یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

آیین افتتاحیه نخستین نمایشگاه دستاوردهای شورای شهر و شهرداری خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری یافته، عصر امروز نخستین نمایشگاه دستاوردهای شورای شهر و شهرداری خرم‌آباد با حضور استاندار لرستان، فرمانده سپاه شهرستان خرم‌آباد، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خرم‌آباد، مدیران و مسوولان سازمان‌های متبوع شهرداری، در مجاورت دریاچه کیو برگزار شد.
در بخش‌هایی از این مراسم شهردار خرم‌آباد گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته و پروژه‌های در دست اقدام ارائه داد.
وی یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه را آشنایی شهروندان با اقدامات انجام شده توسط شهرداری و شورای شهر اعلام کرد.
در ادامه استاندار و حاضرین از غرفه‌های نمایشگاه بازدید کردند و مسوول هر غرفه گزارشی را از اقدامات و عملکرد خود ارائه می‌دادند.

راه‌پیمایی خانوادگی در بام خاطره‌ها خرم‌آباد 

شهردار خرم‌آباد گفت: راه‌پیمایی خانوادگی در "بام خاطره‌ها" در محله پشت بازار خرم‌آباد برگزار می‌شود.
"یحیی عیدی‌بیرانوند" در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار یافته اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت، روز جمعه ساعت 7 صبح راه‌پیمایی بزرگ خانوادگی در بام دوم خرم‌آباد موصوف به بام خاطره‌ها از میدان بلال حبشی پشت بازار آغاز می‌شود.
وی با اشاره به این که محله پشت بازار از محله‌های باشرافت امام محروم خرم‌آباد است، افزود: این برنامه در راستای معرفی این منطقه از شهر به شهروندان و گردشگران برگزار خواهد شد.
شهردار مرکز استان افزود: یکی از برنامه‌های عمرانی در سطح شهر خرم‌آباد ایجاد بام دوم خرم‌آباد موصوف به بام " خاطره‌ها" در این محله قدیمی است که شهرداری خرم‌آباد به‌شدت به دنبال اجراء و توسعه آن است.
بیرانوند ادامه داد: اما واقعیت این است که اجرای بام دوم خرم‌آباد به تنهایی از عهده شهرداری خارج است و دستگاه‌هایی مانند اداره برق، سازمان آب و فاضلاب و منابع طبیعی نیز باید در نیل به این هدف ما را یاری دهند.
وی با ذکر این که شهرداری آمادگی توسعه فضای سبز و ایجاد امکانات را در دستور کار قرار داده، افزود: امیدواریم سایر دستگاه‌ها سهم خود را در رفع این محرومیت‌ها ادا کنند تا شاهد شهری زیباتر از گذشته باشیم.
شهردار خرم‌آباد به برگزاری تور بازدید از پروژه‌های در دست اقدام شهرداری خبر داد و گفت: به مناسب هفته دولت و همچنین آشنایی شهروندان با پروژه‌ای شهری در صدد برگزاری تور یک روزه هستیم و شهروندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به روابط عمومی شهرداری خرم‌آباد مراجعه کنند.
عیدی بیرانوند در پاسخ به سؤال خبرنگار ما مبنی بر این که "منطقه ماسور علیرغم این که به شهر خرم‌آباد تعلق دارد؛ اما از حداقل امکانات شهری برخوردار است؛ برنامه‌های شهرداری برای این منطقه چیست؟" اظهار داشت: امسال بیش از 50 تا از کوچه‌های شهرک ماسور آسفالت و 40 تا جدول‌گذاری شده است؛ همچنین یک پارک هفت هکتاری در این منطقه احداث شده است. حدود 2 میلیارد معبر و ملک خریداری شده و تعریض معبر داشته‌ایم.
شهردار با بیان این که یک آب نمای شکیل با هزینه 200 میلیون تومان در منطقه ماسور احداث شده است افزود: بلوار ماسور نیز ساماندهی شده و این اقدامات با توجه به امکانات مالی شهرداری در منطقه ماسور، اقدامات قابل قبولی است.
خبرنگار یافته از شهردار خرم‌آباد سؤال کرد که "بستر رودخانه خرم‌آباد از مکان‌هایی است که با زیباسازی آن؛ می‌تواند به زیباتر شدن شهر کمک کند؟ چه برنامه‌ای برای این مکان دارید" پاسخ داد: در این خصوص تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری لرستان، شهرداری و مسکن و شهرسازی خرم‌آباد منعقد شده و کار مطالعه بستر رودخانه خرم‌آباد به طول 10 کیلومتر به مشاور واگذار شده است که نتیجه مطالعات به تصویب مقامات مسئول برسد و ما بتوانیم از این بستر به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که خرم‌آباد که نوروز گذشته به عنوان یکی از هفت شهر گردشگری کشور شناخته شده است، چه برنامه‌ای برای ادامه این روند و درآمدزا کردن این حوزه دارید، گفت: وقتی گردشگر وارد شهر و استان ما شود، ناخودآگاه از پارک‌ها، مراکز گردشگری و اقامتی ما دیدن می‌کند، مایحتاج خود را تأمین و از مراکز اقامتی ما استفاده می‌کند، حال اگر این امکانات مناسب و رفتار مردم با گردشگران مناسب باشد، آن‌ها سفیرهای خوبی برای شهر می‌شوند و جذابیت‌های شهر ما را تعریف می‌کنند و این خود سبب افزایش گردشگر و در نتیجه افزایش سرمایه مالی مردم شهرمان می‌شود.
بیرانوند در خاتمه افزود: اگر بخواهیم شهری داشته باشیم که همه در این شهر احساس آرامش کنند و لذت ببرند، راهی جز مشارکت، تعامل، پرهیز از اختلافات، پرداخت عوارض و سهم شهرنشینی ندارند تا شهرداری بتواند به بهترین نحو نماینده مردم شهر باشد. آینده خوبی را برای شهر خرم‌آباد خواهیم داشت و به یاری خدا اوضاع‌واحوال شهر خرم‌آباد بهتر و بهتر خواهد شد.

نمایشگاه شهردارینمایشگاه هفته دولت شهردارینمایشگاه هفته دولت شهردارینمایشگاه هفته دولت شهرداریمصطفی باقری - نرگس حافظی

دیدگاه‌ها   

#1 دهقان 1395-06-03 12:12
تپه پشت بازار (بام خاطره ها)پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به بام دوم شهر را دارد.حداقل میتواند نقطه عطفی برای محلات قدیمی شهر مثل پاسنگر,پشت بازار,درب دلاکان,باجگیران ,حکیم آباد,باباطاهر,م حله درب زیدبن علی و گل سفید باشد.شهر یک مجموعه بهم پیوسته است که وضعیت هر محله روی دیگر نقاط اثر میگذارد.مطمعنأ سود پیشرفت همه جانبه شهرمان به همه میرسد باید هرنقطه از شهر با کمک همدیگر آباد و زیبا شود.جا دارد شورای شهر و میراث فرهنگی مشترک باهم فکری بحال کتیبه سنگ نبشته که متعلق به قرن پنج هجری است بکنند حداقل یک محافظ شیشه ای دور آن نصب کنند تا از گزند گرما و سرما و باد و باران در امان باشد و نااهلان به آن صدمه نزنند و روی آن چیزی ننویسند.
نقل قول کردن
#2 سپهر 1395-06-03 13:41
تبدیل شدن خرم آباد به توریست پذیرترین شهر ایران و برند بین المللی صنعت گردشگری رویای دست نیافتنی نیست اگر 1-دره ی باستانی خرم آباد با محوریت قلعه فلک الافلاک ثبت جهانی شود 2-رودخانه خرم رود ساماندهی و به یک جاذبه ی توریستی درآمدزا تبدیل شود 3-ظرفیت های توریستی بی نظیر مجتمع بام شهر خرم آباد زنده شوند و در این مجموعه جاذبه هایی نظیر پل معلق-تله کابین-پارک آبی-بانجی جامپینگ-ترن هوایی و...ایجاد شود 4-با احداث سد تنگه شبیخون دهکده بزرگ گردشگری و سلامت در منطقه مخملکوه در شمال خرم آباد ساخته شود 5-بخش اگروتوریسم مجتمع کشت و صنعت و گردشگری لرستان که گفته شده شامل دهها جاذبه از جمله دریاچه مصنوعی-پارک آبی-پل معلق-تله کابین-باغ وحش-باغ پرندگان-باغ گردشگری-آکواریو م-جاده کالسکه رو-بازارچه محلی و...خواهد بود افتتاح شود 6-هتل های5ستاره و 4ستاره در حال ساخت شهر خرم آباد هرچه زودتر تکمیل و افتتاح شوند(هتل های صخره ای-شاپورخواست-ا فلاک-کیو و پارسیان) 7-پروژه های بزرگ در حال ساخت با کیفیت بالا تکمیل شوند از جمله آبشار طلایی-پل شاپوری-بام خاطره ها-آبشار شهری-برج های دوقلو و سیتی سنتر کیو-پارک کاسیت و...
نقل قول کردن
#3 امین 1395-06-03 23:30
آفرین به شهردار
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا