یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان گفت: در پنج‌ماهه سال ۹۶ بیش از ۲۸۰ عدد تابلو و علائم ایمنی اخطاری، انتظامی و مسیرنما در سطح راه‌های شهرستان الیگودرز نصب و به‌روزرسانی گردیده است.
به گزارش یافته، "حبیب جمشیدی" گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه اقدامات گسترده‌ای در خصوص به‌سازی و ایمنی راه‌ها در شهرستان الیگودرز اجرایی شده است.
جمشیدی با بیان اینکه نصب علائم ایمنی اخطاری، انتظامی و مسیرنما نقش بسزایی در امنیت سفرهای جاده‌ای دارد، گفت: در پنج‌ماهه ۹۶ بیش از ۲۸۰ عدد تابلو و علائم ایمنی اخطاری، انتظامی و مسیرنما در سطح راه‌های الیگودرز نصب و به روزرسانی شده است.
وی افزود: انجام عملیات لکه‌گیری با آسفالت به میزان ۳۵۰ مترمربع، لایروبی و اصلاح کانال و قنو به طول ۹۵ کیلومتر، اصلاح ۸ کیلومتر شیب شیروانی و ساماندهی دو تقاطع در طول راه‌های الیگودرز به‌عنوان گوشه‌های دیگری از عملکرد راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این شهرستان در پنج‌ماهه ۹۶ بوده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از رفع ۳ نقطه پر تصادف در محورهای شهرستان الیگودرز خبر داد و گفت: در مدت یادشده بیش از ۹۵ کیلومتر از راه‌های شنی شهرستان الیگودرز تیغ‌زنی و تسطیح شده است.
 انجام ۲۵ کیلومتر ماسه روبی، ترانشه برداری محور الیگودرز - شول‌آباد به طول ۶ کیلومتر، لایروبی ۲۸ دستگاه پل و آبرو، اصلاح ۳۷ هزار متر قنو و ریزش برداری به میزان ۱۰ هزار مترمکعب بخش دیگری از عملکرد راهداری شهرستان الیگودرز بود که جمشیدی به آن اشاره کرد.
وی به تلاش شبانه‌روزی ۲۷ اکیپ به‌منظور برقراری تردد و رفع انسداد ناشی از تصادف در سطح محورهای مواصلاتی شهرستان الیگودرز اشاره کرد و گفت: در ۵ ماهه سال جاری پاک‌سازی حریم راه‌ها به طول ۴۵ کیلومتر، ۹۰ کیلومتر گریدرزنی با رویه شنی، ۴۵ کیلومتر تسطیح و شیب بندی شانه راه و اصلاح افتادگی شانه راه به طول ۸ کیلومتر درراه‌های الیگودرز انجام شده است.
جمشیدی گفت: از آنجا که شهرستان الیگودرز از نقاط سردسیر استان است در ابتدای سال جاری ۳۰۰ کیلومتر - باند برفروبی و ۱۵۰ کیلومتر- باند یخ‌زدایی با شن و ماسه در این شهرستان صورت گرفته است.
وی از پاک‌سازی سطح و شانه راه به طول ۴۵ کیلومتر در محورهای الیگودرز خبر داد و گفت: انجام لکه‌گیری غیر هندسی با پخش ۳۸۰ تن آسفالت، ترانشه برداری جاده دستگرد و جاده‌های فرعی به میزان ۱۲ هزار مترمکعب، اجرای ۷ کیلومتر فوکسیل در محور الیگودرز- اصفهان، جمع‌آوری ۲۰ عدد تابلوی غیرمجاز، ترانشه برداری محور شول‌آباد به میزان ۲۵ هزار مترمکعب، اجرای خط‌کشی گرم در طول ۷۵ کیلومتر و ارتقای حفاظ ایمنی میانه راه‌ها؛ نواحی پل؛ پرتگاهی و بهسازی حفاظ‌های موجود در طول بیش از ۱۹۵ کیلومتر از راه‌های الیگودرز از دیگر موارد قابل‌ذکر در عملکرد راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این شهرستان به شمار می‌رود.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان از مطالعه تشخیصی و ارائه طرح ارتقاء ایمنی دو نقطه پرتصادف در الیگودرز خبر داد و گفت: در پنج‌ماهه امسال ۶ کیلومتر از شیب موجود در حاشیه راه‌های شهرستان الیگودرز ایمن‌سازی و ۸ عدد گاردریل نیز به روزرسانی شده است.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه ۲۶ مورد تخلف در خصوص تجاوز به حریم راه‌های شهرستان الیگودرز شناسایی شده است، گفت: تاکنون بیش از ۲۸ مورد اخطار به افراد متخلف داده شده و ۴ مورد نیز منجر به اعمال قانون متخلفان گردیده است.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا