یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیر کل هواشناسی لرستان گفت: زمانی که آلودگی فسیلی در هوای کلان‌شهرها یا هر نقطه دیگری به وجود آید، باران به وجود آمده به صورت اسیدی خواهد بود.
به گزارش یافته، محمد هاشمی در جمع خبرنگاران در خصوص باران‌های اسیدی، گفت: زمانی که آلودگی فسیلی در هوای کلان‌شهرها یا هر نقطه دیگری به وجود آید، باران به وجود آمده به‌صورت اسیدی خواهد بود.
وی افزود: علت به وجود آمدن ذرات باران اسیدی به دلیل ترکیبات گروه نیتروژن و گازهای گوگردی است یعنی ترکیب شدن آب موجود با گازهای co2 و وجود گوگرد به همراه نیترات باعث پدیده باران اسیدی می‌شود.
مدیر کل هواشناسی لرستان تأکید کرد: در زمانی که باران اسیدی شروع به باریدن می‌کند بعد از دقایقی از غلظت آن کاسته خواهد شد اما در هر صورت همان بارش اولیه نیز مضرات زیادی برای گیاهان و پوست انسان دارد.
هاشمی ادامه داد: ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به هیچ عنوان باران اسیدی را تولید نمی‌کنند چرا که دلیل باران اسیدی ناشی از سوخت‌های فسیلی است. این ذرات اگر به اندازه متوسط و تعادل در هوا وجود داشته باشد حتی می‌‌تواند موجب بیشتر شدن هسته تراکم بارش باران شود.
وی بیان داشت: در شرایطی که ابر به وجود بیاید و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بیش از اندازه متعادل نشود باران مناسبی پدید می‌آید البته اگر این ذرات هم بیش از حد مجاز باشد در عدم بارش باران تاثیر دارد.
مدیر کل هواشناسی لرستان اظهار داشت: باران اسیدی به هیچ عنوان رنگ ندارد اما باران‌هایی که قطرات آن تیره و گل آلود است با غبار و گردوخاک همراه شده است و به هیچ عنوان اسیدی محسوب نمی‌شود و خطراتی را به دنبال ندارد.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا