یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

روزی که در شورای مرکزی مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، طرح انتخابات اعضای صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان مطرح شد خیلی به نتیجه‌ی طرح خوش‌بین نبودیم.
 فکر می‌کردیم این همه سرو صدا برای انتخاب حدود هشتاد تن از فرهنگیان در سراسر کشور و بعد انتخاب دو تن از آنان برای عضویت در هیات امنای صندوق و یک تن به عنوان بازرس، خیلی نمی‌تواند دست آورد اعتمادسازی داشته باشد اما هر حرکتی می‌تواند حاشیه‌های مبارکی هم داشته باشد.
این روزها انتخابات شروع شده است و در سراسر کشور بسیاری از فرهنگیان برای عضویت در هیات امنای صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان، کاندیدا شده‌اند. کمپین‌های بزرگی تشکیل داده‌اند و فرهنگیان را به این کمپین‌ها دعوت می‌کنند. شور و هیجان هزاران فرهنگی در این کمپین‌ها چیزی بود که پیش بینی نشده بود.
امروز خیلی راحت می‌توانیم داوری کنیم و به این طرح نمره‌ی قبولی بدهیم:
یکم:
در فضای مجازی بسیاری از فرهنگیان حضور دارند و البته خیلی‌ها هم حضور خود را در این فضا ضروری نمی‌بینند اما امروز برای نخستین بار، همه‌ی فرهنگیان درگیر فضای مجازی شدند و حضور خود را ضروری دانستند این یعنی وادار کردن بسیاری از سهامداران به کنشگری و مشارکت در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها.
دوم:
انتخابات اعضای صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان، انتخابات اینترنتی است و در جامعه‌ی فرهنگیان، این نخستین انتخابات سراسری است که از طریق اینترنت انجام می‌گیرد این هم بهتراست به فال نیک گرفته شود.
سوم:
شاید بهترین نتیجه‌ای که باز قابل پیش‌بینی نبود بالا رفتن سطح دانش معلمان به‌عنوان سهامداران صندوق، نسبت به هویت و چیستی صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان بود.
در این کمپین‌ها صدها مقاله در مورد صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان از صدها منتقد منصف و غیرمنصف بارگذاری شد.
هزاران تن از فرهنگیان برای نخستین بار از سرمایه‌های صندوق آگاهی یافتند! هزاران تن از فرهنگیان برای نخستین بار اعضای هیات امنای صندوق را شناختند!
مسائل بسیار خوبی در کمپین‌ها مطرح شده است پرسش‌های بی‌شماری برای فرهنگیان پیش آمده است همه‌ی این پرسش‌ها حاصل آگاهی آنان است پرسش از آگاهی برمی‌خیزد چرا که جامعه‌ی ناآگاه جامعه‌ی بی پرسشی است.
چهارم:
وزیر محترم آموزش‌وپرورش بعدازاین انتخابات اکنون در برابر معلمانی قرارمی گیرد که با قبل از انتخابات تفاوت دیدگاه خواهند داشت امروز، همین معلمان با آگاهی از وضعیت کنونی صندوق می‌توانند به کمک وزیر بشتابند و اتفاقن این انتخابات یکی از درخشان‌ترین تصمیمات این وزیر محترم جناب دکتر بطحایی به شمار خواهد آمد!
پنجم:
بی‌شک معلمانی که در سراسر کشور با رأی و پشتیبانی هزاران هزار از فرهنگیان به مرحله‌ی نهایی می‌رسند برای وزیر محترم آموزش‌وپرورش یک سرمایه‌ی اجتماعی به‌حساب می‌آیند و به‌سادگی رها نمی‌شوند و به‌عنوان مجمع عمومی صندوق، می‌توانند به کار گرفته شوند و گاهی این‌چنین گمان نمی‌شود که می‌شود!
 ایدون باد!
علی گودرزیان/ روزنامه‌نگار و معلم

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا