یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

پس از بازدید از قسمت‌های مختلف بیمارستان فوق تخصصی قلب شهید مدنی خرم‌آباد به دفتر محل کار رئیس بیمارستان رفته و یک ساعت با این مدیر خوش‌مشرب به گفت‌و‌گو نشستیم ، نام دکتر نصرالله مرادی فر با اقدامات انسان دوستانه و خیرخواهانه گره خورده است، پزشکی بی‌ریا و مردمی که چندین بار فریادرس بیمارانی شده است که از تأمین درمان عاجز مانده‌اند.
دکتر مرادی فر در شرایطی مسؤولیت یکی از حساس‌ترین بیمارستان‌های استان را پذیرفت که به‌خوبی از مشکلاتی که از سال‌ها قبل بر آن آوار شده بود، آگاهی داشت و می‌دانست در این مسیر پرفراز و نشیب کار سختی در پیش خواهد داشت، دل به دریا زد و با عزمی راسخ و گام‌های استوار با زیرپا گذاشتن منافع فردی و با هدف خدمت بی‌منت به مردم کارش را آغاز کرد.
در ادامه گفت‌و‌گو ما را به وی بخوانید:

ابتدا تشکر می‌کنیم از این که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، به عنوان اولین سوال، در خصوص راه‌اندازی بخش جدید سرطان کودکان توضیحاتی بیان نمایید؟
این بخش با به‌کارگیری دکتر عبدالکریمی فوق تخصص سرطان کودکان افتتاح و راه‌اندازی شد. تا قبل از این بسیاری از بیماران و خانواده‌هایشان کاملاً سرگردان راهی تهران و دیگر استان‌ها می‌شدند و کلی وقت، انرژی و هزینه به هدر می‌رفت که خوشبختانه راه‌اندازی این بخش رضایت بسیاری از خانواده‌های بیماران را دربر داشت. دکتر آقاجانی معاون وزیر بهداشت در سفر اخیرش از راه‌اندازی این بخش اظهار خرسندی کرد.
 
تجهیز این بخش چقدر طول کشید؟
تهیه تجهیزات از صفر تا صد، تأمین نیروی پرستار و تامین سایر ملزومات را در عرض مدت زمان بسیار محدودی انجام و بخش افتتاح شد، جا دارد از همین فرصت از زحمات و همراهی دکتر آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تشکر کنم که در راستای راه‌اندازی این بخش نهایت همکاری را داشتند.
 
یکی از اساسی‌ترین مشکلات بیمارستان مقیم نبودن پزشک متخصص و فوق تخصص قلب و عروق به صورت تمام‌وقت بوده است، آیا برای رفع این مشکل چاره‌ای اندیشیده‌اید؟
از اول مردادماه این طرح را اجرایی کردیم و در تمامی ساعات شبانه‌روز پزشکان متخصص و فوق تخصص قلب در بیمارستان حضور دارند.
 
لطفاً در خصوص راه‌اندازی درمان نوین پرایمری pci توضیحاتی بیان کنید؟
 پرایمری pci تحت نام برنامه‌ای مدرن بنام. استنت (فنر) برای زندگی. چند سال است در کشورهای پیشرفته دنیا انجام می‌شود، در این روش درمان سکته‌های قلبی حاد بدون استفاده از داروی حل‌کننده لخته با انجام عمل آنژیوگرافی اورژانس و بکار بردن استنت در کمتر از 90 دقیقه پس از ورود بیمار به بیمارستان صورت می‌گیرد، این روش موفقیت 96 درصدی در برابر موفقیت 54 درصدی دارو دارد یعنی اثر آن تقریباً دو برابر می‌باشد و 4 درصد باقیمانده هم به علت عوارض مرگبار خود بیماری سکته قلبی است، استاندارد وزارت بهداشت برای این شیوه‌ی درمانی نو که به‌تازگی در بعضی از بیمارستان‌های کشور شروع‌شده انجام 3 مورد در ماه است در حالی که طی یک ماه گذشته 24 مرتبه این شیوه‌ی درمان نو را انجام داده‌ایم و تقریباً صدر صد بیماران را با این روش مدرن درمان کرده‌ایم، یعنی آمار ما برابر با یک سال کف آمار موردنظر وزارت است.
 
برای آینده‌ای نزدیک طرح خاص و تأثیرگذاری در دستور کار دارید؟
بله قصد داریم به‌عنوان اولین استان در کشور طرح تشخیص سکته‌های قلبی و شروع درمان در آمبولانس و سپس انتقال مستقیم بیمار از آمبولانس به بخش آنژیوگرافی بدون توقف در اورژانس را با آموزش کارکنان 115 و تجهیز آمبولانس‌ها به دستگاه الکترو کاردیو گراف در داخل آن‌ها و گرفتن نوار قلب، در لحظه‌ی ورود بیمار به آمبولانس و ارسال دیتاهای آن به متخصص مستقر در بیمارستان را انجام دهیم در این روش حذف اورژانس از روند درمان و حداقل 40 دقیقه صرفه‌جویی در شروع درمان اولیه و درمان نهایی را خواهیم داشت و چون در ساعات اولیه به ازای هر نیم ساعت صرفه‌جویی در وقت 8 درصد میزان مرگ‌ومیر کاهش می‌یابد روش بسیار ایدئال و عالی خواهد بود و شک ندارم به‌عنوان الگوی اجرایی و موفقی برای تمام کشور موردتوجه قرار می‌گیرد و هزاران نفر را نجات خواهد داد
 
با توجه به نبود بخشه‌ای استرس اکوکاردیوگرافی و اکو مری در بخش دولتی در استان لرستان آیا برنامه‌ای جهت خرید این دستگاه‌ها و راه‌اندازی این بخش با تعرفه دولتی را دارید؟
رایزنی‌هایی در این خصوص انجام شده است، به لطف حق تا قبل از پایان سال جدید این مورد نیز اجرایی خواهد شد.

سفر معاون وزیر بهداشت به خرم‌آباد برای بیمارستان شهید مدنی دستاوردی هم داشت؟
بله در سفر معاون وزیر با نظر مثبت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و پیشنهاد این‌جانب استارت خرید، نصب و راه‌اندازی دستگاه دوم آنژیوگرافی زده شد و طی سه ماه آینده این بخش نیز راه‌اندازی می‌شود. خوشبختانه دکتر آقاجانی خودشان پزشک متخصص قلب هستند و کاملاً صحبت‌ها و مشکلات ما را درک کردند.
 
آقای دکتر با توجه به حجم بالای کار و تعداد اندک پرستاران، شاهد خستگی مفرط این قشر زحمتکش هستیم، بعضاً یک پرستار در طول 24 ساعت صبح و شب شیفت می‌دهد، آیا به نظر شما این مدل شیفت دادن طبیعی است؟ آیا در راندمان کار یک پرستار خستگی مفرط تأثیرگذار هست یا خیر؟
با تمام بخش‌های صحبت‌هایتان موافقم، ما کمبود شدید پرستار داریم، چندین مکاتبه برای جذب نیرو داشته‌ام، فعلاً 10 نفر را با نظر مساعد ریاست محترم دانشگاه جذب کرده‌ایم و اخیراً قول جذب 15 پرستار دیگر را از محل قانون طرح و یا روش دیگری نیز گرفته‌ایم،
 
حرف نگفته‌ای اگر باقی مانده است، آماده شنیدن هستیم
در انتها لازم است اول از نظر مساعد و حمایت همه‌جانبه ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و نیز معاون درمان و سایر مسئولین همدل برای ارتقاء سلامت استان تشکر کنم و بابت همکاری تمامی همکاران گرامی‌ام بخصوص متخصصین محترم قلب در اجرای برنامه‌های مدرن و البته طاقت‌فرسا و سخت فوق قدردانی ویژه داشته باشم و سپس به همه هم استانی‌های عزیزم قول می‌دهم روند بازسازی و نوسازی تمام بخش‌های بیمارستان را ادامه و تمامی بخش‌های را که این بیمارستان و درواقع کل بخش دولتی استان فاقد آن است را یک پس از دیگری راه‌اندازی کنیم از جمله این بخش‌های حیاتی بخش سی‌تی آنژیوگرافی است که با نظر مساعد دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت بخش خصوصی با تعرفه دولتی امیدوارم تا 8 ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد و در آخر لازم است به این نکته اشاره کنم که بودجه محدود وزارت بهداشت جوابگوی رفع تمام نیازهای ما نیست، جا دارد خیرین عزیز هم استانی با ورود به این حوزه‌ی مهم و حیاتی ما را یاری دهند.
گفت‌وگو: رضا طولابی/ پایگاه خبری یافته

دیدگاه‌ها   

#1 آریان 1395-06-30 11:16
درودبرکسانی که لرستان محروم نگه داشته شده خدمت صادقانه می کنند.
لرستان ازاستانهای همجواربخصوص کرمانشاه عقب افتاده لیکن بالابردن سطح سلامت وتجهیزات پزشکی درلرستان بایستی بامدیران کاربلدشتاب بگیرد.
چراازدکتراسکینی اهل خرم آبادساکن ایتالیا که درسال 80به خرم آبادسفرکردواعلا م آمادگی جهت احداث مجهزترین بیمارستان قلب ایران درخرم آبادنموداستفاده نمی شودایشان اظهارداشت درصورت واگذاری زمین این بیمارستان رااحداث خواهدنمودوخودوخ انواده اش بهمراه چندتا پزشک متخصص قلب ازایتالیا به خرم آبادنقل مکان نموده وبه هم تباران خودخدمت کنند
نقل قول کردن
#2 جواد 1395-06-30 21:45
درود بر دكتر عزيز كه به جايگاهي رسيده كه واقعا لياقتشو داشتن
استان به افرادي مثل ايشون شديدا نياز دارن
كساني كه به فكر عام مردم هستند نه نفع شخصي
با تشكر از خدمات فراوانتون
نقل قول کردن
#3 دادگر 1395-06-30 23:52
از زحمات جناب آقای دکترمرادی فرریاست بیمارستان شهیدمدنی کمال تشکروقدردانی راداریم.وایشان شبانه روزدرجهت ارتقاع بیمارستان ونجات بیماران قلبی وارائه طرحهای نوین درمانی تلاش می کنند.حداوندانشا الله به ایشان وهمه خدمتگذاران صدیق توفیق عطاء فرماید.
نقل قول کردن
#4 رسا 1395-06-31 12:42
از دکتر ساکی و دکتر آسترکی به خاطر انتخاب درست دکتر مرادی که خود را صادقانه وقف خدمت به هم استانی ها کرده تشکر و قدرانی می شود . درودخدا بر همگی تان
نقل قول کردن
#5 رستمي 1395-06-31 23:17
درود بر دكتر مرادي عزيز كه سرمايه اين استانه
با تشكر از خدمات و زحمت فراوانشان...
نقل قول کردن
#6 سهیل 1395-06-31 23:24
از زحمات دکتر پرتوان و با انرژی و خدمتگزار مردم دکتر عزیز مرادیفر کمال تشکر وقدردانی را داریم
نقل قول کردن
#7 سمیرا علی نژاد 1395-06-31 23:49
عرض ادب و احترام به دکتر مرادی فر عزیز افتخار لرستان
سپاس از تعهد صادقانه و تلاش دلسوزانه شما در جهت گره گشایی از مشکلات درمانی و بهداشتی مردم این خطه
خداوند یارتان و دعای ما بدرقه راهتان
نقل قول کردن
#8 سمیرا 1395-07-01 00:42
با تسکر از زحمات جناب دکتر عزیز. امیدوارم تمام کسانی که لرستانی هستند و به جایی رسیده اند مانند ایشان در جهت پیشرفت و رفع محرومیت و سرافراز کردن نام استانشان گام بردارند.
نقل قول کردن
#9 سمیرا 1395-07-01 00:44
دستتون درد نکنه جناب دکتر. خسته نباشید. خدا قوت.
نقل قول کردن
#10 حسین ملکشاهی 1395-07-01 00:46
درطبابت وکیاست اعلمی
بهردرددردمندان مرحمی
فخردورانی ای دکتربهوش
دردوای دردخلق بیشتربکوش
نقل قول کردن
#11 پورضرونی 1395-07-01 06:39
جناب دکتر مرادیفر عزیز و دوست داشتنی،شما برای استان و دوستان مایه افتخار هستید ، خوشحالیم که بی ریا و صادقانه دردر راه پیشرفت استان تلاش می کنید امیدوارم خداوند توفیقات روز افزون به شما عنایت فرماید.
نقل قول کردن
#12 پورضرونی 1395-07-01 07:03
جناب دکتر مرادیفر عزیز و دوست داشتنی،شما برای استان و دوستان مایه افتخار هستید ، خوشحالیم که بی ریا و صادقانه دردر راه پیشرفت استان تلاش می کنید امیدوارم خداوند توفیقات روز افزون به شما عنایت فرماید.
نقل قول کردن
#13 قنواتی 1395-07-01 14:12
تبریک وتهنیت به پدرومادری شایسته ومردمدارکه باجانفشانی وفداکاری فرزندبرومندی بنام دکترمرادری رابرای اعتلای سرزمین سرافرازمان تربیت نمودند جناب دکترمرادی بپاس قدردانی ازفداکاری والدین فداکارت مردمداری وخدمت بی شائبه به ملت سرافراز ایران زمین سرلوحه همت عزم اهنینت قراربده فرزندشایسته لرتباران کوچک وبزرگ دعای خیرمان بذرقه راهت
نقل قول کردن
#14 قنواتی 1395-07-01 14:15
جناب دکترمرادی ازاینکه فداکاروجانفشانی پدرومادرت ببارنشست وشایستگی ولیاقت حضرتعال نمودارفداکاری وجانفشانیشان گردید مراتب تبریک وتهنیت مراپذیراباش
نقل قول کردن
#15 فربد 1395-07-01 14:21
دکتر عزیز خداوند تنت رو سالم نگه داره شما در خدمتگزاری به مردم وبیماران هیچی کم نمیذارید
نقل قول کردن
#16 رضا صالحی 1395-07-01 23:36
سلام و درود بیکران بر چنین مردان کم نظیر و خدمتگزار ی همچون دکتر مرادی فر .خدا قوت قهرمان
نقل قول کردن
#17 تفنگساز برای دکترم 1395-07-01 23:42
برای فرزندبرومندلرست ان دکترمرادی ارزوی بالندگی وموفقیت دارم وبه ایشان بخاطر جدیت وتلاشش جهت خدمت به مردم شایسته سرزمینم افرین ودست مریزاد میگویم بی شک دعای خیرتمامی اقشارحامی وپشتیبان ایشان جهت ارائه خدمات بیشترخواهدبود
نقل قول کردن
#18 امیرحسین 1395-07-02 02:11
درود خدا بر دکترمرادیفر عزیزودوست داشتنی خدایارت باد ای مهربان پزشک بر بالین بیمار
نقل قول کردن
#19 امیرحسین 1395-07-02 02:13
خدانگهدارتان باد دست مریزاد
نقل قول کردن
#20 ام البنین میرعالی 1395-09-08 16:24
از رئیس بیمارستان جناب اقای دکتر مرادی واقعا بدلیل زحمتهای فراوانی که انجام داده اند کمال تشکر وقدردانی رادارم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا