یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

طی مراسمی، آیین تجلیل از خبرنگاران استان با حضور مدیران ارشد استان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، ظهر پنجشنبه طی مراسمی با حضور "حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی" نماینده ولی‌فقیه در لرستان،"هوشنگ بازوند" استاندار لرستان، معاونین استاندار و جمعی از خبرنگاران، از اصحاب رسانه لرستان قدردانی شد.
در ادامه این برنامه از خانواده شهید "محمود صارمی" و "شهید علیرضا حیدریان"، خانواده "ابراهیم امرایی"خبرنگار صداوسیمای مرکز لرستان، خانواده‌های زنده‌یاد"سجاد میرزایی و محسن سپهوند" از خبرنگاران استان و همچنین از کسانی که در جشنواره ایثار و شهادت، رتبه کسب کرده‌اند نیز تجلیل و قدردانی به عمل آمد.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در این مراسم گفت: خبرنگاران از تهدید و ارعاب وحشت ندارند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد میرعمادی با بیان این که خبرنگاران حقایق را بیان می‌کنند، خاطرنشان ساخت: خبرنگار برای به دست آوردن واقعیت‌ها تلاش می‌کند تا بتواند آن را به جامعه منعکس نماید.
وی با اشاره به این که تمام نشریاتی که به دستم می‌رسد را مطالعه می‌کنم، افزود: مطالبی که در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری محلی منتشر می‌شود را هرروز ملاحظه می‌کنم.
امام‌جمعه خرم‌آباد به رشد کمی و کیفی رسانه‌ها در استان اشاره کرد و بیان نمود: تعداد خبرنگارانی که امروز در لرستان فعالیت دارند نسبت به 10 سال پیش، 20 برابر شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرعمادی خاطرنشان کرد: مقاله و یادداشتی‌هایی که امروز در نشریات و سایت‌ها منتشر می‌شود بازمان گذشته قابل‌مقایسه نیست.
وی گفت: باوجود مقاله‌ها، یادداشت‌ها و خبرنگاران زبده، لرستان به بلوغ رسانه‌ای رسیده است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که افتخار می‌کنم، عنوان روز خبرنگار به مناسبت شهادت خبرنگار لرستانی " محمود صارمی" نام‌گذاری شده است، افزود: این عنوان برای لرستان مسؤولیت خبرنگاران لرستانی را سنگین‌تر می‌کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرعمادی در بخشی از سخنان خود به گرفتار شدن "ابراهیم امرایی" خبرنگار صداوسیمای مرکز لرستان به یک بیماری خاص اشاره کرد و گفت: ضمن آرزوی سلامتی برای این خبرنگار دلسوز، وی از اثرگذارترین خبرنگارانی بود که برای اعتلای لرستان زحمت می‌کشید.
وی به اهمیت موضوع صداقت و دقت در اخبار توسط خبرنگاران تأکید کرد و گفت: عده‌ای به دنبال انتشار شایعه، تهمت، مطالب کذب و... هستند و نباید چنین کاری را انجام دهند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان از کپی‌برداران خبری انتقاد کرد و گفت: برخی از سایت‌های خبری را که چک می‌کنم، عنوان تیترش هم با سایت مرجع یکی است، ضمن این که فقط نام خودشان را زیر خبر درج می‌کنند و زحمت تغییر تیتر را هم نمی‌کشند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین میرعمادی اظهار داشت: بعضی از مدیران سایت‌ها نیز باهوش هستند و در بین مطالب، مجدداً عنوان رسانه خودشان را ذکر می‌کنند که باعث می‌شود که اگر خبرشان کپی شد، عنوان رسانه‌شان حفظ شود.
وی همچنین با بیان این که برخی از نشریات، مدت‌های زیادی از انتشارشان می‌گذرد، تصریح کرد: متأسفانه برخی از این رسانه‌ها، در طول سال، یک خبر هم از بیانات رهبر معظم انقلاب منتشر نمی‌کنند!
در حاشیه:
*اجرای زنده برنامه طنز توسط افشین چگنی و سید نوری موسوی(ممجو) پس از گذشت حدود یک دهه جالب توجه بود. همانطور که در این مراسم عنوان شد، به مناسبت روز خبرنگار این دو هنرمند لرستانی فعالیتشان را مجددا در کنار یکدیگر آغاز کردند.
*گفتگوی تلفنی با ابراهیم امرایی(خبرنگار صدا و سیمای مرکز لرستان) که مدتی است به دلیل یک بیماری خاص در بستر می‌باشد، باعث شد بغض گلوی حاضرین را بگیرد و بابت این موضوع اندوهگین شوند.
*اجرای زنده موسیقی سنتی لری توسط گروه سیف الدین آشتیانی نیز جالب توجه بود که وی ترانه‌های جدیدش را در این مراسم اجرا نمود.
*در این مراسم جمعی از خبرنگاران شهرستان‌های استان که خود را به این مراسم رسانده بودند نیز حضور داشتند.
مصطفی باقری/ یافته

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا