یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

همزمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک و روز کودک و محیط زیست، همایش بزرگ "کودک و محیط زیست" در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار گردید.
به گزارش یافته، هم‌زمان با فرا رسیدن هفته ملی کودک و روز کودک و محیط زیست، همایش بزرگ «کودک و محیط زیست» با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و با حضور مدیران کل حفاظت محیط زیست و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان، مسئولین و کارشناسان این اداره و همچنین نماینده شورای هماهنگی سازمان‌های مردم‌نهاد محیط زیست و منابع طبیعی استان در محل سالن اجتماعات این اداره کل برگزار گردید.
در ابتدای این مراسم مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: کودکان آینده‌سازان جامعه ما هستند و نقش بسزایی در ایجاد فرهنگ درست زیست محیطی ایفا خواهند نمود.
فتحی بیرانوند با اشاره به مشکلات زیست محیطی جامعه گفت: بهترین راه برای حفاظت از محیط زیست فرهنگ‌سازی است و نخستین گام برای فرهنگ‌سازی، آموزش مسائل زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست است و یکی از مهمترین و موثر ترین مخاطبان برای آموزش محیط زیست کودکان هستند و باید فرهنگ‌سازی در خصوص حفاظت از محیط زیست را از کودکان آغاز کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن ارائه توصیه‌های کاربردی به کودکان برای استفاده بهینه از منابع و حفاظت محیط‌زیست از کودکان خواستند که در منزل و مدرسه و دیگر مکان‌ها عمومی به‌عنوان همیار محیط‌زیست عمل کنند و یار و یاور سازمان حفاظت محیط زیست در جامعه باشند.
در پایان این مراسم به کودکانی که با استفاده از مواد دورریختنی توانسته بودند کاردستی‌های زیبا و محیط زیستی بسازند با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جوایزی اهداء گردید.
پخش فیلم‌های محیط زیستی ویژه کودکان، اجرای تئاتر و قصه‌گویی برای کودکان و همچنین بازدید از موزه و ارائه توضیحات توسط کارشناسان درباره حیات‌وحش و گونه‌های جانوری استان از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

 


محمد نبی حسنوند

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا