یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

بعد از سال‌ها پرسپولیس دوباره بازیکنی را در جمع خود دارد که مورد احترام هواداران رقیب نیز هست؛ بازیکنی نه از آن دسته چهره‌های معمولی فوتبال که یکی از ستاره‌های تیم ملی و یکی از مؤثرترین‌های 3 سال گذشته فوتبال ایران.
وحید امیری پنجشنبه پیش اولین گل فصل پرسپولیس را وارد دروازه فولاد کرد و بعد با حرکتی شبیه به دنیس برگ‌کمپ دست راست را روی قلبش گذاشت و به سمت هواداران تیمش رفت. وقتی از او در پایان مسابقه سوال کردند که چرا هیچ وقت شادی خاصی انجام نمی‌دهد و خود را بعد از گلزنی در دیدرس دوربین‌ها قرار نمی‌دهد، با همان متانت همیشگی گفت که شادی گل بلد نیستم.
امیری یکسال و یک بازی است که در جمع پرسپولیسی‌هاست. بازیکنی که از شوربختی فوتبال ایران در سن 27 سالگی چهره شد. در حالی که با تکنیک، سرعت، بازی‌خوانی و فیزیک مناسب باید خیلی زودتر در جمع ستارگان فوتبال ایران قرار می‌گرفت. وحید البته هرگز ستاره نبوده است؛ او از نسل قهرمان‌هاست. آدم‌هایی که میانه چندانی با خودنمایی، جنجال و تصویرسازی ندارد و سر به لاک، وظیفه طبیعی و حرفه‌ای خود را انجام می‌دهند. امیری در فصل گذشته با گل‌های 3 امتیازی و پاس‌های کلیدی نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس داشت و البته هرگز اسمش در کنار جنجال‌های ستاره‌های مورد توجه‌تر تیم به چشم نیامد.
او همچنین در عرصه ملی بیشترین دقایق حضور در تیم کی‌روش در مقدماتی جام‌جهانی را داشته و یکی از کلیدی‌ترین‌های دو مربی شاخص فوتبال ماست. دو مربی بزرگی که در هر چیزی اختلاف نظر داشته باشند، در شناخت بازیکنان وظیفه‌شناس و میدان دادن به آنها خبره‌اند. امیری با این کارنامه پر و پیمان فصل گذشته را به اتمام رسانده و در آغاز فصل جدید نیز درخشش خود را آغاز کرده است. با این وصف سوال مهم اینجاست که چرا در دو سال گذشته نام امیری در بین برگزیدگان فوتبال ایران در مراسم موسوم برترین‌ها نبوده است.
 امیری با این آمار کاملا محق عنوان بهترین چه از نظر فردی و چه از نظر تیمی است و البته از نظر استانداردهای رفتاری نیز این شایستگی را دارد که به عنوان یک چهره برگزیده در فوتبال ایران معرفی شود. بازیکنی که تحصیلات عالیه را دنبال کرده و شأن اخلاقی‌اش دقیقا همان چیزی است که هواداران فوتبال از یک بازیکن انتظار دارند؛ اما وقتی پای انتخاب می‌افتد باز هم دیگران هستند که بیشتر مورد توجه‌اند، دیگرانی که البته در برخی درخشش‌های فنی‌شان شکی نیست؛ اما آنها به اندازه همه امتیازهایی که برای تیم آورده‌اند، به وجهه و محبوبیت خود و تیم نیز آسیب رسانده‌اند. کاری که همچنان در انجام دادن آن پا پس نمی‌کشند و حتی در مراسم برگزیدگان روی سن شمایی از آن را به نمایش گذاشتند.
امروز که کاپیتان تیم‌ملی والیبال با الفاظ نامناسب به کارشناسان رشته خود تاخت با خود فکر کردیم چقدر بد که ورزشکارهایی مثل وحید امیری در هنگام جایزه و قدردانی جایی در ذهن ما ندارند. قهرمان‌هایی که نه در اینستاگرام قلم می‌زنند و نه برای بودن در کادر عکاس‌ها و جلب توجه ژست‌های تمرین شده‌شان را در معرض نمایش می‌گذارند. صد البته فوتبال به حاشیه و نمایش نیز نیاز دارد اما بیشتر از هر چیز میدان باید در اختیار امیری، کاوه رضایی و امثال این دو باشد. آدم‌هایی که فکر می‌کنی چقدر خوب که پوسترشان روی دیوار اتاق فرزندت پونس شود.
 
حمید ابراهیمی/ ورزش 3

دیدگاه‌ها   

#1 احسان 1396-05-10 22:19
یافته عزیز ، شما رسانه دارید ، خواهشا پیگیر خیبر باشید ، پیگیر رسانه ای کردن تاخیر رای تبانی باشید . نمایندگان خرم آباد میتونند از طریق وزارت وزرش پیگیر قضیه باشند ، حق گرفتنی است ...
نقل قول کردن
#2 امیری 1396-05-10 22:30
دوستت داریم وحیدجان
ارزوی تندرستی وپایداری برایت میکنیم قهرمان
بانجابت واصالت مهمترازفوتبال اخلاق
ومنانتی است که داری ما اقوام
وخویشان به وجودت افتخارمیکنیم
نقل قول کردن
#3 مهدی منصوری از حسن آبادشهرری 1396-05-10 22:56
وحید امیری عشق است_واقعا دوستش دارم.
افتخارقوم‌لر
نقل قول کردن
#4 مهدی منصوری از حسن آبادشهرری 1396-05-10 22:57
دوستان و رفقایی که تو فضای مجازی فعالند لطف کنید این حق کشی در قبال لرستان و تیم خیبر را تو سایت ها و‌ فضای مجازی انعکاس بدید.
نقل قول کردن
#5 مهدی منصوری از حسن آبادشهرری 1396-05-11 00:13
خواهشا شماره تماس آقاوحید امیری و برام ارسال کنید__خییییلی دوست دارم که ببینمش__افتخارل رستان
نقل قول کردن
#6 بشيري 1396-05-11 09:25
درود بر مرد پر تلاش لرستاني
نقل قول کردن
#7 سعید 1396-05-11 10:03
آقای امیری واقعا دوست داشتنی و بی حاشیه هستند ولی چه فایده که در سیستم ورزش ما این الگوها را برای جوانان بیشتر معرفی نمی کنند
نقل قول کردن
#8 آیت میردریکوند 1396-05-11 13:23
واقعا" اگر فدراسیون نشینها عدالت داشتند وحید امیری به عنوان بازیکن اخلاق فصل قبل انتخاب می شد.
نقل قول کردن
#9 احسان 1396-05-11 14:31
الگو آقای مسلمان و صادقیان هستند که از اردوی تیم امید به علت کشیدن قلیون اخراجشدند .
نقل قول کردن
#10 عاشق خیبر هستم 1396-05-11 15:32
از همه دوستدارن خیبر خواهش میکنم برن صفحه وزیر ورزش با احترام اعتراض خود را بیان کنند
#برخورد با تبانی کنندگان
#عدالت
#فوتبال پاک
#فوتبال پاکم آرزوست
#حق خیبر را بدهید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا