یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

در خبر داشتیم که در ۴۸ ساعت گذشته ۹ وزیر، معاون وزیر و مدیر کشوری به لرستان سفر کرده‌اند.
همچنین شنیده می‌شود طی روزهای آینده چندی دیگر از مسئولان کشوری به لرستان سفر خواهند کرد. هدف این‌گونه سفرها مشخص است: بررسی معضلات و مشکلات مردم از نزدیک و دستور حل آن‌ها و خدمت‌رسانی به مردم
این‌گونه سفرها را باید به فال نیک گرفت و فرصت مناسبی است که مسئولین و مدیران با ارائه طرح‌ها و برنامه و درخواست‌های خود، از وزرا و معاونین آن‌ها دستور تصویب و رفع مشکلات این استان را بگیرند اما آنچه در این میان مهم می‌باشد خروجی این جلسات و به نتیجه رسیدن مصوبات آن‌ها می‌باشد.
بارها خبر سفر وزرا و مسئولان ملی به لرستان را شنیده‌ایم و در کنار این همه آمدن و رفتن‌ها، سؤال مردم بی‌پاسخ مانده است: نتیجه این همه سفر به لرستان چه بود؟
 وزرا و مسئولان ملی به لرستان می‌آیند و یک راست به کشت و صنعت می‌روند، در جلساتی شرکت می‌کنند که جز سخنرانی‌های روتین اداری، کمتر دستاوردی برای مردم دیار محروم لرستان داشته است.
طی چند سال اخیر ده‌ها نفر از وزرا و مسئولان ملی به لرستان سفر کردند اما برخی صنایع همچون پارسیلون و چرم و پوست و ... همچنان ورشکسته هستند، برخی صنایع‌ها به مرحله تعطیلی رسیده‌اند، کلنگ برخی پروژه‌ها همچو پالایشگاه پل‌دختر بعد از 8 سال همچنان بر زمین مانده است و برخی پروژه‌ها و صنایع فعال در قرق نیروهای غیربومی قرار گرفته است.
به‌راستی هزینه سفر این تعداد مسئول ملی به لرستان چقدر بوده و صرف این هزینه‌ها چه سودی به حال لرستان داشته است؟
آیا مسئولان استانی به گوش وزرا و معاونین آن‌ها رسانده‌اند که جوانان و تحصیل‌کردگان این دیار آوارگی را برای لقمه‌ای روزی حلال انتخاب کرده‌اند؟ به گوش مسئولان رسانده‌اند جوانانی بودند که مادر، همسر و فرزندان خود را برای لقمه روزی حلال رها کرده و در بیشتر مواقع خبر مرگ آن‌ها مژدگانی مادران و همسران از بازگشت آن‌هاست و مادران در غم از دست دادن فرزند خود گیسوان بریده‌اند. چرا باید چنین باشد؟ تا کی ما باید شاهد مرگ جوانان و بی‌خانمانی آن‌ها در استان‌ها و شهرهای مختلف برای لقمه‌ای نان باشیم؟
جوانان نجیب لرستان برای کسب لقمه‌ای حلال آواره سرزمین‌های غربت شده‌اند و در مشاغل کارگری در تهران و دیگر استان‌های کشور مشغول بکار شده‌اند اما هرگز نخواهند بخشید کسانی که با آمار سازی های کذایی سعی دارند نشان دهند نرخ بیکاری در لرستان کاهش‌یافته و از نظر نرخ بيكاري به ميانگين كشور رسیده است. امروزه بيكاري جوانان ما را افسرده و پژمرده كرده است‌. کدام کارخانه و صنایع در لرستان افتتاح شده است که نرخ بیکاری کاهش پیدا کرده است؟ مگر با مصاحبه تلویزیونی می‌شود نرخ بیکاری را کاهش داد؟
این چه نوع کاهش بیکاری است که در بين اقوام و دوستان و همچنين سايريني كه ما مي‌شناسيم، هنوز كسي از جوانان بيكارشان داراي شغل نشده است؟ این‌گونه آمار سازی در حوزه اشتغال، برای مردم لرستان توجیح ندارد!
امروز مردم لرستان حق‌دارند از مسئولان بپرسند که برای رفع بیکاری و فقر مردم این استان چه کرده‌اند که نرخ بیکاری در این استان به میانگین کشوری رسیده است؟
سال گذشته لرستان به‌عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد و هر هفته فرودگاه خرم‌آباد میزبان یکی از مسئولان کشوری بود تا از طرح‌ها و پروژه‌های در دست احداث بازدید به عمل آورند. در این سفرها پروژه‌هایی همچو راه، طرح‌های کشاورزی، سد و آب‌رسانی، گازرسانی، برق‌رسانی و ... به بهره‌برداری رسید اما متأسفانه وعده‌هایی داده شد که مردم هنوز منتظر کلنگ زنی آن‌ها هستند، کلنگ‌هایی زده‌شده که هنوز منتظر قیچی و روبان افتتاحیه هستند و یا هنوز کلنگ آن‌ها بر زمین مانده است.
 سال گذشته لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شد و امسال لرستان به عنوان ‌پایلوت کارآفرینی اما به‌راستی چه خیری از پایلوت اقتصاد مقاومتی شدن، نصیب لرستان شده است؟ انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی کدام گره از مشکلات مردم این استان را باز نموده است؟
کدام مشکل این دیار رفع شده است؟ چه مقدار اشتغال در استان ایجاد شده است و چند نفر مشغول بکار شده‌اند؟ پایلوت اقتصاد مقاومتی شدن از کوچ چند نفر از نخبگان این دیار جلوگیری کرده است؟ مردم باید فرق پایلوت بودن و پایلوت نبودن استان ما را در بحث اقتصاد مقاومتی لمس کنند. استان ما به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است و در این مدت برنامه‌های زیادی مطرح کرده‌اند اما باید این برنامه‌ها عملی بشود. در برخی شهرها همچون پل‌دختر اقتصاد مقاومتی فقط اسمش نصیب شهرستان شده و عملاً کار خاصی انجام نگرفته است.
 
 

   مجتبی پسند

دیدگاه‌ها   

#1 شاهرخی 1396-04-22 19:07
نمایندگان مردم در مجلس باید جلوی این سفرها را بگیرند ،یک نمونه ان سفر وزیر ورزش به پلدختر .
نقل قول کردن
#2 عزیزی 1396-04-22 19:09
شیر مادر حلالت.....احسنت
نقل قول کردن
#3 پرویز طولابی 1396-04-22 19:45
استان ایلام با پانصد هزار نفر جمعیت بیمارستان فوق تخصصی سوانح و سوختگی دارد اما استان لرستان با بیش از دو میلیون نفر جمعیت هیچگونه بیمارستان سوانح و سوختگی ندارد. نیروگاه خرم آباد که فقط پانصد مگابایت است پس از گذشت دو دهه در همان مرحله کلنگ زنی باقی ماند. هتل پارک صخره ای از سال ۱۳۷۶ کلنگ اش به زمین زده شد ولی پس از گذشت ۲۰ سال هنوز ستون هایش به زمین زده شده و هنوز تکمیل نشده است. کتابخانه مرکزی خرم آباد تنها یک طبقه است اما پس از گذشت ۱۷ سال بلا تکلیف به حال خود رها شده است. دو دهه از ساخت مصلی الغدیر خرم آباد میگذرد اما هنوز نیمه تکمیل است. روگذر گلدشت خرم آباد پس از گذشت پنج سال از کلنگ زنی هنوز در ابتدای ساخت است و …
نقل قول کردن
#4 اکبر-ظ 1396-04-22 20:33
این سفرها چه تاثیری دارد ؟ خرم اباد همان خرم اباد است حتی صنایعی را که دز زمان رزیم قبل هزاران نفر را مشغول کار کرده بود در این چند دهه از دست داده . سدها-کارخانجات -اشتغال-راه اهن-بزرگراه همگی از روی کاغذ مطرح میشن اما با بودجه قطره چکانی عملا فاقد اعتبارند .
نقل قول کردن
#5 کوکلا 1396-04-22 20:49
آقای طولاب ی لرستان فقط خرم آباد نیست
نقل قول کردن
#6 شهروند 1396-04-22 21:17
مردم لرستان بیدار شده اند
لطفا روشهایتان راعوض کنید
جوانان پیرشدند وباتجربه لطفا روشهایتان را عوض کنید
بچه ها حالادیگه بزرگ شده اند ودانشجویندلطفا روشهایتان راعوض کنید
امید به اشتغال تبدیل به ناامیدی شده لطفا روشهایتان راعوض کنید
مردم دوسه بار با این روشها توسط سیستمهای مختلف آموزش دیده اند لطفا روشهایتان را عوض کنید

ما گفتنیها رو گفتیم حال خود دانید

می بینید چقد راحت راهنماییتان هم میکنیم
به این میگن همراهی مردم با مسئولین وبلعکس
نقل قول کردن
#7 شهروند 1396-04-22 21:25
تو را باور آقای بازوند دیگه هیچ کس را به کشت و صنعت نبر امروز گلخانه اش را هم افتتاح کردید برای بار چندم لطفا پیگیر پروژهای ملی آزادراه و راه آهن و سدهای بد بخت لرستان باش چهار سال استانداری و همش رفتی کشت و صنعت به درد دل سردار عبدالهی برس از بی پولی طرحهای ملی
نقل قول کردن
#8 فرهنگی بازنشسته ساکن گلدشت 1396-04-23 02:01
باسلام این سفرهای بی ثمروپرهزینه هیچ دردی ازمردم محروم لرستان دوانمیکندومقصرخ ودماهستیم که به آقای بیرانوندرآی داده ایم که این حرفهاومشکلات این دیاررابه وزیرکشوربرساند واین آقای وزیرچرانمی پرسدچرااین مخروبه (سه راه گلدشت )که 3سال است برسرراه ماازفرودگاه تامرکزشهرقراردا ردچراآنرادرست نمیکنید
نقل قول کردن
#9 فرهنگی بازنشسته ساکن گلدشت 1396-04-23 02:07
بخدابااین مدیریت های ضعیفی که لرستان دارد که ازساخت سه راه گلد شت عاجزهستندوچندسا ل است راه مردم دابسته انددیگرچه انتظاریبرای رفع بیکاری دراستان ماوجودداردمتآسف یم
نقل قول کردن
#10 فرزاد 1396-04-23 10:25
بااحترام به دیدگاه کلیه عزیزان، جا داره قدردانی بشه از زحمات آقای بازوند استاندار محترم که برنامه این سفرها رو SET میکنن ، باز هم اومدنشون بهتر از نیومدنشونه...ان شااله در دور دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی شاهد تحول چشمگیر در همه زمینه ها خواهیم بود...به آینده امیدوار باشیم....
نقل قول کردن
#11 احسان 1396-04-23 16:52
مسیر حرکت مدیران به استان لرستان:
فرودگاه ، کشت و صنعت، کارخانه اکل
فرودگاه ،کارخانه مکل ، کشت و صنعت
فرودگاه ،کارخانه کلکومه ، کشت و صنعت
نقل قول کردن
#12 رضا 1396-04-24 11:50
استاندار و نمایندگان استان در مجلس علاوه بر پیگیری تسریع در ایجاد آزادراه و راه آهن در بازه زمانی منطقی ،باید پیگیر احداث کارخانجات ، صنایع بسته بندی محصولات کشاورزی ، نیروگاه ، پالایشگاه و پروژه هایی که اشتغال دایم ایجاد می کنند نیز باشند.
نقل قول کردن
#13 قربانی 1396-04-29 23:48
این سفرها تنها جنبه تبلیغاتی دارند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا