یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

طبیعت جلوه‌گاه زیبایی خلقت خداوند است و هر یک از ما برای حفاظت و ماندگاری آن، باید احساس وظیفه کرده و به وظیفه خود عمل کنیم نه این که اقدام به رها سازی زباله‌های تخریب ناپذیر نماییم که سبب زشت شدن طبیعت زیبایی همچون دریاچه گهر شود و در پی آن حیات جانداران و آبزیانی که در دریاچه هستند به خطر بیفتد.
کارشناسان و متخصصان عرصه‌های محیط زیست در کشورهای صنعتی هشدار داده‌اند در صورت ادامه روند کنونی تخریب محیط از راه‌های گوناگون، در مدت کوتاهی سطح کره زمین در مناطق مختلف را انواع ضایعات پلاستیک و نایلون خواهد پوشاند. این معضل عمده و تخریب کننده محیط زیست علاوه بر ضررهای جبران‌ناپذیر برای سلامتی انسان‌ها، موجب تنگ شدن محیط برای سایر جانداران و آبزیان گردیده و در نهایت نسل برخی جانداران نیز به دلیل وجود ضایعات مضر پلاستیکی در طبیعت در معرض خطر قرار گرفته و از بین می‌رود.
دریاچه گهر که همواره با عنوان نگین فیروزه‎ای زاگرس از آن یاد می‎شود، با وسعتی بالغ‌بر 100 هکتار و وجود گونه‌‏های متنوع گیاهی و جانوری و همچنین زیبایی بصری بالا به‌عنوان بزرگ‌ترین سایت اکوتوریسم کشور به حساب می‌‏آید.

دریاچه گهر در فاصله 35 کیلومتری شهرستان دورود و در ارتفاع 2 هزار 350 متری از سطح دریا و در دامان قله‌‏های سر به فلک کشیده و پوشیده از برف اشترانکوه واقع شده است و همه‌ساله به‌واسطه طبیعت زیبا و بکر آن، بیش از 70 هزار گردشگر در یک دوره فصل گردشگری، از آن دیدن می‌‏کنند.
در سفر چند روزه به این «معجزه الهی» شاهد تصاویر زشت و زیبای زیادی بودیم.
از رهاسازی زباله‌ها و تخریب جنگل‌ها توسط انسان‌های ناآگاه که بگذریم، نظافت منطقه توسط سربازان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از جلوه‌های زیبایی این سفر بود.


مصطفی باقری/ یافته

دیدگاه‌ها   

#1 خرم آباد پایتخت سرزمین ایران 1396-06-04 11:55
گهر دورود یک زیبایی خاص و طبیعی است.و به همه ایرانیان توصیه می کنیم به گهربروند*لرستان را باید دید#
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا