یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

پس از اینکه شورای پنجم نسبت به انتخاب "علی‌میرزا بسحاق" به‌عنوان سرپرست شهرداری الیگودرز اقدام کرد نگاه‌های متفاوتی وجود داشت که یکی از این نگاه‌ها عدم توانایی این نیروی بومی در اداره امور شهرداری بود.
به نظر آن‌ها کسی که حتی یک روز سابقه شهرداری در کارنامه نداشت چگونه می‌تواند مجموعه پردردسر شهرداری را اداره کند؟!
 ولی با توجه به نزدیکی با این نهاد و ارتباط با کارکنان و شناخت جایگاه افراد توانست در این مدت نمره قبولی از عامه مردم گرفته و علاوه بر انجام برخی اقدامات عمرانی در سطح شهر در راستای رفع نیازها و خواسته‌های به‌حق و لاینحل مانده کارکنان اقداماتی را آغاز و حتی به سرانجام برساند.
 با توجه به تلاش شبانه‌روزی بسحاق بر همه ثابت شد که تنها داشتن سوابق شهرداری در کارنامه نمی‌تواند دلیلی بر توفیق باشد و آنچه موفقیت‌ها را متبلور می‌سازد، تعلق‌خاطر به این دیار و مردمانش است.
که این ویژگی ارزشمند در اکثر مدیران دلسوز این شهر هویداست و اگر فرصت رونمایی از توانایی‌های آن‌ها پیش نیامده است قصور آن به خود ما باز می‌گردد که نخواسته‌ایم و یا نگذاشته‌اند به آن‌ها اعتماد کرده و فرصت داده و در میدان عمل ایشان را بسنجیم.
امروزه در شهرداری نیروهای توانمند بسیاری فعالیت می‌کند و اگر موردتوجه قرار نگرفته بخشی از آن به نگاه خود این عزیزان باز می‌گردد، بطوریکه در موسم انتخاب شهردار همه بر استفاده از نیروهای مجموعه تأکید دارند اما مسئله‌ای که لاینحل مانده این است که چه کسی شهردار شود و متأسفانه اجماعی بر روی یک گزینه وجود ندارد که اگر این‌گونه بود یقیناً شورای شهر به نظر و رای کارکنان مجموعه احترام می‌گذاشت؛ چرا که شورای شهر اگر از انجام‌وظیفه توسط مجموعه شهرداری خیالی آسوده داشته باشد با جدیت دیگر وظایف محوله قانونی را پی می‌گیرد، در غیر این صورت به جهت درگیر شدن در حاشیه‌های شهرداری فلسفه شورای شهرداری را عینیت می‌بخشد.
 اگر به گذشته مدیریت شهرداری نگاهی داشته باشیم ضمن احترام به تلاش تمام شهرداران اکثر اقدامات بزرگ و کوچک در زمان سکان‌داری فرزندان همین دیار بر شهرداری رقم خورده است، پل‌های بزرگ میلاد، شورا و پل‌های عابر پیاده، خرید ساختمان شهرداری، ساماندهی رودخانه، احداث مجتمع میلاد نور و شکسته شدن تابوی مشارکت با بخش خصوصی و ده‌ها پارک و چهارراه و...
اما آنچه مسلم است هر اتفاق میمونی که رخ داده در نتیجه حمایت اعضای شورای شهر بوده و در این دوره نیز اعضای شورای پنجم با تعامل کم‌نظیر و شروعی خوب ضمن حضور در بین ساکنان محله‌ها نسبت به شنیدن مشکلات آن‌ها اقدام و با اولویت‌بندی برای رفع این معضلات چاره‌اندیشی می‌کنند.
ولی باید قبول کنیم که شهرداری با مشکلات فراوانی مواجه است که رفع همه آن‌ها نیاز به زمان دارد و در این مدت نیز مدیریت بسحاق با محوریت تلاش، اخلاق و مدارا با مردم و همچنین از خود گذشتگی کارکنان این نهاد نتایج مثبتی را در پی داشته و رضایت نسبی و عمومی مردم و کارکنان شهرداری را موجب شده است.
به‌هرحال امروز اکثر مردم و کارکنان شهرداری با توجه به عملکرد بسحاق از شورای شهر تداوم خدمت ایشان در سمت شهرداری را خواستار هستند ولی با توجه به اینکه همایون دینارانی به‌عنوان شهردار منتخب شورای پنجم در روزهای آتی فعالیت خود را شروع خواهد کرد به این انتخاب احترام گذاشته و امیدواریم این آهنگ سازندگی و عمران که در نقاط مختلف شهر آغاز شده است تداوم یابد و شاهد یک تحول اساسی در الیگودرز باشیم.
 
عباس شاعلی الیگودرز

دیدگاه‌ها   

#1 الیگودرزی 1396-08-07 21:47
به نظرم سرپرست شهرداری فعلی تخصصی در امور شهر و شهرسازی ندارد
تمام کارهای عمرانی مربوط به شهردار قبلی شهر مهندس دالوند بوده که نزدیک به سرانجام بود که با بی مهری ایشان را استیضاح کردند.
حق جو و حق طلب باشید.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا