یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

بین ۱۹ نفری که از سال ۱۳۵۲ تا کنون استاندار لرستان بوده‌اند، الحق که «ابراهیم فرح‌بخشیان» (استاندار از خرداد ۵۳ تا دی ۵۵) از نظر عمرانی سرآمد بوده است!
تمام صنایع و کارخانجات خرم‌آباد نظیر پارسیلون، کشت و صنعت، یخچال‌سازی، مجتمع گوشت، فرودگاه و ... دوره استانداری او راه‌اندازی شد و این شخص آن‌قدر در لرستان خوب کار کرد که سال ۵۵ به عنوان وزیر راه و ترابری و یک سال بعد وزیر کار شد و نشان داد در استان‌های محروم نیز می‌توان به چشم آمد و پلکان ترقی را پیمود. (۱)
البته اکثر صنایع ایجاد شده در دوران استانداری فرح‌بخشیان، بعدها تعطیل شده یا از رونق افتادند اما به هر حال در تاریخ لرستان، تلاش برای تاسیس آن‌ها به نام این شخص ثبت و ضبط گردید، کسی که برای آبادانی لرستان، دست مقامات کشور را ‌بوسید و به گفته‌ی راننده او، هنگامی که برای گرفتن بودجه به پایتخت رفته بودند، وی دست خداداد و علی‌داد فرمانفرمائیان رییس سازمان برنامه و بودجه و برادرش که سرمایه‌گذار بود را بوسید و ضمن تقاضای تخصیص بودجه و کمک به عمران لرستان، گفت: آبرو و اعتبار من جلوی مردم لرستان در خطر است چرا که در سراسر این استان تابلو نصب کرده و شعار نوشته‌ام که «به زودی لرستان، گلستان می‌شود»! اگر شما مساعدت نکنید، لُرستانی‌ها دیگر مرا قبول ندارند.
در هر صورت بجز فرح‌بخشیان، دیگر استاندارهای لرستان نیز خدماتی داشته‌اند اما یا در حد وظایف روتین و عادی یک استاندار بوده و یا تغییر چشم‌گیری ایجاد نکرده‌اند که در زندگی و خاطر مردم لرستان تا آن حد تأثیرگذار باشد که مثل فرح‌بخشیان با گذشت بیش از ۴۰ سال، مردم هم هنوز نتوانند آن‌ها را فراموش کنند.بین استانداران پس از انقلاب، مردم ما از دکتر «حبیب‌الله َهمرده» نیز به خاطر باقی گذاشتن یادگاری نیک و بدیع همچون مجتمع بام لرستان و باغ وحش کاسیت که اجرای آن از نبوغ و مدیریت خاص وی نشأت می‌گرفت، به نیکی یاد می‌کنند، در حالی او هم می‌توانست مثل بسیاری از مسئولان به ساخت چند پُل یا سالن و ... از اعتبارات عمرانی بسنده کند (کار روتین و وظایف عادی مسئولان) و یا اکثر وقتش را پُشت درهای بسته با لیدرهای تندروی وابسته به جناح‌های سیاسی تلف نموده و سرگرم عزل و نصب‌های مدیریتی باشد و کارنامه‌ای دوران استانداری‌اش با همین‌ها بسته شود، اما نکرد و حداقل، طرحی نو درانداخت!
شاید تفاوت بزرگ دهمرده با استانداران پیشین لرستان در این بود که وی قبل از استاندار شدن در لرستان، سابقه استاندار بودن در ۲ استان بزرگ‌تر از لرستان به لحاظ جمعیت و مساحت یعنی سیستان و بلوچستان و کرمان را داشت.
دکتر «حسین صابری» استاندار قبل او نیز اگر چه به قول لرها «طوق را شکست» و دستور ایجاد چند زیرگذر غیراستاندارد، مسئولان ما را از پیله‌ی ترس کارهای بزرگ عمرانی به درآورد، اما اصرار بیش از حد او بر جناح و سیاست، خدماتش را در چشم مردم و مورخان این دیار کم‌رنگ کرد.
«هوشنگ بازوند» نیز به رغم تمامی تلاش‌ها جهت احیای فرودگاه خرم‌آباد و نیز با شعار جذب سرمایه‌گذار طی ۴ سال استانداری، فقط موفق به یافتن «عبدالله الحی» برای مجتمع کشت و صنعت شد تا کارنامه کاری او نیز به نحوی بسته شود که بیشترین انتقادات به او در خصوص نحوه یارگیری مدیران همراهش باشد...
اینک «سیدموسی خادمی» لُرتبار، پا جای پای آن‌ها نهاده، شخصی که پس از دهمرده، دومین کسی است که حداقل تجربه استانداری در یک استان دیگر را داشته است.
اگر قرار باشد خادمی نیز کارنامه کاری‌اش با اولویت دادن به عزل و نصب‌های سیاسی و جناحی و نشست با هم جناح‌هایی که تلاش می‌کنند پُشت درهای بسته هندوانه زیر بغل مسئولان گذاشته و آن‌ها را برای برکناری مدیرانی که مورد علاقه‌شان نیستند، شیر نمایند و یا دنبال سهم‌خواهی و مسائل حاشیه‌ای دیگر باشد که از هم‌اکنون باید منتظر تیغ تیز اصحاب رسانه لرستان باشد، اما اگر در باطن، طرح‌ها و سوداهای خوش برای لرستان و لرستانی‌ها در سر داشته باشد، به‌جز حمایت اصحاب رسانه، جمعیت یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفری لرستان را نیز به عنوان حامی و مشوق در رکاب خواهد داشت.
اینک با استاندار جدید است که راه خود را از همین اول به درستی انتخاب نموده تا حتی یک روز را نیز جهت خدمت به مردم از دست ندهد یا این که دنباله‌روی مسیری باشد که سیاسیون با شعارهای نخ‌نما و روش‌هایی متداول برای تحت فشار گذاشتن او جهت گرفتن امتیاز و پست‌ و مقام، جلوی وی خواهند گذاشت.
 
 رضا جایدری/ پایگاه خبری یافته
 
 پی‌نویس:
(۱) شهید مطهری معتقد بود که پذیرفتن مسئولیت در زمان طاغوت با نیّت و هدف خدمت به مردم، نزد خدا ثوابی به‌مراتب بیشتر دارد و شاید کسانی مثل ابراهیم فرح‌بخشیان و علی‌محمد ساکی، مصداق بارز این عقیده باشند.

دیدگاه‌ها   

#1 محمود 1396-06-30 11:53
سلام، بسیار عالی، فکر و قلمت پاینده بادا،جانا سخن از زبان ما می گویی،هر چند کو گوش شنوا!!!
نقل قول کردن
#2 کوکلا 1396-06-30 12:57
رفتار چند روز گذشته استاندار نشان از جو امنیتی در استان و جناح بازی است خدا به لرستان رحم کند
نقل قول کردن
#3 شهروند 1 1396-06-30 13:07
درود بر آقای جایدری ، که با شجاعت درد دل مردم را بیان نمودن ، ای کاش قلم بدستان و فرهیختگان استان این موضوعات را پیگیری نمایند تا سایر عزیزانی که برای خدمتگزاری به استان تشریف می آورند یا بومی هستند با برنامه مسئولیت را قبول کنند و به راحتی بیت المال و وقت را هدر ندهند
نقل قول کردن
#4 م 1396-06-30 13:44
احسنت به این متن کاملا مشهوده که جز خرم آباد گویا شهر دیگه ای تو این استان وجود نداشته تو ۴۴سال گذشته!!!!!!!!!! !
نقل قول کردن
#5 لفیروز 1396-06-30 14:19
احسنت حرف دل مردم رو زدی.اما خواهشا تمام کارهاشون رو رصد کنید احاد مردم شما رو حمایت می کنند
نقل قول کردن
#6 الف 1396-06-30 14:19
چقدر شعار می دهی پول کجاست یعنی شما نمی دانی بودجه سال 96 حدود 38000میلیارد تومان کسزی دارد انوقت شما برای این بودجه منفی دنبال طرح وبرنامه هستی
نقل قول کردن
#7 خرم ابادی 1396-06-30 14:49
با سلام قلمت همیشه توانا و راه گشا برای حل مشکلات است کاش استاندار بجای این همه مشاور در استانداری فقط روزی ک ساعت وقت خود را به مطالعه نقدهای سازنده وبیان مشکلات وپیشنهادات مردم از طرف خبرنگاران ودلسوزان واقعی استان بگذارد و یا اگر امکانش فراهم است کانل تلگرامی از طرف روابط عمومی استانداری ایجاد تا مردم بتوانند مستقیم نظرات ومشکلات خود را با استاندار محترم در میان بگذارند.
نقل قول کردن
#8 معینی 1396-06-30 17:01
به نقل از م:
احسنت به این متن کاملا مشهوده که جز خرم آباد گویا شهر دیگه ای تو این استان وجود نداشته تو ۴۴سال گذشته!!!!!!!!!!!

مگر این شهرها که به آنها اشاره کردید قلم به دست ندارند که چیزی در این مورد از شهرشان بنویسد ؟ اگر ندارند پس همان بهتر که نامی از آنها برده نشود
نقل قول کردن
#9 اکبر 1396-06-30 17:05
آقای استاندار این بدست گرفتن رسانه و مدیران زیر دستی که میراث استاندار پیشین هست رو کنار بذار و آمار دروغ نده و طرح های دهمرده رو تکمیل کن خواهشا . بعضی افراد به ظاهر دلسوز و در درون ریاکار که در.... بودن خوب چسبیدن به استاندار قبلی .
نقل قول کردن
#10 بهنام 1396-06-30 17:46
بسیار خوب نوشتی احسنت
ایکاش این متن راآقای خادمی مطالعه نماید
وایکاش اطرافیان ازسیاسی بازی دست برداشته
وحرکتی کنند تا شاید بخشی از آلام مردم وجوانان مظلوم ودرمانده التیام یابد وایکاش ...
نقل قول کردن
#11 بهرام 1396-06-30 21:59
قلمت متین بود مثل خودت
نقل قول کردن
#12 هم ولاتی 1396-06-30 22:05
بسیار ممنون که نقشه رو عوض کردید اما اسم شهرستان چگنی است نه دوره.اسم مرکز شهرستان شهر سرابدوره است.
نقل قول کردن
#13 منتقد م 1396-06-30 23:59
به نقل از م:
احسنت به این متن کاملا مشهوده که جز خرم آباد گویا شهر دیگه ای تو این استان وجود نداشته تو ۴۴سال گذشته!!!!!!!!!!!

الان بیا بگو خرم آباد چه امکاناتی داره؟! خرم آباد محروم ترین مرکز استان کشور هست :sad: هر دفعه اسمت عوض می کنی و گیر دادی به خرم آباد!!! خرم آباد لایق بهترین هاست اما هیجی نداره و بهشت برین نیست
نقل قول کردن
#14 سپهر عاشق خرم آباد 1396-06-31 00:37
با اینکه از استاندار جدید،طرحها و ایده های نو می خواهیم کاملاً موافقم اما هنوز بسیاری از مطالبات دیرینه مردم محقق نشده.نمونه بارز این مطالبات ثبت جهانی قلعه تاریخی فلک الافلاک و ساماندهی رودخانه خرم رود به عنوان سرمایه های بزرگ گردشگری استان لرستان هستند.
نقل قول کردن
#15 عباسی 1396-06-31 08:12
سلام استاد. بسیار روشن و صریح بیان کردین. امیدواریم حال که ایشان از طیف دولت خدمتگذار هستند بیشتر بتوانند برای لرستان مفید باشند...
نقل قول کردن
#16 حیدرپور 1396-07-01 10:17
به نقل از معینی:
به نقل از م:
احسنت به این متن کاملا مشهوده که جز خرم آباد گویا شهر دیگه ای تو این استان وجود نداشته تو ۴۴سال گذشته!!!!!!!!!!!

مگر این شهرها که به آنها اشاره کردید قلم به دست ندارند که چیزی در این مورد از شهرشان بنویسد ؟ اگر ندارند پس همان بهتر که نامی از آنها برده نشود

قلم به دست دارند ولی استاندار که بشه شهردار شهرشون ندارن
همه این مواردی که اشاره کردید در واقع بیلان کار استاندار برای کل استان هست که هزینه خرم‌آباد شده والسلام
شهر شما محروم قبول ولی بقیه شهرستان‌ها محروم نیستن؟ فقط خرم‌آباد شهروند درجه یک هستند بقیه شهروندان درجه چندم؟ انصاف هم خوب چیزیست
نقل قول کردن
#17 رضا 1396-07-01 14:19
با سلام ، همه منتظر طرح و برنامه های استاندار جدید لرستان می باشند چرا که این استان خیلی کارهای نیمه تمام دارد.باید منتظر ماند و بعد قضاوت کرد.
نقل قول کردن
#18 رضا 1396-07-11 09:27
داروسازی بایر افلاک ازنا مجتمع گهر دورود فولاد صدر چگنی تاسیس فرمانداری دوره از کارهای دیگر صابری بود و شروع عملیات ازاد راه و راه آهن خرم اباد اراک و شروع سد بزرگ معشوره و تکمیل سد مروگ و کمندان ودو سد حوضیان و اخذ مجوز سد تاج امیر دلفان تکمیل چهار خطه های لرستان و شروع سد بختیاری از دیگر کارهای بزرگ دکتر دهمرده بود که اقای بازوند به غلط بنام خود معرفی کرد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا