یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از برنامه‌های هفته دفاع مقدس که توسط سپاه استان اجرا می‌شود خبر داد.
به گزارش یافته به نقل از خبرگزاری بسیج، سرهنگ علی حسین پازدار در نشست خبری که مناسبت هفته دفاع مقدس در سالن جلسات فرماندهی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: هفته دفاع مقدس تقارن پیدا کرده است با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (ع) که قطعاً این تقارن منشاء خیر، برکت و اثر گزار خواهد بود.
وی افزود: برابر ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح مسئولیت اجرا برنامه‌های هفته دفاع مقدس یک سال با ارتش و یک سال با سپاه پاسداران است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال به عهده سپاه پاسداران است گفت: در لرستان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) متولی اجرای این برنامه‌ها است که هفته دفاع مقدس با هدف تجلیل از شهدای گران‌قدر برگزار می‌شود ما هر چه داریم از شهدا داریم که این هفته درواقع تجلیل از همه نقش‌آفرینان عرصه دفاع مقدس است.
وی با اشاره به اینکه این هفته فرصت مغتنمی است که بار دیگر مرور کنیم رشادت‌ها، شجاعت‌ها ولایت مداری، اطاعت امت از امام که فرصت و خوب برای ترسیم این رویدار عظیم و تاریخی است خاطرنشان کرد: در هر مقطع و زمان گروهی از انسان‌های پاک‌باخته و مجاهد در جهت احیای سنت‌های الهی عَلَم حق را برداشته‌اند و دنیا کفر در مقابل ایستاده و مشکلاتی را برای رسیدن به اهداف به وجود آورده است.
سرهنگ پازدار عنوان کرد: جنگ بین حق و باطل با هواپرستی قابیل شروع شد و در طول تاریخ این حوادث حق و باطل در مقابل هم قد َعلَم کردند البته تا همیشه تاریخ این اتفاق خواهد افتاد و اختصاصی به یک زمان خاصی ندارد.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان ضمن اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) مصداق بارز عدالت‌خواهی و حق‌دوستی بود گفت: استکبار جهانی تاب این حق و عدالت‌خواهی را نیاورد و نتوانست و این رویداد عظیم تاریخی را باور کند و به همین علت قبل از آغاز جنگ که رسماً شروع شود و قبل از شروع دفاع مقدس دشمن و استکبار جهانی و به سرکردگی آمریکا خیلی کارها کرد که انقلاب ما را با شکست مواجهه کند اما هیچگاه موفق نبود‌ و نخواهد شد.
سرهنگ پازدار با بیان اینکه دشمن قصد داشت که مردم ما را مایوس کند از و طریق‌های متفاوت وارد شد خاطرنشان کرد: اولین اقدامی آن‌ها این بود که یک جنگ داخلی در کشور به وجود بیاورند اما دشمن نتوانست که موفق شود دشمن در تلاش بود که در جامعه ما تفرقه‌انگیزی کند و دست به اقداماتی زدند اما موفق نشدند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تأکید بر اینکه دشمن برای برانداختن نظام مقدس جمهوری اسلامی متوسل شده است افزود: دشمن با به راه انداختن جنگ رسانه‌ای در تلاش هستند که مشکلاتی را برای جمهوری اسلامی به وجود بیاوردند.
وی با اشاره به اینکه محاصره اقتصادی دشمن مربوط به امروز نیست بلکه از ابتدای انقلاب خواستند مردم را مأیوس کنند خسته و ناراضی کنند که البته دشمن موفق نشده است نهایتاً استکبار جهانی به سرکردگی امریکا که بیاید جنگ تمام‌عیاری را که حدود 40 کشور آمده بودند به کمک رژیم بعث عراق یک جنگ نا برابری را به ما تحمیل کردند عنوان کرد: جنگ به‌خودی‌خود یک پدیده و یک اتفاق نامبارکی است اما در دفاع مقدس ما دفاع کردیم از آرمان‌های دین اسلام و این جنگ دستاوردهایی برای ما داشته است.
سرهنگ پازدار با اشاره به دستاوردهای جنگ خاطر نشان کرد: دستاوردهای دفاع مقدس ناکام گذاشتن عراق و شکست اهوبت آمریکا و ابرقدرت‌ها بود و دیگر دستاورد آن این بود که به‌واسطه دفاع مقدس شاهد وحدت خیلی زود و سریع بین ارتش و سپاه بودیم.
وی با بیان اینکه خودباوری و اعتمادبه‌نفس، نقش‌آفرینی بسیج در جنگ جز دستاوردهایی ما است خاطرنشان کرد: دفاع مقدس موجب به دست آوردن و تحول در صنایع دفاعی کشور شد و همچنین اطاعت‌پذیری محض امت از ولایت از دیگر دستاوردهای جنگ بوده است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به دیداری که سال گذشته با مقام معظم رهبری داشته‌اند گفت: ایشان فرمود‌ند که هر مملکتی یک سرمایه‌ای دارد و سرمایه ما دفاع مقدس است و بنابراین ما باید این سرمایه را حفظ کنیم و بر همین اساس برنامه‌هایی را تدارک دیده‌ایم.
وی به برنامه‌های هفته دفاع مقدس که توسط سپاه استان اجرا خواهد شد اشاره کرد و اظهار داشت: در آستانه هفته دفاع مقدس نمایش فرهنگی رزمی عاشورایان تلفیق یکی از عملیات‌های دفاع مقدس و یک بخش نمایش فرهنگی و رژه باشکوه نیروهای مسلح باهدف به نمایش گذاشتن اقتدار و وحدت نیروهای مسلح سی و یکم شهریورماه در مرکز استان و شهرستان بروجرد برگزار می‌شود و در مابقی شهرستان‌های استان نیز رژه موتوری برگزار خواهد شد.
سرهنگ پازدار افزود: دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و ائمه جمعه شهرستان‌ها، شرکت فرماندهان و کارکنان سپاه استان در نماز جمعه، سخنرانی فرماندهان سپاه استان در نماز جمعه و دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه استان با خانواده شهدای لرستان ازجمله برنامه‌هایی است که در هفته دفاع مقدس در استان لرستان برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: پیاده‌روی خانوادگی، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی قرارگاه لشگر 84، غبارروبی گلزار شهدا، ویزیت رایگان درمانگاه‌های نظامی، اعزام تیم‌های امدادی به مناطق محروم استان و مراسم تجلیل از سربازان در این هفته برگزار می‌شود.
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس تجلیل از سربازان و همچنین به نواختن زنگ مقاومت در سطح مدارس استان را داریم گفت: همایش نقش زنان در دفاع مقدس، یادواره شهدای استان لرستان و همچنین همایش تبیین نقش اصناف و بازار و تجلیل از شهدای اصناف و بازار در استان لرستان برگزار می‌شود و راویان دفاع مقدس نیز در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان حضور می‌یابند.
لازم به ذکر است که روابط عمومی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) به مدت یک هفته هماهنگ کرده‌اند با صداوسیمای مرکز استان که پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس خاطره و ناگفته‌های جنگ را بازگو کنند
وی در پایان خاطرنشان کرد: ما برنامه‌های متنوعی را در سطح حوزه‌ها؛ پایگاه؛ ادارات و روستاها نیز داریم

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا