یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نشست تخصصی مشترک انجمن‌های جامعه‌شناسی و نمایش لرستان روز دوشنبه یازدهم دی‌ماه در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی هنری ارشاد لرستان در خرم‌آباد برگزار گردید.
به گزارش یافته، در این جلسه که با حضور علی ایزدی کارشناس مرکز هنرهای نمایشی ایران و مسئول برگزاری جشنواره‌های فجر استانی، جمعی از اساتید، کارشناسان، هنرمندان تئاتری و جامعه شناسان برگزار شد و در خصوص نحوه تعامل انجمن نمایش لرستان و دفتر دانشگاهی انجمن جامعه‌شناسی لرستان مباحثی موردبحث و بررسی قرار گرفت.
 رئیس انجمن نمایش لرستان در این نشست ضمن خیر مقدم به جامعه شناسان و مهمانان به ارائه مطالبی در خصوص برگزاری سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر استانی (جشن گفتگوی تئاتر ایران) و همچنین تعداد نمایش‌های اجرایی طی مدت برگزاری این جشنواره پرداخت.
فرزاد زیدی نژاد با اشاره به فعالیت‌های سازنده انجمن‌های جامعه‌شناسی و نمایش، اظهار امیدواری کرد: همکاری‌های مشترک دو انجمن ذکر شده و انجام برنامه‌های با موضوعات فرهنگی هنری تأثیر مثبتی در روند فعالیت ایجاد نماید.
علی ایزدی کارشناس تئاتر مرکز هنرهای نمایشی ایران و مسئول برگزاری جشنواره‌های فجر استانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشستی در حاشیه اجراهای نمایش در لرستان و نو بودن این ایده از برگزارکنندگان تشکر کرد و در مورد نحوه اجرای نمایش‌های جشنواره‌های فجر استانی در 6 مرکز استان در کل کشور برای حاضران توضیحاتی ارائه کرد.
ایزدی اظهار امیدواری کرد که برگزاری جشنواره‌های فجر استانی شرایطی را هم برای هنرمندان اجرا کننده در دیگر استان‌ها و تعامل با هنرمندان تئاتری آن استان و هم برای مخاطبان شهرستان‌ها برای دیدن نمایش‌های با تنوع موضوعی بیشتر فراهم کرده باشد.
وی اظهار داشت تعداد 9 نمایش در خرم‌آباد اجرا شد که این نمایش‌ها از استان‌های مرکزی، تهران، خوزستان و لرستان بود.
رئیس انجمن جامعه‌شناسی لرستان نیز در ادامه این نشست در خصوص فعالیت‌های علمی و پژوهشی انجمن جامعه‌شناسی استان از ابتدای فعالیت آن گزارشی ارائه نمود.
مجتبی ترکارانی نیاز به ارتباط انجمن‌های علمی و هنری نظیر انجمن جامعه‌شناسی و هنرهای نمایشی و دوری از فعالیت‌های جزیره‌ای و گفتگوی بین رشته‌های علمی و هنری را از جمله راهکارهای مؤثر در زمینه بهبود روند فعالیت‌های فرهنگی و برنامه‌های پیش رو عنوان کرد.
 ترکارانی همچنین به نحوه تعامل هر چه بیشتر دو انجمن یاد شده اشاره کرد و افزود: جامعه‌شناسی به دلیل شناخت زمینه‌های اجتماعی می‌تواند نگاه عمیق‌تر نسبت به مسائل اجتماعی و ارائه آن‌ها در قالب طرح و ایده‌های جدید داشته و با همفکری و همیاری دو انجمن نگاه همه‌جانبه و آسیب شناسانه‌ای به موضوع جذب مخاطب در حوزه نمایش و تئاتر داشته باشند.
و ی همچنین اضافه کرد، از طرفی هنرمندان نمایش می‌توانند با تولید آثار هنری مطلوب، باعث شکل‌گیری نگاه دقیق و عمیق‌تری در جامعه شناسان نسبت به جامعه، مسائل آن، ضرورت‌ها و اولویت‌های آن شده و پاسخگوی نیاز مخاطبین خود در تمام اقشار باشند.
در پایان اظهار امیدواری کرد که چنین ارتباط‌هایی بین انجمن‌ها بیشتر شود تا هم گفتگوی بین صاحبان فکر و اندیشه بیشتر شود و هم بتوانیم در یک دادوستد فکری به اندوخته‌هایمان بی افزاییم و درنهایت گفتگوی جمعی تقویت شود.

 


خبر: مهیار صادقی

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا