یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل ثبت احوال استان لرستان عملکرد 9 ماهه سال جاری و آمار ثبت وقایع حیاتی را تشریح نمود.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "مصطفی امانی" در جمع خبرنگاران به آمار ثبت وقایع حیاتی در لرستان طی ۹ ماه نخست اشاره کرد و گفت: در مجموع در مدت‌زمان یاد شده ۲۷ هزار و ۹۳۲ واقعه ولادت در لرستان به ثبت رسیده که از مجموع این ولادت‌ها ۱۴ هزار و ۵۹۷ مورد پسر و ۱۳ هزار و ۳۳۵ مورد نیز دختر بوده است.
امانی با بیان این که به ازای تولد هر ۱۰۹ پسر در لرستان ۱۰۰ دختر به دنیا آمده است عنوان کرد: از مجموع ولادت‌های ثبت‌شده در لرستان ۱۸ هزار و ۷۶۰ مورد در شهرها معادل ۶۷.۲ درصد و ۹ هزار و ۱۷۲ مورد در روستاها معادل ۳۲.۸ درصد به ثبت رسیده است.
وی طی امسال در هر شبانه‌روز در لرستان به‌طور متوسط ۱۰۱ نوزاد و در هر ساعت به طور تقریبی ۴ نوزاد متولد شده است گفت: از این مجموع نوزادان متولد شده تعداد ۴۳۴ مورد مربوط به دو قلوزایی و ۲۲ مورد سه‌قلو بوده است.
مدیر کل ثبت‌احوال لرستان همچنین به آمار فوتی‌ها در لرستان طی ۹ ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت شش هزار و ۳۹۱ واقعه فوتی در لرستان به ثبت رسیده که از این تعداد سه هزار و ۶۵۵ نفر معادل ۵۷.۲ درصد مرد و دو هزار و ۷۳۶ نفر معادل ۴۲.۸ درصد زن بوده‌اند.
وی گفت: همچنین چهار هزار و ۶۸۴ مورد و معادل ۷۳.۳ درصد فوتی‌ها در شهرها و هزار و ۷۰۷ نفر معادل ۲۶.۷ درصد در روستاهای استان به ثبت رسیده و به طور متوسط در هر شبانه‌روز ۲۳ مورد و در هر ساعت یک مورد فوتی در لرستان به ثبت رسیده است.
مدیرکل ثبت‌احوال لرستان در رابطه با آمار ازدواج در ۹ ماه اول سال جاری خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد ۱۴ هزار و ۶۱۲ مورد ازدواج به ثبت رسیده که در هر شبانه‌روز ۵۳ ازدواج ثبت شده است.
امانی با بیان اینکه میانگین سن ازدواج‌های ثبت‌شده در استان لرستان طی ۹ ماه اول سال جاری برای زوج ۲۸.۴۵ سال و برای زوجه ۲۳.۶۱ سال بوده است گفت: همچنین طی ۹ ماه نخست امسال دو هزار و ۷۴۶ مورد طلاق در لرستان به ثبت رسیده که نسبت ازدواج به طلاق در این مدت برابر ۵.۳ بوده یعنی تقریباً به ازاء هر ۵.۳ واقعه ازدواج یک واقعه طلاق و در هر شبانه‌روز تعداد ۱۰ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.
وی گفت: ۵۳ درصد طلاق‌های ثبت‌شده لرستان در ۵ سال اول زندگی از همدیگر جداشده‌اند و ۱۷ درصد طلاق‌های ثبت‌شده در کمتر از ۱ سال اتفاق افتاده است.
 
منبع: روابط عمومی ثبت احوال لرستان

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا