آثار راهيافته به بخش مسابقه فيلم نهمين جشنواره منطقهاي فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار از سوي دبيرخانه اين جشنواره معرفي شدند.
به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، 59 فيلم كوتاه داستاني، مستند و پويانمايي به بخش مسابقه فيلم نهمين جشنواره فرهنگ بومي ژيار راه يافتند که در بین آثار برگزیده 9 اثر از فیلم سازان لرستانی حضور دارد.
محمدرضا حافظي با فیلم نقش بر ديوار، كيومرث سرشار با فیلم نسار، محسن آزادي با فیلم راه، سيد ميكائيل موسوي با فیلم جرعههاي تاريخ، پروين مراحمي با دو فیلم بلنداي دور و حوريان زخمي، فردوس خسروينژاد با فیلم وزهبان، اميرعلي ميردريكوند با فیلم زندگي با آرزو و نسیم عینی با فیلم غرور بدون مصرف لرستانی های راه یافته به بخش مسابقه این جشنواره هستند.
اين فيلمها توسط هيأت انتخاب بخش فيلم اين جشنواره متشكل از شمسالدين آروند(از خرمآباد)، جلال نصيري هانيس، سالم صلواتي، ستار چمنيگل، هيوا اميننژاد به شرح زير اعلام شدند:
داستاني
1-اسكلت- روحالله اكبري- ايلام
2- زنگ ورزش- جبار صالحي- سنندج
3- سياه و سفيد- جلال ساعدپناه- سنندج
4- مترسكها هم ميميرند - پرويز رستمي- مريوان
5- نقش بر ديوار- محمدرضا حافظي- خرمآباد
6 - نظير ميرزايي- سنندج
7- بوي باروت- فرشيد عبدي- سنندج
8- يار اين خانه خلوت- اميد راستبين- سنندج
9- خاكستر و باد- زانيار عزيزي- سنندج
10- ريشه در خاك- بيژن زمانپيرا- سنندج
11- اولين شب زمستاني- آرش رفيعي- اروميه
12- دوستي براي دوستم- سركوت محمدي- سنندج
13- يك هيچ- سامان حسينپور- سنندج
14- برتلك باز- سجاد احمد بيگي- ايلام
15- پروانهها- عدنان زندي- سنندج
16- هفتسنگ- فاطمه دست مرد- مريوان
17- ديوار- فريده نادري- سنندج
18- مرثيهاي براي شب- يوسف كارگر- اروميه
19- باد چيزي خواهد گفت- علي مردمي- اروميه
20- راه- محسن آزادي- خرمآباد
21- آپارتمان مورچهها- توفيق اماني- سنندج
22- يك بعد از ظهر خوب- بابك اميني- سنندج
23- بادبادك- ادريس محموديان- سقز
24- كوهستان- حامد حيدري ذاكر- كرمانشاه
25- چند طبقه پايينتر- وحيد قاضي مير سعيد- اروميه
26- آغوش- تيمور قادري- سنندج
27- شاتر- فرزاد حسن ميرزايي- بانه
28- آخرين موسيقي شنيده نميشود- هادي احمدي- بانه
29- تنگ تنگ- محمد ميرزانيان- اروميه
30- مونس- اسرين محمودي- سنندج
31- نت هشتم- آذر منصوري- سنندج
مستند
1-نقشي براي بودن- اميد شكر يازي- اروميه
2-ناله سوخان- جلال فصيحي- كرمانشاه
3-نسار- كيومرث سرشار- خرم آباد
4- فردا نزديك است- محمد رضا ميناپور-اروميه
5- قاشق- جلال و يسي- سنندج
6- چاشني- قدرت باقري- ايلام
7- قوناق قوشلار (پرندگان مهاجر)- حسين دادگر- اروميه
8- زندگي با آرزو- اميرعلي ميردريكوند- خرمآباد
9- قه لاته- سيد حميد فخري- كرمانشاه
10- جلي رازاو ه- منصور عزيزي- كرمانشاه
11- انقراض- محمد رضا باغباني- سنندج
12- كهربا- سهراب حسين زاده- سنندج
13- كابرات- برهان احمدي- سنندج
14- جرعههاي تاريخ- سيد ميكائيل موسوي- خرمآباد
15- بلنداي دور - پروين مراحمي- خرمآباد
16- حوريان زخمي- پروين مراحمي- خرمآباد
17- وزه بان- پرويز رستمي-مريوان
18- اشكو- فردوس خسروينژاد- خرمآباد
پويانمايي
1-زمين ما- طالب ظاهري- سنندج
2- ميعاد گاه- برزان رستمي- سنندج
3- گاما- بابك شكري- كرمانشاه
4- سيستم- توحيد تواناي رشيد- اروميه
5- كارگردان- آزاد جعفر پور-مراد حق پرست- اروميه
6- صلح جهاني- محسن خسرو آبادي- سنندج
7- عكس- ماشاالله محمدي- سنندج
8- غرور بدون مصرف- نسيم عيني- خرمآباد
9- كودكان بلوط- سعادت رحيمزاده- مهاباد
10- مادرم در باد- رضا محمدي- بانه
نهمين جشنواره منطقهاي فرهنگ بومي فيلم و عكس ژيار با همكاري انجمن سينماي جوانان استان كردستان، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كردستان و همچنين شهرداري و اداره ارشاد و فرهنگ اسلامي بانه از تاريخ 19 تا 21 ارديبهشتماه در شهر بانه برگزار خواهد شد.