یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

به مناسبت دهه فجر و سالروز نیروی هوایی، مراسم صبحگاه مشترک و رژه نیروهای مسلح استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، صبح امروز طی مراسمی با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی لرستان، مراسم رژه نیروهای مسلح استان در پادگان لشگر 84 پیاده لرستان برگزار شد.

در این مراسم پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم و آتش‌نشان از خانواده شهدا و جانبازان سرافراز تقدیر به عمل آمد.

 روز نیروی هوایی

یکی از گام‌های بلندی که در جریان انقلاب موجب ریشه‌کن ساختن حکومت پهلوی شد، حرکت متهورانه‌ی نظامیان نیروی هوایی در 19 بهمن 1357 بود.
یک هفته از ورود امام قدس سره به ایران گذشته بود و هنوز رژیم شاهنشاهی پابرجا و بختیار مدعی مقاومت در مقابل انقلاب بود، ملت در انتظار وعده‌ی امام بود که در بهشت‌زهرا فرمودند: من توی دهن این دولت می‌زنم...
شایعه‌ی کودتای ارتش، روزبه‌روز فراگیرتر می‌شد و همه نگران اوضاع‌واحوال بودند. اگرچه اعتصابات پراکنده در برخی از واحدهای ارتش گسترش و موضوع به روزنامه‌ها نیز کشیده شده بود، اما هنوز مردم، ارتش را در مقابل خود می‌دیدند و نگران آینده‌ای مبهم و در هراس از روزی که درگیری نهایی ارتش و مردم بخواهد سرنوشت نهایی انقلاب را رقم بزند، بوده و عده‌ای هم آماده‌ی نبرد مسلحانه برای حصول پیروزی نهایی می‌شدند.
بهترین و عظیم‌ترین کاری که می‌توانست روحیه‌ی انقلاب را تقویت کند، مقاومت دولت بختیار را در هم شکند و مأموریت هایزر را در طراحی کودتای نظامی با شکست مواجه سازد و درنهایت روحیه‌ی معدود نظامیانی را که هنوز انقلاب را باور نکرده بودند درهم شکند، اعلام همبستگی ارتش با ملت بود. مقامات عالی‌رتبه نظامی به‌هیچ‌وجه زیر بار پذیرش انقلاب و اعلام همبستگی با مردم نرفته و هم چنان از دولت بختیار حمایت می‌کردند.
در این شرایط نظامیان فداکار و متعهد نیروی هوایی به این نتیجه رسیدند که باید دست‌به‌کار بزرگی زده و وظیفه‌ی ملی و مذهبی خود را انجام دهند. لذا با یک حرکت متهورانه به سیل خروشان ملت پیوستند و در 19 بهمن 1357 با حضور در اقامتگاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی در مدرسه‌ی علوی سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را در برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسانیدند.

مصطفی باقری/ یافته

دیدگاه‌ها   

#1 کوکلا 1395-11-18 20:53
متاسفانه هیچ پایگاه هوایی در مناطق لر نشین وجود ندارد در حالی که لرتباران زیادی در نیروی هوایی حضور دارند و این مناطق بسیار مناسب و استراتژیک هستند وجود یک پایگاه هوایی در دورود بسیار ضروری است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا