یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

ساختمان قديمي‌ترين اداره لرستان نيز مشمول طرح آزادسازي قلعه فلك‌الافلاك خرم‌آباد قرار گرفت و هفته گذشته پس از هجوم ماشين‌هاي تخريب، پس از ساعاتي به تلي از خاك بدل شد!

ساختمان اداره كل پست لرستان كه بناي بازسازي شده آن مربوط به سال 1364 بود اما در همين مكان حدود 80 سال دوام آورده بود، چهارم و پنجم تيرماه تخريب شد تا ادامه طرح آزادسازي قلعه فلك‌الافلاك خرم‌آباد به اجرا گذاشته شود. اداره پست لرستان با بيش از 125 سال قدمت، قديمي‌ترين اداره در خرم‌آباد محسوب مي‌شود.

مراسم تخريب كه با حضور استاندار و جمعي از مديران و مسوولان استان انجام شد. در اين بين رحمان بيرانوند مدير كل پست لرستان كه مغموم و گرفته به نظر مي‌رسيد در حلقه خبرنگاران قرار گرفت و توضيحاتي در مورد خروج باعجله و نيز استيجاري بودن مكان جديد در خيابان علوي ارائه داد.

قرار است مغازه‌هاي بخش شمالي قله نيز به زودي تخريب شوند و فقط مالكان چند مغازه از تخليه سر باز زده و باعث اختلال در كار شده‌اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در اين خصوص گفت: با صرف هزینه‌ای بیش از یک میلیارد و 30 میلیون تومان تا کنون تعداد 10 باب مغازه و یک قطعه زمین که در حریم درجه یک قلعه تاریخی فلک‌الافلاک قرار داشتند، تملک شده است که در آینده‌ای نزدیک شاهد تخریب آن‌ها خواهیم بود.

سيدقاسم قربانی اظهار داشت: با آزاد‌سازی این قسمت مهم و همچنین تخلیه و تخریب اداره پست شهرستان خرم‌آباد، حدود یک هکتار دیگر به حریم قلعه تاریخی فلک‌الافلاک افزوده شد و یک گام دیگر به ثبت جهانی این اثر نزدیک شدیم .

وی افزود: جهت تملک بقیه مغازه‌های موجود در این راسته تا نبش پل صفوی حدود 5 میلیارد تومان دیگر نیاز است.

گزارش تصويري: تخريب ساختمان قديمي‌ترين اداره لرستان و افزايش حريم قلعه فلك‌الافلاك

گزارش تصويري: تخريب ساختمان قديمي‌ترين اداره لرستان و افزايش حريم قلعه فلك‌الافلاك

گزارش تصويري: تخريب ساختمان قديمي‌ترين اداره لرستان و افزايش حريم قلعه فلك‌الافلاك

عكاس: رضا جايدري/ يافته

دیدگاه‌ها   

#1 فرزاد رحیمی نژاد 1392-04-08 08:43
فقط امیدوارم به پارکینگ تبدیل نشه
نقل قول کردن
#2 مهرداد دهقانی 1392-06-16 05:15
نفهمیدیم آخر!
پست قدیمی تر است یا راه؟
_______________________________
يافته: پست در دوره ناصرالدين‌شاه(ح دود سال 1260) كارش را در لرستان اغاز كرده. راه از سال 1307 با افتتاح جاده سراسري به صورت غيررسمي و از سال 1312 با تاسيس اداره طرق و شوارع لرستان و خوزستان كارش آغاز شده و بيش از 60 سال اختلاف دارند!
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا