الیگودرز به مدرسه مذکور مراجعه نمودم آقای مجید نعمت الهی از کوهنوردان ملی‌پوش و مربی تیم ملی امید نیز حضور داشت.
همچنین جمشیدی معاون اداره آموزش‌وپرورش الیگودرز با اشاره به اینکه در راستای حمایت از طرح و اقدام ارزشمند مدیریت مدرسه حجاب شاپورآباد از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم افزود: در راستای مشکل مذکور مکاتبات بسیاری با نوسازی مدارس انجام گرفته است اما به دلیل نبود اعتبارات اقدامی صورت نگرفت و در نهایت خانم فیلی به جهت پیشگیری از بروز حوادث ناگوار شخصاً وارد عمل شده است و ما نیز وظیفه حمایت از ایشان داریم.

عباس شاه‌علی/ الیگودرز

دیدگاه‌ها   

#1 مهندس 1395-09-09 11:37
چه خطری..تمام تجهیزات صخره نوردی کاملترین استاندارد هارو داره
بهرحال دستشون درد نکنه هرچند داربست بستن هم نهایت 3-4 روز خرج کرایه ش میشد
نقل قول کردن
#2 خایدالو سیتی 1395-09-09 16:29
به نقل از مهندس:
چه خطری..تمام تجهیزات صخره نوردی کاملترین استاندارد هارو داره
بهرحال دستشون درد نکنه هرچند داربست بستن هم نهایت 3-4 روز خرج کرایه ش میشد

این دو عزیز جور سهل انگاری آموزش پرورش رو کشیدن بجای اینکه ممنون و قدر دان زحماتشون باشیم داری راه کار بهشون یاد میدی خودشونوبهتراز من تو میدونن..دستشون درد نکنه
نقل قول کردن
#3 امین بیرانوند 1395-09-11 08:13
واقعا اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان باید جوابگوی این موضوع باشه که چطور اصول فنی اجرای نما رعایت نشده که این عزیزان باید جون خودشون رو به خطر بندازن.در ضمن کل کرایه داربست این ساختمان نهایتا 300 هزار بیشتر نیست.واقعا ارزش این ریسک کردن رو نداره
نقل قول کردن
#4 قادری 1395-09-11 18:32
با سلام واحترام
جایی دارد از حس مسئولیت مدیر مدرسه کمال تشکر قدر دانی داشته باشیم که خود دست بکار شده که اتفاقی برای دانش آموزان مدرسه نی افتد. ولی دو مورد باید خاطر نشان کرد که چرا اداره نوسازی مدارس ساختمان با کیفیت بسار پایین می سازند که بعد از دو سال نیاز به تعمییر دارد. دوم اینکه باید به دوستان بگوییم که مدارس شهرستان بودجه آنها در سال از 600هزار تومان تا 2دومیلیون تومان می باشد کجا خرجش کنند :cry: پس 100 تومان هم برای یک مدرسه ارزش زیادی دارد. :zzz
مهم حس ملی یک فرد به وطنش است به اهمیت جان هموطنانش است
تشکر فراوان
نقل قول کردن
#5 علی 1395-09-13 18:56
کارشون با ارزشه ولی یه جور تبلیغ و سیاه نمایی توش هست
نقل قول کردن
#6 سعید 1395-09-14 00:07
درود فراوان به فرهنگیان عزیز که لیاقت و کارامدی خودشونو نشون دادن مرسی
نقل قول کردن
#7 مدیر مدرسه 1395-09-15 15:21
سلام . من هم 20 ساله که مدیر دبیرستان در رشت هستم. سنگ نمای مدرسه ماهم همینجوری می افتاد اما من سخره نوردی بلد نبودم اما صورتجلسه کردیم و مسئولیت عواقبو انداختیم گردن خود مسئولین و نامه زدیم اونا هم دیدن ای وای توپ افتاده توی زمین خودشون اومدن و تمام سنگ ها رو پیچ کردن.ضمنا داریست حتی اگر یک روز هم باشه پول یک ماه رو میگیره و با توجه به وسعت دیوار مدرسه چندین میلیون تومن میشه.
نقل قول کردن
#8 حاج علی 1395-09-16 13:17
جا داره اونایی که غر می زنن این مطلب بخونند که چه آدمهای کاردستی توی جامعه هست
خانم فیلی خدا قوت
نقل قول کردن
#9 محمد اوراز 1395-09-20 16:51
درود و احترام خدمت تمامی اساتید بزرگ و دلسوز خانواده فرهنگیان که با دل و جان به ما و نسلهای بعد راه و رسم خوب زیستن و انسانیت را می آموزند و سپاس فراوان از سرکار خانم فیلی بخاطر زحماتی که برای سلامتی فرزندان ما در این مرز و بوم میکنند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا