یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

کمبود ناوگان هوایی موجب لغو شدن برخی از پروازهای فرودگاه خرم‌آباد و ایجاد مشکل برای مسافران شده است.
به گزارش پایگاه خبری یافته به نقل فارس، راه‌های ارتباطی یکی از عوامل زیرساختی در ایجاد توسعه یک کشور یا استان است که در بین آن‌ها ناوگان هوایی و پرواز‌های هواپیمایی مهم‌ترین این راه‌ها است.
در استان‌هایی مانند لرستان که تلاش‌های زیادی برای ایجاد توسعه در آن‌ها صورت می‌گیرد، وجود ناوگان هوایی خوب و دارای پروازهایی با مقصدهای بیشتر امر واجبی است که اگر وجود نداشته باشد سبب ایجاد مشکلاتی در این زمینه می‌شود.
در لرستان که دغدغه اصلی ایجاد سرمایه‌گذاری برای تولید و اشتغال است، اقدامات خوبی برای توسعه فرودگاه خرم‌آباد صورت گرفت.
افزایش پهنای باند فرودگاه، ایجاد روشنایی برای پروازهای شب و افزایش پروازهای خرم‌آباد به مقصدهای گوناگون از جمله اقداماتی بود که انجام شد.
وجود فرودگاه و پروازهای هوایی علاوه بر ایجاد رغبت برای سرمایه‌گذاران سبب صرفه‌جویی در زمان می‌شود.
همچنین بیمارانی هستند که مسافرت زمینی به علت طولانی بودن راه و زمانبر برای آن‌ها مناسب نیست و لذا باید با پروازهای هوایی مسافرت خود را انجام دهند.
علی‌رغم ضرورت وجود پروازهای متعدد و همچنین اقداماتی که برای توسعه فرودگاه انجام شد، اما اخیرا شاهد لغو برخی پروازهای فرودگاه خرم‌آباد بودیم و به نظر می‌رسد لغو این پروازها همچنان ادامه دارد.
عكس هواپيماي اختصاصي لرستان
*ضرورت افزایش فعالیت شرکت‌های هواپیمایی در خرم‌آباد
چندی پیش نیز شنیده‌ها حاکی از آن بود که با رایزنی‌های فراوان یکی از شرکت‌های هواپیمایی کشور قرار است پروازهایی برای لرستان نیز پیش‌بینی کرده و انجام دهد و این در حالی است که بعد از گذشت بیش از یک سال به دلایلی که هنوز مشخص نیست این وعده محقق نشد.
یکی از مسافران پرواز خرم‌آباد_ تهران اظهار داشت: محل کار من در تهران است و تقریبا هر دو روز یک مرتبه مجبور می‌شوم از پروازهای خرم‌آباد_تهران استفاده کنم.
علی بهرامی گفت: هفته گذشته به دلیل لغو پروازها به خرم‌آباد برنگشتم چراکه برگشتن برای من صرفه زمانی نداشت و زمان زیادی را از دست می‌دادم.
مسافر دیگری نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: من به همراه خانواده‌ام در شیراز زندگی‌ می‌کنم ولی خانواده پدری من در خرم‌آباد زندگی می‌کنند و من هر مدت یکبار برای سر زدن به اقوام به خرم‌آباد می‌آیم.
مجتبی باقری افزود: به دلیل نبودن پرواز مستقیم خرم‌آباد_شیراز و شیراز _ خرم‌آباد مجبور هستم با هواپیما به تهران رفته و سپس از تهران به خرم‌آباد بیایم که سبب هزینه زیادی برای من می‌شود.
به نظر می‌رسد وجود پرواز مستقیم و منظم‌ که طبق برنامه باشد، سبب رفع مشکلات زیادی از مردم می‌شود که باید مسوولین‌ برای این امر ‌چاره‌ای بی‌اندیشند.

* کمبود ناوگان هوایی موجب لغو شدن برخی از پروازهای فرودگاه خرم‌آباد
غلا‌م‌رضا بی صدر به لغو شدن تعدادی از پروازهای فرودگاه طی هفته جاری اشاره کرد و گفت: شرکت هواپیمایی تابان به دلیل عملیات چک کردن هواپیماها، تعدادی از پروازهای این هفته را لغو نمود.
وی با بیان این‌ که پیگیری‌های لازم را در خصوص لغو شدن این پروازها را به عمل‌آورده‌ایم، خاطرنشان ساخت: مسؤولین شرکت تابان، کمبود ناوگان هواپیمایی را عنوان می‌کنند.
مدیر فرودگاه خرم‌آباد در ادامه به لغو شدن تعدادی از پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از مسافران شرکت هواپیمایی ماهان را ارگان‌های دولتی تشکیل می‌دهند و زمانی که یک پرواز بین تعطیلی قرار می‌گیرد، با کمبود مسافر مواجه می‌شوند و پرواز را لغو می‌کنند.
بنی‌صدر تصریح کرد: اغلب پروازهایی که لغو می‌شوند دلیل آن فروش کم بوده است و گاهی نیز دلایل فنی نیز دخیل است.
وی همچنین در خصوص پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر "هما" و لغو شدن هفتگی آن، گفت: با توجه به پروازهای حجاج و بنا به سیاست‌های کشور، از توان هوایی ایران ایر بیشتر استفاده شد که منجر به لغو شدن برخی از پروازهای داخلی کشور شد.

مدیر فرودگاه خرم‌آباد با بیان این‌ که در حال رایزنی برای اضافه کردن یک هواپیمای ATR که ظرفیت حدود 70 نفر دارد، هستیم، اظهار داشت: بسترسازی و پیگیری توسط ما صورت می‌گیرد اما عهده‌دار در اختیار گذاشتن هواپیما توسط شرکت‌های هواپیمایی می‌باشد.
بنی‌صدر تصریح کرد: مکاتبات و پیگیری‌های متعددی را با امضای استاندار برای شرکت‌های هواپیمایی ارسال کرده‌ایم و تقاضا داریم مسؤولین ارشد استان پیگیری ویژه‌ای در خصوص ناوگان هوایی داشته باشند.
وی همچنین به پرواز خرم‌آباد – شیراز توسط شرکت هواپیمایی سپهران اشاره کرد و گفت: تیم فنی و عملیاتی این شرکت از فرودگاه خرم‌آباد بازدید نموده و تاییدات مربوطه صورت گرفته است اما متأسفانه اعلام می‌دارند که با نبود ناوگان مواجه هستیم.
مدیر فرودگاه خرم‌آباد در خصوص پروژه لایتینگ فرودگاه اظهار داشت: فاز نخست این پروژه حدود 8 ماه پیش صورت گرفته و فاز دوم آن نیز 10 روز پیش آغازشده است.
بنی‌صدر افزود: سیستم‌ها و تجهیزات لازم از خارج کشور خریداری‌شده و مرتباً به دست ما می‌رسد.
وی عنوان کرد: در صورت این‌که تمام تجهیزات و امکانات لازم را در اختیار داشته باشیم حدود 2 ماه آینده، این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

دیدگاه‌ها   

#1 عباسی 1396-06-22 19:12
سلام قیمت ها بالاست. نمونه کرمانشاه تا مشهد 250 تاست ولی خرم آباد 310 تاست.. تهران هم که 180 تاست. اگر شرکت ها در قیمت ها تجدیدنظر کنند مسافران هم استقبال می کنند.
نقل قول کردن
#2 bahram 1396-06-22 23:10
خرم آباد یکی از گرانترین خطوط پرواز کشور است.
نقل قول کردن
#3 سپهر از خرم آباد 1396-06-23 16:18
با اجرای طرح توسعه باند و نوسازی تجهیزات فرودگاه خرم آباد مثلاً قرار بود پروازهای استانبول،دبی،جز یره کیش و شیراز در این فرودگاه برقرار بشه.فعلاً که همون پروازهای تهران هم دارن تعطیل میشن!
نقل قول کردن
#4 اکبر-ظ 1396-06-24 07:53
حالا که شرکتهای هواپیمایی بصورت دلخواه پروازاشون به سمت خرم اباد را قطع می کنند بهتره مسئولین و نمایندگان لرستان با همانگی با دولت سه تا هواپیمای ATR مختص لرستان خریداری کنند .این حق مردم لرستانه اگر برنامه ریزی درست انجام بشه یقینا نیاز لرستان با سه تا هواپیمای کوتاه برد برطرف میشه .
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا