یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

خبرنگاران لرستان از پاسگاه‌های محیط‌بانی بازدید کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، عصر دوشنبه با حضور مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان و جمعی از محیط بانان از پاسگاه‌های محیط‌بانی کلدر، یافته و سفیدکوه (سراب کی) بازدید به عمل آمد.
در این بازدید خبرنگاران از نحوه فعالیت محیط بانان در پاسگاه‌های محیط‌بانی آگاه شدند و از تجهیزات آن‌ها بازدید کردند.
پس‌ازاین بازدید و در پاسگاه محیط‌بانی کلدر نشست خبری مدیرکل با اصحاب رسانه برگزار شد.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان در این نشست گفت: همکاری برخی از دستگاه‌های استان در راستای ترویج فرهنگ محیط‌زیست مؤثر بوده است.
مهرداد فتحی بیرانوند با بیان این که دستگاه‌هایی همانند سپاه، بسیج، دادگستری، حوزه علمیه، انجمن‌ها و سمن‌ها که در بحث فرهنگ‌سازی دخیل هستند، کمک‌های شایانی را به محیط‌زیست لرستان نموده‌اند، افزود: امروزه برای حفظ محیط‌زیست نیازمند کمک همگانی هستیم.
وی با اشاره به این‌ که فناوری‌های موجود، وضعیت پایش محیط‌زیست را آسان کرده است، خاطرنشان کرد: طرح مطالعات و اقدام‌های مقتضی بر اساس فناوری‌ها و دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با بیان این که 8 دستگاه پایش آنلاین در سطح استان داریم، اظهار داشت: با استفاده از این دستگاه‌ها، وضعیت وجود ریز گرد، آلودگی‌ها و... را رصد می‌کنیم.
فتحی بیرانوند همچنین گفت: تعداد هزار و 700 واحد صنعتی در لرستان وجود دارند که آن‌ها را پایش حضوری و خود اظهاری می‌کنیم اما واحدهای صنعتی بزرگ همانند پتروشیمی، سیمان دورود و... را پایش آنلاین می‌نماییم.
وی در بخشی از سخنان خود به موضوع برخورد قانونی با متخلفان و شکارچیان اشاره کرد و گفت: حدود 198 هکتار از اراضی استان تصرف غیرقانونی شده بود که توانستیم 100 هکتار آن را آزاد نموده و مابقی را نیز در دستور کار آزادسازی داریم.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با بیان این که برای شکارچیان غیرمجاز، مجازات 7 و 8 سال زندان صادرشده است، افزود: در تمامی شهرستان‌های استان، شعبه رسیدگی به جرائم محیط زیستی فعالیت دارد.
فتحی بیرانوند همچنین گفت: برای اولین بار در استان، ریاست محترم دادگستری استان طی بخشنامه‌ای اعلام نمودند، کسانی که با اسلحه مجاز اقدام به شکار غیرمجاز نمایند، ضمن ضبط اسلحه، مجوز آن‌ها باطل خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برای دومین بار است که مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان هستم، تصریح کرد: اوایل دهه 80 به دلیل مخالفتم برای جاده کشی به یکی از مناطق زیبای گردشگری که تبعات منفی برای آنجا در پی داشت، باعث برکنار شدنم از سمت مدیر کلی شد!خبر و عکس: مصطفی باقری/ یافته

دیدگاه‌ها   

#1 شهروند 1396-06-07 01:39
ایشون چند ماه فقط در گذشته سرپرست محیط زیست بودند و هیچگاه هم برای جلوگیری از جاده کشی ایشون عزل نشده
نقل قول کردن
#2 کیوان 1396-06-07 09:09
درود به شما عزیزان
نقل قول کردن
#3 فعال محیط زیست 1396-06-07 18:49
کاش اصحاب رسانه را به همراه تشکلهای معترض به منطقه اشترانکوه و دریاچه گهر بیاره و فاجعه زیستی این منطقه رو که از دستاوردهای ایشونه رو در معرض قضاوت قرار بده
نقل قول کردن
#4 سعید 1396-06-08 09:25
باسلام
خداوکیلی یکی از مدیران کل دستگاه های استان که همیشه خبری از فعالیت ایشان درج میشه همین آقای فتحی هست نمیدونم چرا بعضی از کامنت ها جوریه که آدم احساس میکنه از روی کینه و مغرضانه ست از جمله همین آقای "شهروند" یا در خبر قبلی مربوط به دریاچه گهر که بعضیا نظر دادن. آخه کنترل و حفاظت طبیعت لرستان با اون همه جاهای بکر و متنوع و از طرفی بعضی مردم قانون گریز و بی ملاحظه مگه کار آسونیه؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا