یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

لرتباران کشور در کرج گرد هم آمدند تا در مراسم دهمین سالگرد درگذشت استاد بهمن علاءالدین، یاد و خاطره اسطوره‌ي آواز بختیاری و خالق اثر ماندگار "مال‌کنون" را گرامی دارند.
به گزارش پایگاه خبری یافته، اين مراسم عصر روز‌ جمعه 14 آبان 1395 با حضور خانواده آن مرحوم و جمعی از اصحاب فرهنگ و دوست‌دارانش در بقعه متبركه امام‌زاده طاهر (ع) شهرستان کرج برگزار شد.
حواشی:
*در این مراسم برخی شاعران و فرهیختگان لر زبان در وصف بهمن علاءالدین سخن رانده و شعر خوانند.
*علی‌رضا کریمی نغمه‌پرداز بختیاری نیز که به عنوان مجری در برنامه حضور داشت در حین اجرای برنامه، ترانه‌های بهمن علاءالدین را بازخوانی می‌کرد.
*نکته قابل‌توجه حضور لرتباران با گویش، زبان‌ و پوشش مختلف محلی منطقه خود، در مراسم بود.
*"میلاد میداودی" لرتبار اهل مسجدسلیمان و بازیکن سابق تیم‌های ملی، سایپا، استقلال صنعتی خوزستان، باشگاه فوتبال استقلال تهران، باشگاه فوتبال الاهلی امارات، باشگاه فوتبال استقلال اهواز و باشگاه فوتبال پاس تهران نیز در مراسم حاضر بود.
* مراسم امسال یکی از شلوغ‌ترین مراسم ده سال اخیر بود، بیش از یک هزار لرتبار خود را به کرج رساندند تا ارادت خود را به " آبهمن" نشان دهند.
* گوشه گوشه بقعه متبركه امامزاده طاهر (ع) شاهد حضور لرتبارانی بود که در دسته‌های چندنفری، ترانه‌های علاءالدین را همخوانی می‌کردند.
* در این برنامه و به حرمت ایام سوگواری سالار شهیدان، از تشویق خوانندگان و شاعران خودداری شد و حاضرین با ذکر صلوات هنرمندان را بدرقه می‌کردند.
 
شایان ذکر است، "بهمن علاءالدین" معروف به "مسعود بختیاری" خواننده، ترانه‌سرا و آهنگ‌ساز نامی بختیاری است که آثار ماندگاری را در حوزه موسیقی و ترانه بختیاری از خود به یادگار گذاشته است.
علاءالدین مهرماه 1319 در شهرستان مسجدسلیمان به دنیا آمد و فعالیت هنری خود را از همکاری با رادیو و تلویزیون اهواز و نفت ملی آبادان و اجرای کنسرت‌هایی در سال‌های ابتدایی دهه 50 آغاز کرد.
حاصل سال‌ها تلاش استاد بهمن علاءالدین در حوزه موسیقی بختیاری در قالب آلبوم‌های "مال کنون"، " هی جار"، " تاراز"، "بر افتو"،"آستاره" و " ویر" در دسترس علاقه‌مندان به موسیقی بختیاری قرار گرفته است.
بهمن علاءالدین پس از طی یک دوره بیماری کلیوی و عمل جراحی مثانه در "صبح‌گاه روز جمعه، دوازدهم آبان‌ماه ۱۳۸۵ "، پس از ۶۶ سال زندگی شرافتمندانه، به علت نارسایی قلبی در بیمارستان " کسری" جهان‌شهر این شهر دربازکن را وداع گفت.


لرتباران کشور در بقعه متبركه امامزاده طاهر (ع) شهرستان کرج گرد هم آمدند تا در مراسم دهمین سالگرد درگذشت استاد بهمن علاءالدین، یاد و خاطره اسطوره‌ي آواز بختیاری و خالق اثر ماندگار لرتباران کشور در بقعه متبركه امامزاده طاهر (ع) شهرستان کرج گرد هم آمدند تا در مراسم دهمین سالگرد درگذشت استاد بهمن علاءالدین، یاد و خاطره اسطوره‌ي آواز بختیاری و خالق اثر ماندگار


خبر: نرگس حافظی

دیدگاه‌ها   

#1 ایمان 1395-08-14 20:16
روحش شاد
نقل قول کردن
#2 خرم آبادی 1395-08-14 20:40
روحش شاد
نام نیک هرگز نمیرد
نقل قول کردن
#3 لرپاپی 1395-08-14 21:31
بهتر بود این هنرمند بزرگ در زادگاهش به خاک سپرده می شد تا اعتبار و ارزش شهر خود را بیشتر می کرد البته خوش بختانه لر تباران در سراسر ایران حضور دارند و ایشان در کرج غریبه نیستند روحش شاد
نقل قول کردن
#4 لور پهله ای لورسونه گپ 1395-08-15 14:43
روحت شاد آ بهمن علاء الدین...
نقل قول کردن
#5 علی م 1395-08-17 12:15
زردکه دل ایله برفی از نو چونوپوشنده که زحلنه کنه او همدرنگس کجنه صداس نیاهه تش و تنگس کور اویده بردسه خو هی جار از تاراز ایا که مال کنونه آستاره صحو رهد و مال نوید برافتو
نقل قول کردن
#6 ویسکرمی 1395-08-17 19:11
خدا رحمتش کنه…من آهنگ گل ناز دارم رو خیلی دوس دارم…چرا فرهنگسرای بهمن اهواز که بنام ایشون بود رو تخریب کردند؟
نقل قول کردن
#7 لر بختیاری 1396-08-12 23:29
بسیار مراسم باشکوهی بود
بیشتر شکوه مراسم به تشریفر مایی همه اقوام لر مخصوصاً لرهای با تعصب وغیرتمند لرستانی زبان بود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا