یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

طی سال‌های اخیر، مجوز تغییر کاربری برخی اماکن مسکونی به تجاری در خیابان زیبا و پردرخت شهید مطهری واقع در مرکز شهر خرم‌آباد صادر شده است.
اگر چه این اماکن باید ۳ متر در پیاده‌رو عقب‌نشینی کنند، اما با توجه به قدمت و تنومندی درختان خیابان مطهری، بیم آن می‌رود که برخی از آن‌ها قربانی طمع سودجویان شده و به منظور ایجاد راه دسترسی به پاساژهای جدید در حال احداث و بخصوص گرفتن منظره و نمای این بناها، از طرف مالکان قطع شوند.
خوشبختانه طی چند روز گذشته توسط خبرنگاران برخی از رسانه‌ها از جمله پایگاه خبری یافته، از نمای کلی حدود این پروژه‌ها و درختان جلوی آن‌ها به طور واضح و دقیق فیلم‌برداری و عکس‌برداری شد تا در صورت قطع درختان، بلافاصله از عوامل دخیل در آن اعم از مالک پروژه یا سازمان مجوز دهنده در شهرداری، فوری در مراجع قضایی شکایت شود. (حساسیت‌ها در این خصوص چند مرتبه به فرماندار و شهردار سابق خرم‌آباد اعلام شده است)
فردا نگویید این درختان آفت داشتند یا بهانه‌های دیگر برای قلع و قمع آن‌ها بتراشید!
این درختان بیش از ۷۰ سال است هیچ آفت و ایرادی نداشته‌اند و فقط یکی از قطورترین آن‌ها در مقابل دبستان عصمت (یدالله میرزایی سابق) به خاطر احتمال شکستن شاخ و برگ‌ها و خطری که ممکن بود برای دانش‌آموزان ایجاد کند، سال ۱۳۹۱ قطع شد.
 به مالکان پروژه‌ها و نیز سازمان‌های وابسته به شهرداری خرم‌آباد هشدار می‌دهیم مراقب هر گونه سوء رفتار در این زمینه باشند چرا که قطع کردن حتی یک اصله از درختان زیبای خیابان مطهری، برای آن‌ها بسیار گران تمام خواهد شد و ممکن است باعث به خطر افتادن و از دست رفتن میز و صندلی ریاست بسیاری از مسئولان «شهر» و حتی «استان» شود!
می‌گویید نه؟ امتحان کنید!
 
 رضا جایدری


*۱۳ شهریور ۱۳۹۶ (زمانی که هنوز هیچ درختی در خیابان مطهری قطع نشده و اعلان و هشدار نیز در این خصوص به مسئولان شهر و استان پیشاپیش به صورت شفاهی و همچنین با انتشار گسترده این مطلب داده شده است)

دیدگاه‌ها   

#1 رضا 1396-06-14 09:10
دستتون درد نکنه
نقل قول کردن
#2 همشهری 1396-06-14 11:14
سال هاست یه ساختمون چند طبقه ای رو تو مطهری نیمه کاره رها کردن و پیاده رو رو داغون کرده! وکسی هم بهش تذکر نمیده! بالای تالار هنرسابق
نقل قول کردن
#3 آرمین 1396-06-14 17:23
درود بر شما.
نقل قول کردن
#4 خرم ابادی 1396-06-15 00:17
با تشکر از جناب جایدری برای حساسیتشان برای درختان خیابان مطهری و سایر خیابانهای شهر.
نقل قول کردن
#5 شهروند 1396-06-17 04:25
درود و سپاس از آقای جایدری و همه کسانی که دید دلسوزانه به این شهر دارند و مهمتر اینکه پیگیری میکنن و عملا برای نجات شهر گام برمیدارند.اگر احتیاج به کمک و پشتیبانی دارید راه رو نشون ماهم بدید تا هرکمکی هست ماهم بتونیم به پرچمداری جنابعالی انجام بدهیم
نقل قول کردن
#6 فرید از بوشهر 1396-06-21 16:42
با عرض سلام و تشکر از جناب جایدری
نقل قول کردن
#7 امیر 1396-06-25 13:00
لطفا سری هم به خیابان های دیگر شهر هم بزنید ، از تختی تا میدان بزرگ بینم چه خبره؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا